» »

Poceni prenosniki

Poceni prenosniki

X-Bit Labs - Tajvanska VIA pripravlja, če gre verjeti X-Bit Labs, serijo poceni prenosnikov, ki bodo stali okrog 530 evrov. VIA bo uporabila kar lastni procesor, C3, ki bo tiktakal pri 1000 MHz, opremljen pa bo z 128 MB pomnilnika in 20 GB diska ter ostalimi malenkostmi. Pri izdelavi in prodaji bosta sodelovala partnerja indijski VXL in britanski ACi. Žal bodo dostopni samo v Indiji, VIA pa ne daje izjav, če in kdaj bodo naprodaj tudi drugod. Klik!

20 komentarjev

Smorny ::

dobrih 500€ za kompaktno pisarniško prenosljivost, niti ni tako veliko ( v primerjavi s kakim prenosnikom v razredu P3). Že dlje časa se oziram za čim cenejšim prenosnikom. Za igre in ostalo je tako ali tako desktop še najboljši.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Gandalfar ::

Smorny: poglej si iBooke..

Smaug ::

Na žalost C3 ni biser med procesorji.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

Poldi112 ::

Jaz bi to takoj nabavil. Edino ram bi razsiril na 256. Sem bil cist razocaran, ko sem videl, da jih tu ne bo.
Kdo pa rabi blazno hiter prenosnik?

Smorny ::

iBooki so dragi, od 1147€ naprej za 12" (evropa). To much $€!
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

CCfly ::

VIA 1GHz je priblizno toliko hiter kot PIII 500 MHz.

Lime ::

Nekaj podobnega je imel Comtron pred časom v rumeni in sivi barvi, pa niso niti divx-ov mogli gladko predvajati.

CCfly ::

Za XviD z AC3 zvokom rabis vsaj C3 900MHz.

bmen ::

Za razliko od Intla (pa tudi AMD) se je VIA oziroma Centaur - podružnica Vie ki izdeluje procesorje odločila delati "ravno še dovolj" hitre procesorje.

Njihov C3 na 1GHz lahko "ravno še" vrti DVD, DivX in ostalo multimedijsko šaro, hkrati pa pri tem ostaja hladen in relativno poceni /ne pri nas - baje da so njeni procesorji velik hit predvsem v aziji.

Pred časom (cca 1 leto nazaj) sem imel na testu mini-itx ploščo in na njej 533 MHz procesor). DVD ji so se vrteli relativno v redu, medtem ko je bil za Divx prepočasen. Na njem so Win2k in WinXp delali brez problemov in Excel in Word tudi nista kazala kakšnega posebnega znaka da se vrtita na tako slabotnem sistemu.

Tako, da se 1 GHz mogoče res ne sliši veliko - ampak za namen procesorja je to popolnoma zadosti.

CCfly ::

Hmm, če govorimo o energijski varčnosti bi raje imel ploščo z ARM ali pa MIPS procesorjem. VIA je samo en slab primerek Celerona. Če bi vzel navadnega Athlona in mu znizal frekvenco ter voltažo bi dobil varčnejšo in zmogljivejšo rešitev od VIE. Edina stvar ki človeka impresionira je prav mini-itx plošča, ki jo prodajajo. Samo za 40k pa hvala lepa.

Smorny ::

jaz sem te min itx plošče z inegriranio grafiko, zvokom, nalotanim C3 videla od 90 do 150€. Je pa vse pasivno hlajeno.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

swar ::

Cena za take gnile komponente je previsoka.

Piranha ::

Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

darkolord ::

Precej švhoceno je tole :D
hehe z ramom pa povsod šparajo kukr da je zlat

Poldi112 ::

Zame je ce je primerljiv s P3 700 dovolj. In nobenega novega ni ki bi bil tako poceni kot to. Jaz za prenosnika ne potrebujem 3GHz.

Smaug ::

Zadeva je primerljiva s Celeronim 500 ali celo manj.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

Poldi112 ::

Ok, pac ni za igrice. Za office aplikacije in internet je pa cisto dovolj.
Sem malo pogledal in je res svoh. Pac vzames kakega hitrejsega, ko pride. Vazno da je poceni in se ne greje.

CCfly ::

Saj ni poceni. Pa tudi prenosnik ne bo bistveno cenejsi.

BaToCarx ::

Ko sem mel še p-233 mmx mi je na grafični ati xpert@play 3d rage pro 4mb vrtelo dvdje brez problem le pri divxih je malo rilo. :)

Poldi112 ::

Ni poceni? 40% cenejsi od najcenejsega, ki sem ga jaz dosedaj videl ni poceni?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvojedrni procesorji v 2005

Oddelek: Novice / Procesorji
253687 (2502) Zheegec
»

VIA s 64 biti

Oddelek: Novice / Procesorji
52092 (2092) Brane2
»

VIA napovedala Esther

Oddelek: Novice / Procesorji
142975 (2975) CCfly
»

VIA, izpovej se nam!

Oddelek: Novice / Matične plošče
392789 (2789) MrStein
»

KT600 na poti k izdelovalcem plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
91999 (1999) swar

Več podobnih tem