» »

Za dolgočasen petkov večer: Windows Longhorn Build 4051

Za dolgočasen petkov večer: Windows Longhorn Build 4051

vir: OSNews
OSNews - Na OS News so si ogledali trenutno zelo pričakovan Microsoftov operacijski sistem s kodnim imenom Microsoft Longhorn. Razvojna različica je označena z 4051.

Svoje seznanjevanje z operacijskim sistemom so začeli pri inštaliciji, nadaljevali s prvimi vtisi, preizkusili združljivost, pozabili niso niti na WinFS niti na preizkušanje stabilnosti. Za vse ostale podrobnosti pa odjadrajte na ta naslov.

22 komentarjev

RisPo ::

Jaz jih že ne bom imel, ko bom menjal OS, bom rajši dal gor Linux, M$ nikoli več, pa četudi mi šenkajo licenco :D :D

Jaffa ::

Who cares... 8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jaka83 ::

Jst sam vem, da ne bom žrtvoval obstoječe namestitve za razvojno različico Longhorna. In tudi takrat, ko bo "dokončan", ga ne bom na vrat na nos inštaliral, ampak najprej poskrbel za kvaliteten Ghost image sistemske particije, potem pa veselo na delo. Pa pomoje bom uporabljal M$ še naprej, dokler se ga bo dal tko na izi dobit zastonj. >:D

mrTwelveTrees ::

komu čakam... zato pa mam doma 3 kište, nabavu si bom še 4, da za tv-gčedanje divxov... tako da bom mel na enem longhorna :)

KoMar- ::

Ma ja... jz sm inštaliru, pa so mi delno fental XP-je. Tut z boot.inijem jih nism več prepriču nazaj. Čeprov so mel .000 na koncu WINDOWS/PROGRAM FILES/DOCUMENTS AND SETTINGS... Pol sm pa tut ugotovu, da ni vredno - preveč šteka in razn novga GUIja ni kej za vidt. Počakmo na naslednji leak >:D

njok ::

Jaz sem jih na hitro stestiral, pa sem bil kar navdušen. Obljubljajo kar nekaj novih fićrov. Na tej stopnji seveda še ni govora o uporabnosti, zgleda pa, da se bomo znebili večine programov, ki smo jih prej potrebovali za tweakanje sistema ipd.

undefined ::

> Ma ja... jz sm inštaliru, pa so mi delno fental XP-je.

LOL! Ti si ga car. Na obstoječ sistem greš inštalirat Beta verzijo Sistema. A si za inštalacijsko mesto tudi izbral že obstoječ C:\Windows dir? :\ >:D

DjTonic ::

Hehe, meni je tudi skoda zrtvovati obstojece XP-je, ki ze lepo delajo par mesecev:D Mogel bi si sposoditi en prazen disk>:D

Lucifix ::

A se komu sanje če že obstaja kakšna tema za win xp-je, ki je podobna tej fotki:
klik:\

undefined ::

DjTonic, obstaja zadevca, ki se ji reče particija. :)

Piranha ::

Joj, zakaj me ta Longhorn tako spominja na OS X... le zakaj? :P

BTW... Upam, da si nebom rabil kupit še novi monitor (najmanj 21") da bom lahko explorerja odprl... :D koliko samo glava okna zasede... brezveze :\

LP

Piranha

DjTonic ::

IceMan seveda obstajajo tudi particije>:D, vendar kot rečeno mam na tem disku polno raznoraznih srtvari pa mi je škoda formatirat. Dodatni 40Gb maxtor pa sem prodal, ker ga nisem več rabil. Saj pravim za beta ali alfa Operacijski sistem se mi ne splača formatirat bom že enkrat preizkusil.

fitipalDDi ::

Jest bi tut probal ... OS Longhorn ... da mal sive celice napenjam ... mi kr paše ... :D a se da to kje dobiti ... dej, dam za pir tistemu, ki mi jih skopira >:D

Jeebs ::

DJTonic: Še nikol slišal za Partition Magic?:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

CaqKa ::

zakaj mora zadeva imeti bar spodaj IN ŠE zgoraj? tele funkcionalnosti se mi počasi zdijo že preveč bedni.. glih tak kot xp start meni...

Jaffa ::

Ja eni se pač ne spoznajo tolko, da bi si znali brez problemov dva sistema na mašin gor nardit... Škoda za njih... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

turbolenca ::

Lp.
Kje sa da dobit ta OS Longhorn, poleg tega me še zanima, ali se ga splača že namestit(prednosti oz. slabosti). Pa naj odgovarjajo tisti, ki so OS že sprobali in ki se na to kaj spoznajo!!

thanks!:D :D

Zoidberg ::

OS Longhorn še ni končna verzija. To je šele Alpha release takod a bo treba kar do leta 2005 (al clo 2006) počakat
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

DjTonic ::

Jeebs poznam, poznam,..;)

njok ::

Razne doddatne bare je možno seveda izključiti. Sistem za navigacijo po mapah je pa sweet! :)

fitipalDDi ::

no ... a bo kdo zrital tele alfa WIn ... :D ... sej ma že XP gor, pa XP SP1 , pa WIN 2000 , pa zakaj ne bi imel še Longhorn :D .... testno seveda :D :D :D

andrej ::

IceMan: to se sploh NI Beta verzija;)

Za ostale: Trenutni buildi Longhorna NISO uporabni. Gre samo za razvijalsko razlicico, tolko, da se razvijalci spoznajo z nekaterimi novosti. Nikarko pa ni uporabna za igranje iger, browsanje, branje mailov itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Želja po odprtokodnem OS/2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
373242 (2105) CaqKa
»

Grafični pogon v Windows Vista ne bo sestavni del jedra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
787703 (5484) simnov
»

Nič več hudička

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
193540 (2765) strictom
»

Primerjava NetBSD 2.0 in FreeBSD 5.3

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
93320 (3159) CaqKa
»

BeOS upihnil deseto svečko

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
52358 (2358) Bakunin

Več podobnih tem