» »

Rekall odprt

Rekall odprt

Slashdot - Vsi, ki nekoliko bolj intimno poznate Microsoftov Access, se strinjate, da gre za izjemno priročno orodje, s katerim lahko na preprost način in brez velikih naporov upravljamo podatkovne zbirke. V Linuxu je dolgo trajalo žalostno obdobje pomanjkanja takega orodja, a je podjetje theKompany izdelalo zamenjavo za Access, ki sliši na ime Rekall in je na voljo tudi za Windows in MacOS X. Kljub temu pa izdelek ni množično razširjen, ker je plačljiv, kar je seveda dokaj netipično za Linux. Na srečo pa smo dočakali prijetno presenečenje, saj je theKompany odprl Rekall in ga zdaj izdaja pod licenco GPL. Torej, če potrebujete Access v Linuxu ali pa njegov brazplačen približek za Windows in MacOS X, veselo na domačo stran nove skupnosti razvijalcev!

5 komentarjev

ghibly ::

hvala za posredovano novico.

Openoffice + rekall bi znala biti dobra zastonjska zamenjava za Micro$oft office paket.

borchi ::

če bi bil pes bi sedajle veselo mahal z repom ;-))) gremo sprobat!
l'jga

Frgazor ::

a to cudo zna delat z access bazami? se mi ne ljubi prebirat :)

borchi ::

tut če ne poglej če ti pomaga mdbtools.
l'jga

boogoo ::

V bistvu se lahko da tudi povezati OpenOffice s poljubno bazo preko ODBC-ja, jaz sem povezal recimo z mysql-om in dobiš podobno orodje kot je Access, seveda v funkcionalnosti je za Accessom a mogoče zadostuje. Treba je edino nastavit DataSources, nekje sem našel tutorial kako se to postori na RedHat 9, OO 1.1, MySQL, vendar ne vem več kje -> Google


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za urejanje videa Lightworks bo izdan pod odprtokodno licenco

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
225752 (4718) poweroff
»

Vista varnejša kot MacOS X? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7510451 (1190) Matevžk
»

Pipin odprti termin: Bližnje srečanje 4. vrste - KDE4

Oddelek: Novice / Kiberpipa
314532 (3386) Phoebus
»

Doom 3 za Mac OS X in Linux

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
293241 (3241) MasterMind
»

Razvijalska verzija Longhorna na internetu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
342166 (2166) Road Runner

Več podobnih tem