» »

GnomeMeeting za Windows

GnomeMeeting za Windows

Slo-Tech - Eden najbolj priljubljenih programov v Linuxu je vsekakor GnomeMeeting, ki je uporabnike Linuxa popeljal v svet videokonferenc in IP-telefonije. Iz neuradnih, a zelo zanesljivih, virov smo izvedeli, da je v aktivnem razvoju tudi različica za Windows. V zelo kratkem lahko pričakujemo, da bo tudi uradno oznanjena, saj že deluje in je v zaključni fazi preizkušanja!

17 komentarjev

franci ::

Potem bo to WinMeeting:D
Hello, hello, hello, how low?

Znida ::

Kateri programi za videokonference še obstajajo, ki delujejo brez da sem moraš kam prijavit, pa da ne skače skoz neki popupi pa ne vem kaj še vse? Tak ko je neetmeeting? Za Windows seveda... :)

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

franci ::

A skype podpira video konferenco?
Hello, hello, hello, how low?

Gandalfar ::

Ne podpira.

BSD-jas ::

Se oproščam za ignoranco. Ali so protokoli za te konference kaj usklajeni? Tako da bi lahko vsak uporabljal tisti SW, ki mu najbolj paše. Se pravi nekaj takšnega, kot lahko s svojim Ericssonom kličem nekoga z Nokio, ne da bi mi bilo treba to vedeti...

Lee_Nover ::

so .. npr H.323 je celotn konferenci protokol .. seveda pa vsi svoje forsirajo, ker se grebejo za prevlado

windhunter ::

hm... skype je en tak jajc, da vecjega ni. Sej nc ne recem da podpira P2P telefonijo, kar omogoča povezavo tudi če si za firewallom oz NAT-om. Samo je pa en tak smešen app, da se mu kaj rado zgodi da v 5 (ali pa v pol) minutah pogovora enostavno zvok crkne.

Za po sloveniji ADSL je najboljsi se vedno MSN messenger (predpogoj, da ti uspe vzpostavit zvezo). Je karseda enostaven in tudi kvaliteta zvoka je precej na nivoju.

Za dobro kvaliteto ter tudi komuniciranje preko NAT je dober CUSeeme, ki pa se mu odpira polno enih oken. Je pa kvaliteta zvoka se mi zdi kar najbolša.

Pol obstajajo še neki konferenčni programi, ki podpirajo več oseb naenkrat, vendar sem pozabil ime...

Yahoo messenger - ta novi - samo nisem še probal....


Predvsem je pa dobro, da imata oba dobre mikrofone (beri blizu ust) ter slušalke....


lp
There are 10 types of people in this world,
those that understand binary, and those that don't.

medjugorje-si ::

Micro$oft bo spet lahko kopiral linux program in ga zakodiral da se ne vidi kje ga je ukradel......
www.medjugorje-si.org

undefined ::

V Windowsih že dolgo let poznamo NetMeeting. Ta kvazi klon pa je nemalo smešen zaradi tega dejstva.

Phoebus ::

IceMan: Poglej """""""""nastavitve""""""""" netmeetinga (npr. katere kodeke podpira ipd.) in nastavitve gnomemeetinga, pa ti bo jasno, zakaj je to nekaj good in ne "krneki".

In nehaj že pljuvat po vsem, kar nimaš ti.

undefined ::

> In nehaj že pljuvat po vsem, kar nimaš ti.

Ja, GPL aplikacije so res težko dosegljive. Prav zelen sem od zavisti zaradi tistih, ki jih posedujete.

Jux ::

@windhunter
če je pa msn messenger dober za pogovarjat z mikrofonom sem pa jst banana. Skype preverjeno deluje celo prek gprsa v vozečem avtomobilu priklopljen na laptop. Ko boš to dosegu z msn messengerjem (že to da ti stvar sploh dela je dogodek) pa povej.

Kar se tiče komunikacij na računalniku me je skype čist presenetu, danes sem ga prvič naložu in moram rečt da tolk preproste konfiguracije, tolk dobrih zmožnost (pošiljanje kontaktov recimo še msn messengerju manjka) in dejstvo da celo tele konferenca med štirimi dela pr temu da mi od 120k linije pobere 110k dl iz 3 torrentov.

skype rox, pa še na mojmu ipaqu ga lahka poganjam :)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

MrStein ::

http://www-mice.cs.ucl.ac.uk/multimedia...

Zvok, slika, besedilo, risbe,več oseb naenkrat, ne rabi serverja.

Rabi pa multicast podporo ISP-ja, ampak tile se ga bojijo kot hudič križa... Verjetno forsirajo sisteme s centralnimi serverji, ker to lažje nadzorovat .. kaj pa jaz vem.

Lahko pa si kaki multicast tunel nastaviš, glej ... google ;-)

bradek ::

Sykpe je ze super zadeva, ampak je treba vedt da je se beta. Kvaliteta zvoka je pa dalec najboljsa med vsemi sistemi, da ne govorim o enostavnosti uporabe za firewallom. Dokler je zadeva beta je neutemeljeno govorit o bugih in ostalih napakah. Ko bo pa final pa le do konca stestirat, zaenkrat pa ostaja moj favorit.

Poldi112 ::

Skype je tko tko. Vcasih dela ok, vcasih cisto bedno. Kar ga naredi pretezno neuporabnega zame.

zile ::

Zanmivo kolk folka je že dljalo Skype :D Ziher ne kar tako...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Slo-Tech Linux 2.0! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
527957 (4583) poweroff
»

webcam na linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
7931 (850) G2
»

Gaim 1.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
122598 (2598) MasterMind
»

GnomeMeeting za Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
172620 (2620) windhunter
»

Slo-Tech GNU/Linux 2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
333296 (3296) Dr_M

Več podobnih tem