» »

Robot za v vojno

Robot za v vojno

Washingtonpost - Stryker je 18-tonsko vojaško vozilo, ki je v Iraku še imelo posadko, leta 2010 pa naj je ne bi več. Vsaj ne človeške.

Vodil ga bo računalniški sistem, ki bo odločal, kako naj ravna vsak trenutek, na podlagi 120 slik posnetih vsako sekundo, skoraj pol milijona laserskih in radarskih zaznav -- tudi vsako sekundo. Pa seveda GPS-ja.

Lahko vozi po močvirju ali gozdu, ali pa skoraj 100 kilometrov na uro po cesti. Seveda je izvedba programa za vodenje najtežavnejši del zadeve, vendar so tudi pri tem vse boljši.

Vprašanje je samo, s kakšnim orožjem vse bodo opremili tega "Terminatorja" na kolesih. Klik.

36 komentarjev

Zheegec ::

Linka se mi sicer ne da brati (pač me ne zanima preveč orožje & co), samo me pa zanima, kako bo ta robotek streljal - samoiniciativno? 8-O
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Microsoft ::

Moje mnenje je, da je tole ena sama bedarija. Ko v ZDA po večina živijo bogi ljudje, brez zdravstvenega zavarvanja, v večini vsi debeli, ko hudič, se pa najdejo nekateri (damn, bi uporabu kle grdo besedo, če bi tole bil moj forum>:D ), ki pa si v tem času omišlajo takele projekte, seveda skupaj z Marsem.

Damn, morajo biti ljudje tam čudni, da živijo po eni strani v pomankanju vsega možnega, po drugi strani pa gre denar (njihov) v take stvari. Damn!

p.s.:Vsi "vojaki", ne mojga posta preveč resno vzet.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

xenon74 ::

Vprašanje je tudi , kdo bo to Žvau ustavil, ko se bo odločila iti po svoje?

S-Master ::

jst :D
traktor ti matr jebal !!

BigWhale ::

Not yet, not yet..

Zadeve so se vedno precej nezrele...

ripmork ::

pazite se Sky-neta!there is no fate,but the one we make!>:D

Trubadur ::

bedno.to sploh ne bo več vojna kot vojna:D
Berite Thomasa!

DMouse ::

Sej že dolgo ni. Ampak, saj je prav tako. Zakaj bi pa morali ljudje umirati, če se pa lahko stroji sami med sabo tolčejo :)

Taras_Bulba ::

hm. zakaj bi se v končni fazi sploh tolkl?

Microsoft ::

DMouse, pa mi povej, kdo bo pa izdelal tazga robota, ki se bo pozneje bojeval z ameriškim? Osama B. Laden? Iračani? Yeah, right.;)

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jux ::

tiho bokogletnik!!!! Kako bomo pa drgač pridobival ozemlja in kopičil moč, upliv in denar če ni vojne. Kako bomo lahko na najlažji način zaslužl če ne z vojno!!!!

jao, taras bulba da te je bush slišal, boš videl kozje molitvice.

vojna je kul, ane Thomas >:D
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Aggressor ::

Hm, tole bo zanimivo, saj je Stryker kot vozilo s posadko popolna polomija, produkt zblojene teorije oz. paradigme generala Shinsekija o t.i. "letečih oklepnih divizijah", ki so se ji prvi smejali Izraelci, danes pa tudi že Amričani sami dojemajo, da je nekaj hudo narobe. Po domače rečeno, zaradi nerealnih zahtev po transportu po zraku se oklep tako stanjša, da posadka postane analogija glinastim golobom, kar lahko vsakodnevno vidimo v Iraku, kjer imajo Američani tako bedast pristop, da se analitiki samo po glavi praskajo. Izraelce je, za razliko od Američanov, praksa izučila in po palestinskih ozemljih haarjo v najtežje oklepljenih igračah na svetu.

Zanimivo bo videti, če bo koncept brez posadke vplival na debelino oklepa. Moja napoved j, da bodo prvi preizkusi v praksi bolj porazni, a dejstvo je, da je prihodnost brezpilotna.

GeneralRatko ::

Zanimivo. Hm, bo treba amere malo znukat, da se spet vzpostavi ravnovesje sil. :P Razen če kinezi ne izumijo kakšnega AT-AT walkerja (glej http://www.starwars.com/databank/vehicl... :D

Murja ::

Pa mi povej, kdo bo pa izdelal tazga robota, ki se bo pozneje bojeval z ameriškim? Osama B. Laden? Iračani? Yeah, right

Kitajci in to prej kot si mislis.8-O

freserovski ::

hja, itak, da se bojo prvi poskusi v praksi izjalovili, verjetno na civilistih, tako kot vedno do sedaj:|

ps. drugače je pa zadeva ql, idejo je treba samo še učinkovito prenest v cestni promet :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

MrStein ::

nmap stryker-012202-23.OFAU.caf.mil
...
rootkit -install stryker-012202-23.OFAU.caf.mil
...

:D >:D ;(( ;)

jurcy ::

američani,američani....norci>:D

Blue22 ::

sam tko naprej..čez 200 let bodo pa naš otroc laufal okol pa bote šutiral tak da bodo prežvel...
kurc kne vem kaj bi napisu

njok ::

A mamo novega pisuna? ;) Keep up the good work!

Thomas ::

Oh ne. Lahko da mesece zdej ne bo nič. Ali celo leta. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

njok ::

Skoda, sem se ravno navadil. ;)

Brane2 ::

She ena kritika Strykerja.

Zgleda kot da tip ve, o cem govori.

KLIK

darkolord ::

mah pomoje majo so mel pa amerikanci to ze ene 15 let nazaj narjeno...

ce recimo pogledas sondi Voyager, vidis da sta klub starosti vec kot 25 let se vedno zelo "high-tech" - linjk

:D

ali3n ::

konc koncev - prej al slej pride večino vojaške tehnologije v civilno uporabo (npr. italijanski sistem stabilizacije protiletalskih topov na ladjah -> v neuromedicino - operacije na možganih...); na prvi pogled "črno".. pa daje kruh mnogim....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

snow ::

Boljše, da se roboti streljajo med sabo, kot pa da umirajo še ljudje zraven.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

ragnarock ::

...da, ampak ce bodo na drugi strani tudi roboti, in NE ljudje je pa vprasljivo.

frenk ::

tale zadeva zna bit zlo vredu, na drugi strani pa ne bojo ljudje ampak teroristi:)...razvoj bo šel pa še dlje in počas bomo robote lahko pošilal v vesolje, potem bodo roboti naselil vesolje, mi bomo pa samo še okol na počitnce hodil...to je prihodnost:))...tako kot je že ali3n povedal ima razvoj vojaške opreme tudi pozitivno stran:)

mchaber ::

MrStein, dobra ideja>:D.

Kateri OS pa bo tekel na tej "škatlji brez mesa"?
.

PARTyZAN ::

Windows MIL:D

CIMEK ::

nič ne skrbi kateri OS bo gor, saj bo že microsoft pogruntal svojo različico Windowsev :D tako kot za vsako stvar.
Prvih sto let imajo ljudje lahko veliko težav, kasneje pa zagotovo manj.

pepsh ::

Vseen je zalostno kolk enga dnarja se namenja razvoju nekih hudih vojaskih tehnologij, po svetu pa se zmerej miljarde ljudi umirajo od lakote, aidsa...vem da zvenim "pridigarsko", sam se pa vcasih res vprasam kam gre ta svet...ce bo slo tak naprej bo kmal res drzalo: "Matrix has you." you too :)

ragnarock ::

frenk: po čem pa se teroristi anatomsko razlikujejo od ljudi, da en tak T-1000 ne bi zmasakriral kakega nedolžneža, ki bi se po naključju znašel pred njim? :) Detekcija orožja odpade, saj bi potemtakem robotko masovno predeloval v haše npr. policijo. :D Prav tako odpade reakcija na napad, saj bi čez nekaj časa tudi teroristi opazili, da jih pusti na miru, če ga le ne napadejo. :)) Kaj garantira, da bo sposoben samostojno opredeliti kakšne namere ima osebek pred njim? :\

GeneralRatko ::

No, za vsako rit se palca najde! :)) En RPG tjale med kolesa pa je naš terminatorček le še za staro železo! :D

MrStein ::

frenk: "mi bomo pa samo še okol na počitnce hodil..."

Ah, res ?
Misliš tak kot imamo zdaj zastonj elektriko, ker je uran skoraj "džabe" ?

Malo se okol ozri. Navkljub ne vem kakšni tehnologiji, ljudje umirajo od lakote.
Z pol ducata novih vojaških izumov se to ne bo spremenilo.

Thomas ::

Nasprotno! S takimi mašinami bi se lažje naredilo red marsikje po svetu. Potem tam ne bi bilo tam več lakote in izvažanja krize v soseščino.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Red?! Thomas še ni zavrgel neokonservativne ideologije, vidim. Praktično nikjer, kjer so posredovale razvite sile, ni prišlo do izboljšanja položaja, kvečjemu je bilo slabše. Zgodovina vam očitno še vedno dela težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MySql ukaz, ki se sporži glede na dogodek

Oddelek: Programiranje
91294 (867) tadejp81

660Ti vs 670 ?

Oddelek: Kaj kupiti
223227 (2979) bluefish
»

Server administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
141446 (1196) ABX
»

[C#/ASP.net] Reverse/Push AJAX

Oddelek: Programiranje
51002 (871) |ViPeR|
»

sledenje vozil z gps sledilnikom

Oddelek: Strojna oprema
148137 (7505) Bias

Več podobnih tem