» »

Humoristične nanizanke

Humoristične nanizanke

«
1
2

Fizikalko ::

Hja, se mi zdi, da sem pogledal že vse, kar je pametnega. Seinfeld, Curb your enthusiasm, Friends, 3rd rock from the sun, pa še kaj bi se našlo. A kdo še ve za kakšno dobro (ampak dobro, ne kakšen šit ala Full House ali Married with children)?

Poldi112 ::

Monty Python Flying Circus.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Oxford ::

- Fawlty Towers
- The Blackadder, Blackadder II., Blackadder the Third
- Allo, Allo

McMallar ::

M.A.S.H.

podbevna ::

Poleg že navedenih še:
Coupling, Red Dwarf, Leauge of extraordinary gentlemen.

zee ::

Scrubs
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bradek ::

- Will&Grace
- M.A.S.H
- Simpsons

delfinus ::

A show about nothing -> seveda Seinfeld -> kjerkoli, kadarkoli

gzibret ::

South park
Vse je za neki dobr!

Alexius Heristalski ::

Blackadder Goes Forth
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

username ::

ne kakšen šit ala Full House ali Married with children)?
hej hej, ne diraj mi Married With Children... glede na večino ameriških je osvežujoče nesramna

Evo moja top lista:

1. Seinfeld
2. Fawlty Towers
3. Monty Python...
4. Blackadder (vse)
5. South Park
6. Yes, Minister//Yes, Prime Minister
7. Only Fools and Horses
8. The New Statesman
9. Allo Allo
10. Married With Children

"honorable mention":
- Taxi
- 3rd Rock From the Sun
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Roadkill ::

Trenutno gledam:

- american dad
- family guy
- house MD (ni ravno humoristična nanizanka, ampak je drama polna zelo kvalitetnega humorja)
- my name is earl
- scrubs
Ü

OrkAA ::

- That 70s show
- Weeds

freserovski ::

Ena nova, meni osebno zelo smešna : IT crowd
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

SebaR ::

I love Lucy :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

dela ::

Scrubs, Only fools and horses, King of Queens

Fizikalko ::

Da ne bom za brez veze "nabavljal" - kakšen komentar o osnovni ideji nanizanke ne bi bil odveč. Recimo, za kaj se gre v Scrubs, king of Queens, Blackadder,...?

Roadkill ::

http://www.tv.com/

Pa ne mislit, da sem dal link samo zato, da bi te utišal... dejansko je uporaben.
Če ne drugega poišči nanizanke, ki jih gledaš in potem pobrskaj po sorodnih serijah (sekcija Similar shows).
Drugače pa si lahko od vseh naštetih nanizank prebereš kratek opis, imaš odličen episode guide, quote bazo itd... in predvsem veliko uporabniško bazo, ki posledično navrže tudi precej konkretne ocene serij.
Ü

Fizikalko ::

Tnx!

SodVina ::

Futurama

globoko grlo ::

My Name Is Earl in a MUST have
Hot properties, če so ti kul mlade, lepe, joškaste in orto sexi bejbe

TylerDurden ::

Boondocks - risanka, delajo se norce iz niggaz
Let\'s make some soap ...

dela ::

Sam lahko opišem nekaj (meni dobrih) nanizank, ker trenutno nimam boljšega dela...

Scrubs: Nanizanka spremlja življenje skupine mladih zdravnikov. Vsebuje veliko močnih likov, kar garantira smešne scene, prednost pred drugimi nanizankami pa je ta, da se poglobi tudi v fantazijo likov - v človeških glavah se nahajajo namreč veliko bolj smešne stvari kot se fizično dogajajo. Še ena prednost nanizanke je, da ni snemana pred občinstvom, kar vsekakor primore h kvaliteti - scene so odlične, prav tako pa ni smeha publike, kar dopušča tudi veliko mero tragičnosti in resnosti, ki se včasih tudi pojavi.

Only fools and horses: Vrhunec angleškega huorja. Odlični liki - prevarant Derek v vsaki epizodi nekoga opehari na smešen način, pri tem ga pa nehote zavira njegov neroden brat Rodney, ki je pravo Derekovo nasprotje. Mislim, da še nisem videl bolje spisane nanizanke - proti koncu skoraj vsakega dela se zgodi tako smešen razplet, da je včasih prav neverjetno. Scene so nekoliko slabše, kar pa je tudi razumljivo, saj so nanizanko začeli snemati pred več kot 25 leti.

King of Queens : Nima nekega inovativnega koncepta. Skoraj kot Friends z manj rednimi, a močnejšimi liki, zato pa tudi veliko bolj smešen. Poštar, kurir Doug se ubada s svojo prekomerno težo, živi pa s svojo ženo in njenim očetom. Le-ta ima vedno kakšno odbito idejo, s katero bi rad zaslovel, včasih v najbolj mirnih situacijah povzdigne glas kot da bi se mu šlo za življenje in vedno nekaj ušpiči. Veliko socialnega humorja: kako upravljati s prijatelji, kako se znebiti nadležnih ljudi, brez da bi jih užalil, itd. Dejansko velikokrat prikazuje situacije, ki jih gledalec predobro pozna.

Coupling: Nekakšen angleški Scrubs (v smislu odličnih fantazijskih scen), glavna tematika je seks. Sestava likov je podobna kot pri Friends (3 moški, 3 ženske). Kvalitetne scene kljub publiki, odlični (saj je vendarle angleška nanizanka) zapleti, liki so tudi kar v redu. Eden je odličen. :) Uporabljajo pa številne tehnike, ki naredijo dogajanje še bolj smešno (split screen, poigravanje s časom, ...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

IČA ::

Joey
I Dream Of Jeannie

Ena nova in ena stara, ki še nista bili omenjeni.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

mmmato ::

Joey, that 70s show, futurama, weeds

Fizikalko ::

Na prvi uč mi teli Scrubs niso bogvekaj, It crowd tudi tako-tako. Kaj so že Fawlty Towers?

Fizikalko ::

Ah, najdu, to je tisti hotal - angleška scena. Kar kul, kolikor se spomnim.

pivmik ::

Robot Chicken - Naslov nima veze z vsebino. Epizode po 11 minut, so skupek večih krajših ali daljših video izrezkov(tudi 3 sekundni izrezki ki pridejo vmes so nenormalno smesni). V bistvu so to animirane(stop motion) akcijskefigurice, z odštekanim humorjem, parodijami in norčevanjem raznih ameriških TV oddaj, reality šovov, sfi-fi manijakov, vse prikazano z zelo dobro in smešno animacijo - gibanjem figuric, za odrasle, zelo kruto.
Tukaji maste nekaj izrezkov na uradni strani:
http://www.adultswim.com/clips/index.html (kliknite na Filter by: Shows -> Robot Chicken)
(nekaj izrezkov je še na video googlu)
LP, Gregor GRE^

Fizikalko ::

Ko smo že pri angl. humorju: You rang, Milord!

STASI ::

Top Ten from a list of 100 British sitcoms
in
Top 11 to 100

Med prvih pet so meni všečne Samo bedaki in konji, Blackadder, Fawlty towers(IMO ena najboljših nanizank/sitcom-ov), Od drugih angleških nanizank so pa IMO vredne ogleda še naslednje: 'Allo 'Allo!, Keeping Up Appearances, Absolutely Fabulous, The Thin Blue Line, Coupling, On The Buses, in seveda legende Monty Python's Flying Circus, ki pa ni klasična nanizanka ampak bolj skeči like Benny Hill, ki pa tud na momente ni slab.

Sem pa strašen pristaš angleškega humorja.

Sem našel še en dober vodič po naslovih angleških sitcomov in podobenga: LINQ
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

podbevna ::

Se strinjam s Stasijem. Angleške humoristične nanizanke os na popolnoma drugem nivoju kot ostale, Falty Towers pa je eden od vrhuncev angleškega humorja. V povezavi s tem (a malo OT) tukaj je Cleesova deklaracija o odvzemu neodvisnoti ZDA. Je že stara kar nekaj let, a jaz jo preberem vsaj nekajkrat na leto in se vsakič znova nasmejim.

Fizikalko ::

A je kdo gledal Rodney?

miguelslo ::

THE OFFICE (US)
_____

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

To smo v tem oddelku že nekako obdelali: Best sitcoms (nanizanke)?

proA ::

Alf !

gumby ::

hmm... ni kaj dosti vec za dodat, mogoce se tile dve:
-the piglet files
-tripping the rift (animirano)

klemen22 ::

Sem velik ljubitelj angleškega humorja ampak Fawlty towers je pa govno -> za lase privlečeni prizori, posiljena igra, skratka bedno bolj kot kakšno Prijatelji (za katere itak vemo da os drek). Rulajo pa itak Only fools and horses, Black Adder, Alo Alo. Od ameriških je pa the best Frasier (eni deli so res nekaj najboljšega po narezanem kruhu) in Seinfeld.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Javon ::

The New Statesman (UK)
Smoke em if you got em!

Limit-sky ::

klemen22: Sem velik ljubitelj angleškega humorja - lol

So humoristicne serije in "humoristicne" serije. Ene za bolj inteligentne ene za manj.Verjetno se nisi slisal za John Cleesa in skupino Monty Python.

Sicer pa ne vidim neke razlike med Friends in Frasier...

klemen22 ::

Sicer pa ne vidim neke razlike med Friends in Frasier...

Oh ja razlika je precej velika. Frasier ima precej inteligentne fore, kar pač nekaterim ne odgovarja. Če pa jih štekaš je pa Frasier vsaj na tako visoki ravni kot najboljše angleške serije.

klemen22: Sem velik ljubitelj angleškega humorja - lol

Kaj LOL? Pravim samo da je Fawlty Towers govno oz. brezvezno. Sej par for je dobrih samo je glede na dolžino nanizanke to premalo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Stepni Volk ::

Stvar okusa. Ne zmore vsak prebaviti MPFC. Obratno, če si fan, se ti zdi Fawlty nekoliko razredčen.
Podobno kot John Lenon, Paul McCartney... po razpadu Beatlesov... Tudi Micku ne gre najbolje brez kotalečih kamnov, ane?

Vsaka uspešna serija najde svoje fan-e. Če tebi nekaj ni všeč, ne glej. Simple.
Recimo slovenske humoristične nanizanke. Ne gledam jih in mi jih tudi ni potrebno pljuvati. Čeprav vem, da bom moral v peklu za kazen gledati neskončne ponovitve... pa še pri Jožovcu za povrh.

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

@klemen22: edina skupna tocka Frasierja in angleskega humorja je Daphne...


Klemen22: Ce pa jih stekas je pa Frasier vsaj na tako visoki ravni kot najboljše angleske serije.
Upam, da ne primerjas Frasierja z MPFC? Ali Black Adderjem...

dela ::

Meni je Frasier kar OK, ne vidim pa v njem nobene posebnosti napram Friends, Spin city, Everybody loves Raymond, itd. Sicer imam v tej kategoriji tudi svoje favorite (King of Queens, Grounded for life), pa ne znam definirati, zakaj so mi ti bolj pri srcu, saj so si nanizanke v tej kategoriji podobne kot jajce jajcu.

Je pa Only fools and horses zame daleč najkvalitetnejša nanizanka Spisana je 1000x bolje od vsake generične ameriške nanizanke.

Britanci niso zaman znani po humorju.

Se mi pa zdi, da imajo Japonci super humor. Kakšnega njihovega sitcoma še nisem gledal, so pa njihove TV igre (v stilu iger brez meja) za crknit smešne. Sport Bakka: Zdrži 1 minuto brez mežikanja, medtem ko vate pihajo z ventilatorji, dimom in nate streljajo žoge izza pleksi stene. Zredi se za 5 kilogramov v 2h. Pride en kandidat, po eni uri mu že uspe okoli 4 kg, pa gre malo počitvat na ležišče in zaspi. Seveda ga ne zbudijo, ker ima dobre možnosti, da odnese nagrado (milijon yenov). :D

Japonci so tako hecno kruti. Kot nekakšna niša britanskega črnega humorja.

Alexius Heristalski ::

Ja, ja. Ali pa kdo dlje zdrži v vreli vodi in podobno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Stepni Volk ::

Top Gear - boljša humor, čeprav naj bi bil v osnovi to avo-moto oddaja, kot vsa humoristična produkcija Slovenije do sedaj.

In še o omenjenih JAPAN(jack)ASS-ih.

dela ::

Veliko teh japonskih oddaj prestopi mejo dobrega okusa, tiste, ki je ne, so pa prav genialne. Takšnihle izvirnih idej na zahodu ne vidiš. Sploh pa ne pri nas, kjer je Bar nagrajeni vrhunec televizije. :)

STASI ::

Veliko teh japonskih oddaj prestopi mejo dobrega okusa, tiste, ki je ne, so pa prav genialne. Takšnihle izvirnih idej na zahodu ne vidiš. Sploh pa ne pri nas, kjer je Bar nagrajeni vrhunec televizije. :)


Prestopi mejo dobrega okusa pri nas a gotovo ne na Japonskem. Pri nas je ta meja drugačna kot pri njih. Vsak narod ima svoj okus in svoj način prikaza humorja. Sem si pa pogledal ene par njihovih oddaj v stilu Igre brez meja. Kr všečno a včasih kruto.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

jeggy72 ::

Nekaj v stilu iger brez meja je bila oddaja Takeshi's castle. Nakaj časa nazaj se je rolala na DSF-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeggy72 ()

podbevna ::

Stepni, Top Gear je res neomejeno zabaven. Ali veš kdaj točno je na BBC Prime in ali je glavni voditelj slučajno Stephen Fry?

STASI ::

Top Gear vodi Jeremy Clarkson.

Mislim pa da trenutno lahko gledaš Top Gear samo v nedeljah opoldne.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Angleške komedije

Oddelek: Sedem umetnosti
4210772 (7138) driver_x
»

Only fools and horses

Oddelek: Sedem umetnosti
102184 (1940) iro
»

Best sitcoms (nanizanke)?

Oddelek: Sedem umetnosti
193133 (1748) Stepni Volk
»

kaj vas spravi v smeh/krohot

Oddelek: Loža
452683 (1929) Roadkill
»

Best humoristična nanizanka ever

Oddelek: Loža
233780 (3578) KamikazA

Več podobnih tem