» »

Disk Seagate 400GB, ST3400620NS

Disk Seagate 400GB, ST3400620NS

Crimson_Shadow ::

Je "normalno", da nov disk (kupljen včeraj, 25.8.), poka in hrešči med delovanjem?
We create worlds

trek@s ::

A lahk mal opišeš za kakšno vrsto pokanja gre, ker meni tudi zadnje čase nekaj poka v ohišju, pa ne vem kaj. Imam pa tudi Seagate...

Crimson_Shadow ::

Dokaj naključno in z različnimi intervali disk med delovanjem dela:

"Hrk, hrk" ali "pk,

Kot bi bili "ležaji" fentani. ;((


Ko sem disk dal v SataII način, mi v boot-up vedno napiše "S.M.A.R.T: status bad", za ta (nov) disk.
We create worlds

trek@s ::

Pr men se sliši, kot da bi nekdo v daljavi nabijal tenis žogico z loparjem.:\. Samo več takšnih zaporednih pokov. Še nisem odkril od kod prihaja ta zvok, sumim pa disk.;(

Je komu znano kaj takšnega?

Calligula ::

Trenutno imam 2 seagata. ODE 160 giga in SATA 750 giga.
Za oba recimo speedfan pise, da sta v povprecnem ali slabem stanju glede na SMART pri Hitachiju pise, da je super oz 100%.

Skratka po mojem ni neke panike. Pac drugace javlja zadeve, zvoke pa itak spusca neke svoje.

Crimson_Shadow ::

Če drugega ne, sem imel izjemno slab občutek, ko ti začne disk spuščat take, "naključne" zvočne efekte že med prvim formatiranjem.

Ta zvok se je začel nekje na polovici diska. Saj ne da bi disk slabo delal, samo teli naključni "SFX efekti" diska preglasijo ama vse in je orenk moteče, povrh vsega pa ti kojci jasno, da bo disk šel po gobe v roku pol leta, pri 24/7 delovanju.

Aja, pa še popolnem nasprotju je z tem, kar propagira Seagate za ta disk.

Seagate ST3400620NS disk

Best-in-class rotational vibration (RV) tolerance

Ja vesh de!

Razen če ni to "oglašanje" ravno zato, da veš, da reč dela. :\

Če drugega ne, je akustika mojega diska "zjebana", kar je zame dovolj, da je z diskom nekaj kardinalno narobe.
We create worlds

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

@CALIGULA.... da piše da so v slabem stanju glede na smart.

Seagate ga je pri tanovih diskih nekaj biksal z FW saj je npr pri modelu 500GB (od FW 3.aae) omejil max hitrost na samo 70MB ... če se spomniš so sprva dosegali okoli 80MB.....In o tem je nastala kr debata na netu. In prav ta omejitev ga neki serje glede smarta...Recimo pri meni je prvo pisalo koje bil čisto nov 49% zdej pa počasi raste in je na5% po treh tednih uporabe...Zelo čudno vse skupaj.Poleg tega pa so tudi onemogočili acustic management....
Go with the flow.

jan01 ::

Seagate nimaacustic management(no pri nekaterih prejšnih modelih ga je imel privzeto vklopljenega) , ker je v sporu s hitechijem, ki si lasti to tehnologijo...

trek@s ::

Butl js, za problem, ki sem ga opisal zgoraj - ker imam disk na gumicah, se med "mletjem" rahlo premika. In disk je premikal napajalni kabel, ki je potem udarjal ob dno ohišja in ustvarjal nerazumnljive zvoke...:D

AlesC ::

jst sem imel kar nekaj Seagate diskov pa morem reči, da so kar vsi mleli in se je slišalo drrr drrr drrr. Sedaj imam WD in je tih ko suza.

sasox ::

Kolikor imam izkušenj z NS serijo diskov je morda res, da so malenkost glasnejši. To je tudi logično saj so narejeni za drugačno okolje. Tisto glede statusa diska je pa čudno. Naredi kakšen test z njihovim softwareom ( link) pa boš videl kako pa kaj. Lahko imaš smolo in je res kaj z diskom. Lahko je pa kaj drugega.

Osebno imam ravno najboljše izkušnje s Seagate diske. Pri ostalih znamkam sem imel bistveno več težav...

Zheegec ::

Vsako takšno prasketanje je lahko samo od premikajočih delov - motorček, glava, itd...
Še vsak disk, ki mi je začel čudno škrtati, je prej ali slej crknil. Lahko pričakuješ enako, sploh pa če SMART tako pravi, meni ponavadi napiše, da je disk pokvarjen šele po tem, ko res ne deluje več :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Crimson_Shadow ::

Jezen sem zato, ker sem disk zamenjal), ker mi po updatanju šoferja IDE kontrolerja, WinXP sploh ni najdu več particij preko dodatnega IDE vmesnika. WTF?

Z driverjem, iz leta 2002 mi je sistem delal, pa čeprav mi je včasih, ko sem pognal program za tv tuner, kar usul mašino (ja, driver za IDE kontroler je "bil kriv") Nakar dam gor nov gonilnik, star dober mesec, ki je bil celo "approved by MS", nakar mi sistem particij in diska sploh ni najdu več, čeprav mi je v "boot-up" kontroler lepo najdu disk.

Sem probal (skoraj) vse živo, sem celo posodobil bios IDE kontrolerja, particij pa še vedno nikjer. Sem celo dal nazaj stare šoferje, ... particij nikjer?

Sem na prazno particijo, ki jo imam za "igrat" namestil WinXP 64 bit, dal direkt "nove šoferje", particij še vedno nikjer. Premaknil sem jumper na disku na master, nakar se mi sistem (WinXP 32bit) nalaga, nalaga in nalaga in se ne naloži Ali pa se mi naloži v 5 minutah WTF! Če je disk kot "slave" dela boot-up normalno hitro.

8 ur zajebavanja je bilo dovolj, da sem v soboto popoldne letel v eno redko odprtih trgovin (in pri tem naredil še dobrih 80km) po tako "željenih" 400GB (manj nisem hotel vzet!) na SATA vodilu.

Trenutno pa ta IDE disk, ki mi preko kotrolerja noče več delat, gonim preko USB2. In dela kot je treba in kaže vse particije. "Ta novi" je pa na servisu nekje v Ljubljani. Jest pa izjemno nestrpno čakam na nov in večji disk, ki sem ga plačal že pred 6 dnevi. ;((
We create worlds

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The file system structure on the disk is corrupt and unusable...

Oddelek: Pomoč in nasveti
9754 (633) s1m0n
»

Seagate 1,5TB Da ali Ne?

Oddelek: Kaj kupiti
132582 (2084) Blazod
»

Popravljanje bad sectorjev na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152984 (2378) StratOS
»

Prenos podatkov iz enega na drug trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81972 (1834) Mitch
»

Disk se vgaša?

Oddelek: Strojna oprema
91205 (1017) RiNC

Več podobnih tem