» »

Povpraševanje po zapisljivih DVD-jih raste

Povpraševanje po zapisljivih DVD-jih raste

DigiTimes - Sočasno s padanjem cen DVD zapisovalcev in zapisljivih medijev DVD se povečuje tudi povpraševanje po njihm, ugotavljajo na DigiTimes. Gordon Yeh, Ritekov generalni direktor, tako napoveduje, da se bo povpraševanje v prihodnjem letu podvojilo in doseglo vrednost 1,5 milijarde medijev. Prav tako načrtuje dvotretjinsko rast prodaje DVD pogonov, saj naj bi jih prodali kar 50 milijonov. Več o tem.

11 komentarjev

Road Runner ::

pomoje da bojo mel se najvecji porast k se zmenjo glede -/+ standardov

Tr0n ::

Naj raje nasi zalozniki in prodajalci znizajo cene praznih DVD medijev.

Hocem kvaliteten 4x DVD-5 medij za 200 SIT ali manj :).

Dr_M ::

hocem dvd -/+ pekac za jurja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

swar ::

Kul!Se mal padejo cene pa jest presaltam na dvd :D

OmegaBlue ::

Čist tko BTW "... povpraševanje po njihm, ugotavljajo..." napakca?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

AtaStrumf ::

Kdaj sem jaz že rekel, da bojo DVD+/-R pečke v letu 2003 postale dostopne za navadne smrtnike, tudi v Sloveniji. Samo poglejte cene. So že pod 40 čukcov. Pa saj smo 4x-ne CD pekače kupovali po 60k, tako da je to sedaj že zelo ugodno za DVD pečko. Ko pride ven 8x-na hitrost in cena pod 30k ga pa tudi jaz nabavim.

nodes ::

8X to se pa že splača.:)

Dr_M ::

ce pa 8x peces, se pa res ne smes dotikat racunalnika, da ti ne zajebe plate. marsikdo ma prepocasn disk da bi lohk s tok peku.:\ :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SasoS ::

8x je IMO prehitro...vsaj ce hoces zanesljive burne. To je vec kot 10MB/s! Pri 4x cakas malenkost manj od 15 min...s katero CD pečko spečeš 4.3GB v 15min?

Ahiles ::

Letos se ne splaca nevem kako ultra dobre/hitre kupovat razn ce meces kes skoz okn rad. Nasledno leto bodo prisli duallayer dvdji pa 12xspeed. 12-16x bo pa nekje fizicni limit kar lohka dvd prenese.

Tko da ce nujno zdej rabis en burner pac enga 4x cim cnej. Tist k pa lohka ene pol leta pocaka pa nej raj prispara mal kesa pa nasledn let kup duallayer dvd k 8.5gb pa caruje na 1 dvdju

Jackass ::

No če jih bodo 50 miljonov prodal, pa hočm bit med to množico tut js. Sam da ne bom slabši od soseda!:D

Sam če mi pa kej ni jasn mi pa ni jasn kako so lohk tolk za j**** situacijo DVD-jev z temi standardi. Da je logičn, da so rabl dolg cajta, da so se včasih kej zmenil je logičn, ampak dons bi bla pa to lohk poglavitna stvar pri razvijanju novih tehnologij.
Men sploh ni jasn v čem so razlike (DVD+/-RW, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD Avdio, DVD Video...).

Ampak če bi pol ta 8,5GB disk zares zaživel bi blo pa prov hudo!
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povpraševanje po dvoslojnih ploščkih bo še raslo

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
303403 (2622) Jst
»

Znane cene Intelovih štirijedrnikov

Oddelek: Novice / Procesorji
183208 (2645) 3p
»

Dell: 20 milijonov AMD procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
163264 (2566) Markoff
»

AMD novičke

Oddelek: Novice / Procesorji
102731 (2341) wishmaster
»

Dražji zapisljivi CD-ji

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
132505 (2505) gabl136

Več podobnih tem