» »

Vulgarno programiranje

Vulgarno programiranje

Mozillazine - Po kraji izvorne kode operacijskega sistema Windows je v javnost pricurljala vest o številnih neprimernih besedah in besednih zvezah v kodi. Pričakovali bi, da v odprtokodnem taboru, kjer je vse vidno, tega sploh ni, ali pa je vsaj manj razširjeno. No ja, obstajata celo dve spletni strani, ki spremljata število vulgarnih izrazov in kletvic v izvorni kodi Linuxa za prav vsako različico Linuxa. Klik1! in Klik2!

In nikar ne mislite, da kolnejo samo programerji operacijskih sistemov -- preglejte Mozillino izvorno kodo.

19 komentarjev

Dr_M ::

evo, usi so se smejal kasne so pisal v windows kodo, zdej se lohk pa se mi smejemo kasne pisejo v linux kodo :)

kdor se zadnji smeje, se najslajse smeje ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

Dr_M: em, saj smo se smejali ze davno pred leakom win kode?

Poldi112 ::

Dr_M misli, da se tudi ostali, tako kot on, nismo sposobni smejati smesnim stvarem sistema, ki ga uporabljamo.

mile ::

dobra novička

Lee_Nover ::

penguin je kletvica .. lol

mathjazz ::

Lee_Nover: l0l
www.getfirefox.com

demoness ::

Ostajam pri svojem stališču: a zdej pa še preklinjat več ne smemo? :)

Mene pravzaprav bolj zanima kontekst... človek najde zanimive stvari v kodi včasih. Primer, ki sem ga našla na vrhu enega še posebej nagravžnega premetavanja podatkov, zelo očitno dopisan kasneje: "The author of these lines should run away and hide in a distant corner of the universe. He will be allowed to come back when he learns to code."
Ali pa "Sej bi pofixal tole, samo moram it na WC."
Ali pa ime tipa v Delphiju: TFuckingExtendedGoddamnBuggyXY (ni res XY, samo da ne bo kdo rekel, da izdajam poslovne skrivnosti).
:)
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Dr_M ::

Poldi112: nesposoben?? a te mami ni naucila, da ne sodis ljudi po sebi? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

drm

Ta statistika je obstajala ze davno pred leakom win kode :P

trs ::

Mogoce je kaka korelacije med kvaliteto kode in stevilo kletvic v njej? :)

Po moje je ni, tako da ... naj se coderji kar naprej izzivljajo ;)

hruske ::

penguin, hahaha:))

Jst ::

Vam povem eno lastno izkušnjo:

Sem programiral neke dllje v katerih je bilo malo morje treadov - katere pač nisem mogel trejsati. Threadi so se dinamično kreirali in nekaj počeli v bazi... pač detajle bom spustil. Nekje je pa prišlo do napačnega handle-a in konec veselja in transakcije. Naredilo ni nič.

Lovil sem exceptione in izpisal MessageBox z vsebino: "Prislo je do izjemne tezke nepopravljive napake! UBITI PROGRAMERJA!!!!!!!!"

Ker sem mislil, da sem vse zakomentiral, sem dal naprej na testiranje. Test je bil bp.

Potem sem pa nekaj časa potem (ene 4 mesece), nekaj popravljal, zaradi service packov baze in videl, da sem pozabil eno to sporočilo zakomentirati. Vsepovsod, kjer je bil MessageBox je bilo v komentarju, tam sem pa !%&$&"# (kletvica) uporabil ShowMessage.

Še sreča, da je vse potekalo bp, kajti če bi končni uporabnik to videl.... hm....




Drugače pa vam povem, da so kletvice, žalivke in neprimerni komentarji prisotni vsepovsod! Najbolj "sočne" so tiste, ko moraš zaradi "kompatibilnosti" nekaj - iz programerskega stališča - zelo butastega narediti! Vsaj pri meni je tako!



Da bi pa bila koda brez komentarjev - je pa znak slabega programerja, ki ni vajen timskega dela!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lee_Nover ::

Jst: umm .. ShowMessage se pa res ne uporablja za debug .. recimo OutputDebugString, Assert, ESilentException .. pa konkretno za tvoj primer nardis kak NamedThread :-)

Jst ::

Lee_Nover: Kje si bil pred kakšnim letom? :D

No, sej vem delphi-si pa newsgroup.borlad.com.

To je bili moji začetki threadanja in dlljev (pa se znajdi, na kakšen način pač lahko z znanjem, ki ti je na razpolago). Pomanjkanje znanja in roki. Sicer je bil pa moj post tako ali tako mišljen kot tarča posmehovanja. Se zelo dobro zavedam tega!

Pa še to: poglej svojo kodo izpred parih let. Pa če se ti ne bo zdela smešna,... svaka ti čast!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ender ::

jst: jaz sem slišal, da so na Hermesu enkrat dal v en program nek easter egg, ki je na koncu izpisal "Jebi se". Vsi naj bi bili prepričani da je nemogoče najti kombinacijo za sprožitev le-tega, dokler ni prišel iz nemčije mail kaj pomeni "jebi se" :D
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Yohan del Sud ::

Delal sem z že kar nekaj custom made sovtferi, pa take zadeve niso nič posebnega (ne tikaj tega ti idiot od "moj predhodnik")

Tak da me ne pri mozili ne pri linuxu to ne preseneča. Nekje med zabavno in neuporabno. :)

Filo ::

hehehe..nice

gazda ::

hmm... demoness : skoraj preprican sem da vem kdo si ;) Mislm, poslovne skrivnosti izdajas... :D

Sicer pa... saj sem jaz tudi ze pozabil kaksen debug message, ki je vseboval kletvice, ki se je pojavil kasnjeje uporabnikom kaksne web aplikacije....

BigWhale ::

Moja debug sporocila so pa v glavnem v stilu: You are here! ali pa If you're here something is VERY wrong. Potem so pa se all time favourites... qwe asd zxc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft toži distributerja ukradene izvorne kode

Oddelek: Novice / Tožbe
112662 (2662) BSD-jas
»

Je Linus Torvalds res oče Linuxa?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
403540 (3540) rfmw
»

Prvoaprilske

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
152509 (2509) planetparty
»

Strežniki z Linuxom so večkrat podlegli napadom

Oddelek: Novice / Varnost
382607 (2607) MrStein

Več podobnih tem