» »

Diski Hitachi Deskstar mijavkajo

Diski Hitachi Deskstar mijavkajo

The inquirer - Menda naj bi karakteristika Hitachijevih diskov 7K250 bilo mijavkanje. Več nezadovoljnih kupcev se je pritožilo, da njihov disk mijavka. Po besedah predstavnika družbe Hitachi je zvok podoben oglašanju mačk, posledica nove tehnlogije, ki preverja učinkovitost in zanesljivost diska. Na žalost Hitachiju zvoka še ni uspelo odpraviti. Zvok se pojavlja na približno 10 minut ali 6-krat na uro. Zahvaljujoč enemu uporabnikov dotičnega diska, kroži po spletu zvočna datoteka, iz katere je jasno razvidno, da je zvok res podoben mačjemu oglašanju.

Če v bližnji prihodnosti nameravate kupiti dotični disk, dobro premislite. Razen, če ste predan ljubitelj mačk. [:)]

10 komentarjev

kinetik ::

To ja glih to mi je še mankal da bi maček še bol norev kot zej, uh bo treba datoteko najdit in poslušat.:D
nic pametnega nimam za povedati

mare_ ::

Kdo se je že pritoževal, da mu zaradi mačka zmrzuje računalnik?>:D

Dr_M ::

ce je stvar hitra in zanesljiva, se da use potrpet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Romčy ::

Hm, ali ga je že kdo odprl , mogoče je pa notri res kak maček kdo ve kaj hitachi vse tlači noter. Že dva ibm-a sem vrgel v smeti tako da mene ne bodo več nategnli pa tudi če nalepijo gor nalepko ne vem od koga. En stari Maxtor mi dela že leta in leta ne spomnem se točno ampak sigurno pet let, prižgan skoraj cele dneve pa dela še ko urca, no sej tudi WD je dober ampak Ibm->Hitachi NEVER AGAIN !:))

keber ::

Nekaj podobnega slišim na mojem disku IBM serija Vancouver. Tudi nekaj zamomlja na cca 20-30 minut, sedaj pa se je po enem letu začelo dogajat, da vsake nekaj dni kar naključno nekaj zapiska, nato pa dvakrat na hitro nekaj preklopi v disku. Ne znam opisat ta zvok, je pa vsekakor znak ne najboljšega počutja.

BaRtMaN ::

Meni isto dela en GXP 120 (Vancouver) IBM. Baje so to znaki crkavanja, ampak meni že dolgo dela. :\

Glede tega mijavkanja je pa to čisto normalno in je glasnost odvisna od diska do diska. Gre za kalibracijo glav na kumulativen čas, ko je disk idle.

poweroff ::

To so znaki crkavanja. Meni je tudi tako delalo, potem pa lepega dne ni delalo nic vec. Tudi podatki so sli... :(

Lazy ::

Zanimivo...js sm pa mislu, da se to sistemski zvocnik oglasa, nism pa se lih velik posvecal temu. To pol kalibrira glavo al crkuje....? Cas bo vse povedal 8-)

darkolord ::

Hitachiji so drgač čist kulski (razn tega "mijavkanja" :D :D )

MrStein ::

Kje pa je link na članek ???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zunanji trdi disk - formatiranje

Oddelek: Strojna oprema
111083 (916) Baja
»

Klic katere živali (Ljubljana-Šiška) spominja na parjenje mačk?

Oddelek: Loža
243717 (2787) Okapi
»

Uvoznik za WD diske

Oddelek: Kaj kupiti
133122 (3121) Tomson
»

Disk Seagate 400GB, ST3400620NS

Oddelek: Strojna oprema
121502 (1196) Crimson_Shadow
»

piskajoči zvoki iz CPUja?

Oddelek: Navijanje
211648 (1177) dolenc

Več podobnih tem