» »

Klic katere živali (Ljubljana-Šiška) spominja na parjenje mačk?

Klic katere živali (Ljubljana-Šiška) spominja na parjenje mačk?

Andruxa ::

Zdi se mi da gre za ptico. Lokacija je Šiška, okolica Rožnika, žival se ponoči oglaša zateglo, zelo glasno, skoraj kot nekakšen predirljiv krik malega otroka. Oglasi se po enkrat ali dvakrat, nato je tiho kakšnih 10 minut. Da je ptica sklepam zaradi kroženja (oglaša se iz daljave, nato zelo hitro pride v bližino, potem se spet oddalji). Očitno gnezdi nekje v bližini, morda v tivoliju, ker se pojavlja zadnje par tednov redno. Zanima me, ker je nenavaden klic in nisem slišal nič podobnega. Malo spominja na parjenje mačk. In vem da ni meni znana ptica, torej sova, divji petelin, kragulj, kanja, vrana in nobena od manjših ptic, ker ima premočan in preglobok klic.
Lp, A

jype ::

Utegne biti kakšna od velikih papig, ki je pobegnila (in oponaša mačke).

Andruxa ::

ja, glede na moč zvoka bi res moralo biti nekaj v velikosti večje papige. Zanimivo ... potem verjetno ne bo dolgo, ker bo itak poginila.
Lp, A

jype ::

(To pravim zato, ker se nobena od avtohtonih večjih ptic ne oglaša opisu podobno.)

fantasycamp ::

posnami pa predvajaj da slišimo če si že tok hotel zvedet!

Invictus ::

Mačka? Ki se oglaša kot mačka ki se goni?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

FYI, tudi kosi so sposobni posnemanja, kot ga poznamo pri papigah. Pravzaprav so tega sposobni vsi ptiči, ki s prepevanjem na svojih pevskih točkah označujejo svoj teritorij. Če se znotraj njihovih meja pojavi pogost, ponavljajoč zvok, skušajo seveda biti bolj glasni z istim vzorcem.

Če ima kdo kosa, ki si je za svojo pevsko točko izbral njegovo streho, naj mu zraven obesi kak mobilc in naj kliče nanj, ko se kos spravi prepevat. Da vidite, kako hitro se bo kos naučil melodijo zvonenja ;)

Andruxa ::

pegasus je izjavil:

FYI, tudi kosi so sposobni posnemanja, kot ga poznamo pri papigah. Pravzaprav so tega sposobni vsi ptiči, ki s prepevanjem na svojih pevskih točkah označujejo svoj teritorij. Če se znotraj njihovih meja pojavi pogost, ponavljajoč zvok, skušajo seveda biti bolj glasni z istim vzorcem.

Če ima kdo kosa, ki si je za svojo pevsko točko izbral njegovo streho, naj mu zraven obesi kak mobilc in naj kliče nanj, ko se kos spravi prepevat. Da vidite, kako hitro se bo kos naučil melodijo zvonenja ;)


glede na jakost in globino zvoka mora biti to kar konkretna ptica. To je močan krik, ki ga 5 kosov skupaj ne bi spravilo. Sem ga hotel posneti, ampak se oglaša ponoči in redko - klici so osamljeni. Tako da ko ga slišim, lahko potem čakam tudi kakšnih 15 minut da se spet zadere, ali pa se to noč niti ne več. Pa tudi ko se ponovi klic, je običajno odletel že nekam malo dlje in je drugi krik šibkejši. Bom sicer poskušal posneti, diktafon imam pripravljen. Meni se zdi razlaga z neko pobeglo papigo še najbolj možna ...
Lp, A

dzinks63 ::

Ponoči se oglaša in leta naokoli zelo malo ptičev, po vsej verjetnosti slišiš kakšnega čuka, ti imajo zelo prodoren specifičen zvok, na mačko bolj malo spominja, razen če bi jo močno vlekel za rep.

Mick33 ::

kaj pa morda kaksni pavi, vem, da jih v ZOO Lj. imajo? [

Andruxa ::

bom videl če mi uspe posneti ...
Lp, A

Yohan del Sud ::

Tudi jaz sem takoj pomislil na pave in bližnji ZOO. Včasih se mi je zdelo (nisem bil že dolgo tam), da jih niso imeli v kletki in menda znajo bolj štorasto tudi leteti. Podobno kot divji petelin, ki bi lahko bil še en kandidat. Ampak spet samo, če je prišel iz ZOO-ja.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Andruxa ::

evo posnetek. Skoraj vse sem zamudil ker sem v polsnu iskal diktafon, ujel sem samo še konc. Drugače se dere še precej bolj naglas in vreščeče, kadar je dobre volje.

kva je to

nimam pojma o pticah ampak men se zdi da je res ena tečna papiga, ker mam občutek, da ta ista zadeva spušča še celo vrsto drugih zvokov, mal zavija, potem se mal dere ...
Lp, A

STU-III ::

No, meni se ne zdi ravno podobno mačku, bolj ptici.
Line secured.

LeQuack ::

To je nek sosed, ki je znorel. Teh je veliko po Ljubljani.
Quack !

Castiel ::

Andruxa je izjavil:

evo posnetek. Skoraj vse sem zamudil ker sem v polsnu iskal diktafon, ujel sem samo še konc. Drugače se dere še precej bolj naglas in vreščeče, kadar je dobre volje.

kva je to

nimam pojma o pticah ampak men se zdi da je res ena tečna papiga, ker mam občutek, da ta ista zadeva spušča še celo vrsto drugih zvokov, mal zavija, potem se mal dere ...


wtf :D slišat je kot neka invazija nezemljanov. Vidim pa da je tvoja tema stara že skoraj 2 meseca. Si praktično ne predstavljam da bi kakšna papiga lahko preživela toliko časa na prostosti...ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

vorantz ::

Andruxa je izjavil:

evo posnetek. Skoraj vse sem zamudil ker sem v polsnu iskal diktafon


Se pravi je blo zgodaj?
Po moje so se pijane študentke vračale domov :D

Yohan del Sud ::

Ekola. Peti glas po vrsti je skoraj identičen. Očitno gre res za pave iz ZOOja, imajo ene polducata prostoživečih tam.
www.strancar.com

Castiel ::

v bistvu je spodaj še bolje: peacock cries. Res zveni podobno. Najbolje da se en večer vsedeš v avto in zapelješ naokoli pa boš videl kje se najbolje sliši to reč :)

LeQuack ::

Pavi napadajo Ljubljano.
Quack !

cordoba ::

To je res neka ptica. Sem pa jaz v bizoviku , kjer živim bolj na samem slišal podobn glas, ampak precej globji in hripav. Kolega, ko je slišal je bil čisto posran, da to ni žival. :-D
Zdej že dolgo nisem slišal tega glasu...

Andruxa ::

ne vem ampak jaz mislim da ni pav, čeprav je res podoben zvok. Živim v 4 nadstropju bloka in zvok prihaja iz enake al pa večje višine. Torej mora prileteti v bližino in se vsesti na neko drevo na ulici ali na streho bloka. O pavih nimam pojma ampak malo sem guglal in piše da ne letajo dost okol, bolj skačejo. Če bi pav skakljal čez Celovško bi blo zlo hitro konc dretja in jaz bi potem mirno spal.
Lp, A

STU-III ::

Lahko se ti samo zdi, da je zvok iz enake ali višje višine, ker se zvok včasih čisto nepričakovano odbija in je težko povedati, od kje točno prihaja.
Line secured.

Enterprise ::

Je tudi mene zanimalo, kaj je to za ena žival.
Poznam enega magistra biologije, pa sem mu dal za poslušat. Pravi, da je na posnetku lesna sova, najvrjetneje samica.

Bi te pa, Andruxa, lepo prosil, če mi lahko posreduješ originalen posnetek?

Okapi ::

zvok prihaja iz enake al pa večje višine. Torej mora prileteti v bližino in se vsesti na neko drevo na ulici ali na streho bloka. O pavih nimam pojma ampak malo sem guglal in piše da ne letajo dost okol, bolj skačejo.
Čisto lahko, da je pav. Pavi namreč ne skakljajo samo po tleh, ampak zvečer zletijo spat visoko v krošnje dreves.

Ampak je treba vedeti, da je prav lahko tudi papiga. Nekatere znajo namreč odlično oponašati ne samo človeški govor, ampak vse mogoče zvoke in oglašanje drugih ptic (ki jih je kdaj slišala).

Oglašanje lesne sove je pa tule:
http://www.owlpages.com/sounds.php?genu...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

strašilo za ptice na digitalni način ?

Oddelek: Loža
101919 (1314) joze67
»

Kam so izginile vse domače ptice stalnice - taščice, siničke, liščki, vrabci, škorci,

Oddelek: Loža
3016410 (15156) mihaf
»

Sosedov ptič gre na živce :)

Oddelek: Loža
344211 (3070) Lion29
»

Neznan ptič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546840 (5220) Mr_Globus
»

Bordelska papiga...

Oddelek: Loža
9982 (750) fRiK0

Več podobnih tem