» »

Bill Gates: Longhorn leta 2006

Bill Gates: Longhorn leta 2006

Slashdot - Lastnik Microsofta, Bill Gates, je ta teden na Gartnerovem jesenskem simpoziju oznanil, da naj bi Microsoft predvidoma v maju izdal novo alfa-različico operacijskega sistema prihodnosti, ki ima razvojno ime Longhorn. Dodal je, da je večina ugibanj o datumu izida končne različice Longhorna (leto 2006) precej natančna, dokončna odločitev o tem pa naj bi bila objavljena šele po izdaji različice alfa. Gates tudi priporoča, da ob nakupu novega računalnika počakate na izid Windows XP Service Pack 2. Klik!

28 komentarjev

borchi ::

Gates tudi priporoča, da ob nakupu novega računalnika počakate na izid Windows XP Service Pack 2.

???
l'jga

BigWhale ::

"We will have a strong message that, if you're buying new systems or if you're looking at updating, [Windows XP] Service Pack 2 is the best client version to be using. But the really big breakthrough release is Longhorn."


Iz clanka...

ali je Service Pack 2 ze zunaj? Ce ne, potem Bill pravi, da bo XP SP2 THE thing to put on a computer... ;>

Filo ::

sej prov da zadevo izdajo RES "when its done!"...magar naj še kakšno leto orenk prečekerajo...pa, da se RESNO znebi kakšnih velikih napak...

Microsoft ::

SP2 Beta za WinXP že obstaja...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mr.B ::

Pa še kakšna beta bo ven prišla za XP- SP2, saj komaj ko hočejo ven os dati, dobijo novo lukno ki jo je treba zakrpati. Boš inštaliral SP2 pa boš mogu še pet popravkov dol dati da ti ravno vsak čru nebo gor hodu....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

alesrosina ::

SP2 je kao ubistvu vmesni prehod med XPji in naslednikom Longhorna. Zato je to Bill rekel.
Ker ce pogledamo nazaj, je nov os prihajal na cca 2 leti, zdaj bo pa vmes kar 4-5 let. Zato je kao vmesna stopnja winXP SP2.
Vsaj tako sem bil obvescen.

tiborrr ::

Beda, naj bodo OS-i na vsako leto, pa naj bodo cenejsi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

flipflop ::

Ja a boš vsak let menjaval OS al kaj. Mate eni močne včasih...

Dr_M ::

OS na leto je res mal cudno...ampak na 3 leta bi blo pa res ql, pa usake pol leta SP.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Na vsako leto ja :D Misliš da lahko za tako velik projekt kot je nov OS porabiš eno leto? Samo zaključna beta faza traja kakšno leto :D
Če bi bili MS novi OS res na vsako leto, potem bi ali zelo malo napredovali od prejšnje izdaje (ali pa bi bili samo popravek prejšnje izdaje), ali pa bi imeli ogromno bugov, napak,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

NoOrdinary ::

hehe, da sem mal zlobn in da se bo folk razurjov, ce bi os na 1 leto vn hodu bi bil linux:P

Microsoft ::

Mah, a ni boljš, da gre OS vn na recimo vsake 3 leta, vmes pa šopajo popravke?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JustVi ::

Kar nekaj errorjev je še v SP2, no zadeva je potem delala brez problemov. XP so še bolj AllinWonder. Ne vem kaj bojo rekl npr. izdelovalci antivirusnih in fire wall programja.

Microsoft ::

Kak se pa kej obnese tista zaščita proti anti-spam in popup-stoper? Si že probal kej?

Mim grede, bi ta SP2 mogoče šel na Win2k AdvSer?


by Miha

p.s.:Si mislil All-in-One?
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pecorin ::

Če bi bili MS novi OS res na vsako leto, potem bi ali zelo malo napredovali od prejšnje izdaje (ali pa bi bili samo popravek prejšnje izdaje), ali pa bi imeli ogromno bugov, napak,...

tako je pri MS ze zdaj >:D

Dr_M ::

Mim grede, bi ta SP2 mogoče šel na Win2k AdvSer?

hahaha....a se ti hecas? >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tiborrr ::

... Potem pa naj zacnejo stancati Service Packe bolj pogosto, saj to ne gre nikamor. Potem pa v packu dobis novinovi MediaPlayer in novinovi Internet Explorer. Bejz!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

minmax ::

ni panike fantje, saj vsako leto dovolj zaslužjo z novim officeom.. tako da lahko enkrat za spremembo res si vzamejo čas in naredijo stvari kot se šika...

bomo videli ...

edina škoda je, da načrtno minirajo nekatere standarde... SVG na primer...

pivmik ::

Tudi PNG (IE in alpha trasparency)
Pa MNG (sorodnik PNG, animirane slike)
Pa HTML/CSS in javascript (ne podppirajo popolnoma CSS2, CSS3 sploh ne, DHTML javascript imajo neke svoje fore)
Pa MAtroska (opensource "standard" container ki naj bi izrinil že zastarel AVI, oni forsirajo WMV)

To ni samo monopolizem, to je zlorabljanje monopolističnega položaja. (poslovna neetičnost)
LP, Gregor GRE^

andrej ::

tiborrr: kdo ti pa bo OS kupo vsako leto? Eno leto tudi ni dovolj za vecje novosti.

JimiBtn: ahem, to je service pack za Windows XP. SP ne delujejo na ostalih OS-ih!!!

minmax: hja o SVG in tem je res vroca debata :)

Picnik: zakaj je to poslovna neeticnost? Zakaj bi morali oni uporabit nekaj, ce jim to ni v interesu? ZAKAJ? Oni lahko, je velikokrat tudi bolje ce uporabijo, ni pa mus. Enostavno ne razumem zakaj bi mogli oni podpret kar vse kar ze obstaja? Lepo bi ze bilo, ampak ni mi jasno zakaj zacnete kar naenkrat noret z zlorabljanje monopolističnega položaja, ce MS pac ne uporablja dolocenih standardov in raze forsirajo svoje resitve?!!!

Poldi112 ::

Zato ker tist kar MS naredi (oz spremeni ravno toliko, da lahko patentira) lahko uporabis samo, ce njemu placas. In ker je monopolist in ta svoj standard vsili vsem, niti nimas izbire. Nevem zakaj to pisem, ker vem da ne bos razumel.

pivmik ::

andrej
Ker je monopolist.
LP, Gregor GRE^

andrej ::

picknikaha, zato, ker ima monopol na enem podrocju ne sme naredit nic svojega al kaj?

Kot sem ze prej reko, se pri MS-ju zadeve spreminjajo na bolje. Oni se ne obnasajo vec tako arogantno!
In MS nima monopola povsod! Ima ga samo pri desktop operacijskih sistemih. Pri streznikih se je dalec, pri dlancnikih isto, pri igralnih konzolah se dlje, pri igrah se dlje in se bi lahko nastevali... Zato ne vem zakaj govorite o MS-ju samo kot o monopolistu. MS na vecih prodrocjih NI monopolist. cisto tak, monopol kot tak ni prepovedan...

Poldi: hm, da standard vsili vsem in nimas izbire ne drzi cisto. Poglej, MS te NE sili, da uporabljas IE. Ti lahko instaliras Netscape! MS te ne sili, da uporabljas WMP. Poglej v Control Panel pod Add/Remove PRograms. In potem izberi Set Program Access and Defaults. Tam lahko dolocis druge programe kot default programe za web, email, messeging, media, itd.
Kako ves, da nekaj ne bom razumel?! hm...

antonija ::

Jst sm odinstaliru WMP, pa se mi se zmeri zalaufa kot defoulkt player za .avi-je. Sm nastimu Media player classic kot defoult, pa se mi se zmeri WMP zalaufa (ki naj bi bil ze odinstaliran). Skratka, tud ce hocem kej druzga nucat, mi zmeri pred fris skoc WMP, ker so winsi tko narjeni. In zato jst zamerim billu da ne vgradi tapravega uninstala, ki bi zradiru WMP iz mojga kompjuterja in bi jaz lepo srecno zivel do konca svojih dni.

Ce pa kdo ve kaksno varianto za odinstalirat WMP (ampak res odstranit ga iz winXP) mi pa nej prosim pove, bom zlo hvalezen. Probu sm pa ze vse "legalne" metode ki jih ponuja M$.;((
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Poldi112 ::

andrej, da me ne bos razumel sem vedel zaradi tvojih odgovorov v tej sorodni temi (kaj hudica hocejo od ms). In res me nisi.
Lojalno do konkurence bi bilo, da bi MS uporabil nek odprt standard za shranjevanje dokumentov. Da bi lahko brez tezav Open Office recimo shranjeval v doc (ne da si morajo programerji mesece razbijati glavo s tem, kako to dela). Ker tehnologije v zapisu shranjevanja ni nobene. To je samo orodje, s katerim MS zavira konkurenco.
Glede moznosti odinstalacije pa ti je ze odgovorjeno. Ne da se, niti default izbira ne deluje tako, kot bi rabila.
Ampak jaz razumem MS. Ne razumem tebe, da jih kot clovek, ki nima koristi od profita MS, podpiras.

andrej ::

hm. res drzi, da nimam koristi od njihovega profita. Ni pa res, da jih samo podpiram. Mogoce na slo-techu res tako zgleda, ker vecinoma posterjev samo udarja po MS, zraven pa se sploh ne zadeva, da zadeve niso tako preproste.
Hm, ravno par tednov nazaj pa sem slisal od Microsoftovca kako sem prevec kritiziral MS... Vse je odvisno od okolja ;) Tukaj se mi res zdi prevec anti-MS...

CaqKa ::

Jst sm odinstaliru WMP, pa se mi se zmeri zalaufa kot defoulkt player za .avi-je. Sm nastimu Media player classic kot defoult, pa se mi se zmeri WMP zalaufa (ki naj bi bil ze odinstaliran). Skratka, tud ce hocem kej druzga nucat, mi zmeri pred fris skoc WMP, ker so winsi tko narjeni. In zato jst zamerim billu da ne vgradi tapravega uninstala, ki bi zradiru WMP iz mojga kompjuterja in bi jaz lepo srecno zivel do konca svojih dni.

nesposobnež... če boš v linuxu znal menjat default player za avije sem jaz kitajski cesar...
okrog odinštalacije pa nevem kak gre.. ampak glede na to da se messengera da odinštalirat se wmp more tudi dat.

edit: par minutk kasneje:
em.. mater si nesposobn, po istem postopku kot messengerja se ga odstrani!
v gugl ne znaš niti osnovnih besed vpisat kar bi sploh rad!
gugl search words četrti rezultat!
odinštalacija wmpja in ostalih komponent
samo tebi očitno še winsi mrdajo ali pa si nesposoben nekaj naredit po korakih kot ti folk zapiše.

andrej ::

caqka: naj ostane debata na nivoju...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še več Ubunta

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
227770 (6175) MrStein
»

Odslej samodejno posodabljanje Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5517686 (14278) slitkx
»

Prve pregledne verzije Windows 8 za razvijalce

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4114013 (10855) matejdro
»

Windows 7 v izvedbi fantovske skupine

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
346475 (3117) R|pper
»

Vista v rožicah

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
336323 (3430) simnov

Več podobnih tem