» »

Patent tedna: Skupinski gumbi v opravilni vrstici

Patent tedna: Skupinski gumbi v opravilni vrstici

Slashdot - V Redmondu so poskrbeli, da se naša rubrika patent tedna lahko nadaljuje. Tudi tokrat je zmagovalec Microsoft s patentom št. 6.756.999, ki so mu ga dodelili pred štirimi dnevi. In kaj so patentirali tokrat? Takoimenovane skupinske gumbe v opravilni vrstici (Grouped Taskbar Buttons), ki jih Microsoft premierno predstavil v Windows XP. Ti gumbi imajo namreč lepo lastnost, da čeprav odprete Internet Explorer desetkrat, je v opravilni vrstici samo en gumb in ne deset, kar prihrani prostor na zaslonu. Slashdot.

Namesto tega ...

vir: Everyday Computing

37 komentarjev

Matev ::

spet kr neki
samo da nas bo še dodatno zmedel

smo se komi na to navadl kar imamo sedaj

swar ::

A to pomen da bojo mel ta gruping samo winsi?Juhej ker men ta gruping sux do amena >:D

Matev ::

sem se sedaj spomnil
sem imel to ko sem XPje gor dal
in sem bil totalno razpič....

to se da izklopiti - kot tudi razna drugo šmino winsov

osebno veliko raje vidim tistih pet ali 3 ali pa sedem oken spodaj kot pa da bi moral klikati da se mi pokaže kaj imam odprtega

je pa to mogoče dobro za razne neznalce ki si pustijo v desnem spodnjem kotu miljon raznih ikonc in jim tako zmanjka prostora za opravilno vrstico

Quake_ ::

haha, men tut sux ful to grupiranje.

Veste kva bi mogl nardit (če še niso). Recmo mozilla ima zavihke pri browserju. To je men zlo zlo dobr. In tega IE nima. Če bi to patentiral, microsoft, ne bi mogel tega uporabiti.

Ziga Dolhar ::

> Tudi tokrat je zmagovalec Microsoft s patentom št. 6.756.999,

... who are the runners-up?
https://dolhar.si/

cekr ::

Če bi pa to bilo b Linuxu, bi pa kar pokali od sreče, kako pametni so Linuxači. 8-O
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jype ::

KDE od verzije 2 to pocne, ce ga tako nastavis. Meni je tako grupiranje vsec, zato ga uporabljam. KDE verzija 2 je izsla 10. oktobra 2000, omenjeni patent pa je bil vlozen 6. marca 2001.

rekunius ::

Retarded americans.

Mogoče bi se splačalo te patente zbrat, pa jih izdat v obliki bukvice? Microsoft patents volume 1, volume 2, vol. 3? :D
Ker tako patentiranje, ki ni nič novega, že meji na manijo.

bozjak ::

Tole mi je šlo tok na živce dokler nism izklopu...
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

snow ::

Meni je to grupiranje všeč. Ubistvu je podobna zadeva kot zavihki.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

CCfly ::

Če bi pa to bilo b Linuxu, bi pa kar pokali od sreče, kako pametni so Linuxači.

In kaj imaš še pametnega reči o patentu ?


Ponovno patenti na delu. Glavno je da se denar zliva v patentne pisarne, pa je vseeno kaj odobrijo. Me zanima kdo je ta brihtna glava, ki se je odločil da se patentne pisarne financirajo iz podeljenih patentov.

pirx ::

Itak ni bogve kak uporabno...

Sicer nimam nič proti MSu, ampak to je že res rahlo bedasto... tako, kot tisti patent čez dvojni klik.

Jernej L ::

mogoče bill gates himself?

jst grem hiter registrirat troklik in stoklik :D

ghaefb ::

>Če bi pa to bilo b Linuxu, bi pa kar pokali od sreče, kako pametni so Linuxači.

Bravo cekr, ta komentar bi pa bilo treba uvrstiti pod "komentar tedna" poleg tega naj-neumnega "patenta tedna"....

Poldi112 ::

Funny, sploh nisem vedel da MS Xp to imajo. Sem uporabljal v KDE in pogresal v Winsih. Moram najti kje se vklopi.

Quake_ ::

desni klik na opravilno vrstico/Lastnosti in obkljukaj Združi podobne gumbe opravilne vrstice

poweroff ::

Naj nekdo preveri če je res, ampak današnje DELO piše, da je MS patentiral FAT datotečni sistem!!!
sudo poweroff

Phoebus ::

Tudi Gnome zna grupirat te gumbe.

FreeWilly ::

Ja zato pa ima vsak sistem nastavitve, da si lahko vsak posameznik izbere nastavitve, ki mu najbolj ležijo ... če še kdo ne ve, zakaj je Control Panel ... sam sem izklopil to bedasto grupiranje a bolj zaradi tega, ker je bil algoritem butast ideja pa je dobra in uporabna. Mi je dovolj kar dela MSWXP, da mi okna istega progama deva drug ob drugega ... ne grupira.


lp

aja, pa da ne bo ponovno Linux vs. Windows vojna vdarla ... vsak ima svoje pluse in svoje minuse ... --- sam uporabljam oba sistema ---

lorenz ::

Me prav zanima kdaj bo mikromehki patentiral buge v OS , varnostne luknje , prioritete procesov (recimo email client ) z moznostnjo da email (oz. email client) podre sistem oz. da lahko sploh naredi kaj vec kod da prikaze email in da lahko osnovnosolci napisejo virus ki potem preko emaila ustavi polovico tajnic na svetu, blue screen , da te 3x vprasa ce res zelis zbrisati file, da izberes no save (cancel) pa se vedno hoce save-at , da si polovico nastavitev pri delu (poti, pozicije oken, ) zapomni pol pa ne , pa dialerji .......

mikromehki bo zavedno ostal v zgodovini racunalnistva
(vendar ne zaradi njegovih - kako patentov , ki so jih kupili ali pa maznili.)

Microsoft ::

Matthai, tole sem nasel na njihovi strani, v danasnjem cajtngu DELO pa nic. FAT File System Technology and Patent License


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

al3s ::

Lorenz kaj pa ko bi ti malo manj govoril(klatil neumnosti)! Raje vlagaj svoje moči drugam pa se boš mogoče tudi ti kdaj znašel na patentem uradu!

dizel ::

Eno vprasanje bi mel, ce je kdo bolj pravno podkovan:
Kaj pomeni ta patent, da NOBEN ne sme uporabljat tega grupiranja razen MSja in tistega ki MSju placa pravice za uporabo, al to pomeni da ne sme uporabljat noben ki svoje lastne izdelke prodaja in sluzi z njimi in v njih uporablja grupiranje?

Predvsem mam v mislih npr. KDE, kjer to lahko tud vkljucis, pa je recimo KDE zastonj, kako je s tem??
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

lorenz ::

al3s,
zaradi tebe sigurno ne , ker ne mores sprejeti dejstev , in slepo enostransko branis neko stvar o kateri verjetno nimas pojma in ker so te verjetno ze od malega zaslepili z kapitalisticno/ekonomskim fopom ,da ti bodo lepo razlozili kako stvari stojijo in kako naj zivis po njihovi volji , da ne bos rabil prevec misliti.
Na primer: tudi ce bi ti patentiral recimo dvoklik si lahko siguren da ne bi potegnil niti cvenka ker bi sigurno nasli kaksno luknjo ( pocasni , hitri dvoklilk ......) ali pa bi malo modificirali dvoklil tako da bi slo mimo in ce bi jih sel tozi ali pa bi jim tezil bi te ekonomsko in psihicno unicili , mogoce te bi slucajno povozil avto .
Pateniranje je sport za velik kapital , mega koncerne in politicne lobije.
Drugic pa preden zacnes pametovati raje dvakrat premisli in zacni uporabljati argumente.

LP

Ziga Dolhar ::

Lorenz:

> Na primer: tudi ce bi ti patentiral recimo dvoklik

Tu lejt, že patentirano. Ampak samo po Slotechu in še ene par straneh sodeč.

McHusch: še vedno me zanima: who are the runners-up?

p.s.: še ena malenkost, ki ni vredna objave na Slotechu ... I wonder why ... Filed: March 6, 2001

p.p.s.: koliko je ljudstvu znana razlika med ameriškim in evropskim softverskim patentom? Tri pikice ...
https://dolhar.si/

McHusch ::

Zahtevek so vložili pred dvema letoma, patent pa jim je bil dodeljen 29. junija.

pivmik ::

Ta patent velja smo v ZDA, ker samo v ZDA (zaenkrat) imajo soft patente oz. patentiranje idej in ne praktičnih izvedb idej.
M$ se lahko odloči, da ne dovoli nobenemu uporabe ali pa da pobira licenco za ta patent, ali pa je prosto uporaben (in prasci bodo leteli).


Mislim pa da za FAT je lastnik patenta res M$ in pred kartkim se je spomnil zaračunavat vsem ki uporabljajo FAT. FAT pa se uporablja večini medijev za Digitalne fotoaparate, USB ključi,...
Prej je bilo to brez licenčnine.
LP, Gregor GRE^

al3s ::

Lorenz:

Nikoli ne branim eno stvar na slepo zmeraj imam odprte oči. Ni mi pa jasno kako lahko iz mojega posta sklepaš da sem tako enostranski...kapitalistično in ekonomsko zaslepljen človek? Vem da niso vse lepo na tem svetu...in ne skrbi razmišljam dovoj, verjetno veliko več kot si ti misliš.
Rekel sem ti samo da ne govori neumnosti, polno je takih ki ironično sarkastično komntirajo te novice, češ zakaj pa ne patentirajo luknje in podobno. Zmeraj so vsi pametni kako microsoft sux...in podobno. Glej sploh se mi ne da pisat tega posta. Nobeden te ne sili da uporabljaš microsofotve izdelke in tudi če microsoft vsak dan neki patentira se tebi življenje ne bo bistveno spremenilo. Tako da ne bi tako jezen na cel svet...živi z njim.

gumby ::

a ni tole foro imel ze BeOS?
ali se pa slabo spomnim...

lorenz ::

al3s ,

Zgleda da se vedno nisi najbolj razumel , pa naj bo.

-"Ni mi pa jasno kako lahko iz mojega posta sklepaš da sem tako enostranski" : iz tvojega enostranskega negiranja.(komentarja)

Jaz nisem jezen na cel svet ampak samo na take tipe kot si ti : tvoj odgovor na argumentirano kometiranje je " kaj pa ko bi ti malo manj govoril(klatil neumnosti ............."
in kje je tukaj argument za tvoje komentiranje . Smisel forumov je ravno raznovrstno komentiranje ne pa bedno negiranje drugih kometarjev.

"Nobeden te ne sili da uporabljaš microsofotve izdelke in tudi če microsoft" Res da me nihce ne sili in jih tudi ne uporabljam, samo ko pa nekdo , ki ima prevec kapitala (vemo kako pridobljen) zeli patentirati sonce in zrak je pa to kapljica cez rob in tukaj se zajebancija konca.

"Glej sploh se mi ne da pisat tega posta" -ampak svoj ego pa moras zadovoljit a ne.

Ziga Dolhar ::

Lorenz, zakaj se je potem pametno spravljat na osebni nivo?
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Tole je nekdo na /, napisal. Pa se prav ima:

You can patent putting similar tools together? Like cut, copy and paste in any application? Or backwards and forwards in a web browser? How about +, -, * and / in a calculator?

What next? Ford applying for and getting a patent on the side-by-side arrangement of foot pedals in a car? Or the standard gear-stick arrangement? How about patenting putting the speedometer and revmeter next to each other? Or the fuel, water and temperature gauges within a certain distance of one another.

The USPTO is crazy. I swear they'd let you patent the colour of the sky if you paid your processing fee.


Pa se en:

BTW, my grandpa had the same idea when he'd keep his roofing nails in one coffee can, and his finish nails in another coffee can. I wonder if I can get a patent for that.

Method and system for clustering and grouping construction nails...


Mnja... nevem zakaj vsi tako jamrate, da je to tako neuporabno... Vsekakor bolj uporabno kot to, da imas 20 ikon v taskbaru, texta pa sploh ne vidis... ;>

BigWhale ::

Tale komentar na slashdotu je pa moram priznat zanimiv. :)

Res hecno, ko ljudje potem pravijo, da KDE posnema Win... :)

al3s ::

Kakšno argumentirano kometiranje...Povedat da je microsoft ukradu ali kupu vse kar ima še ne pomeni argumentirati. To je spet neka trditev brez fundamenta!

Moj ego pa vsekakor ne zadovoljim z postanjem komentarjev na slo-techu.8-)

Poldi112 ::

Sem nasel problem glede grupiranja. V winXP imam taskbar na desni strani navpicno. In tam ni grupiranja. Ce ga dam vodoravno zacne grupirat.

jype ::

BigW in ostali, preberite moj komentar visje gor.

Ta feature je bil v release od KDE 2.0, ki se je zgodil oktobra 2000, v CVS pa itak ze bistveno prej.

Skratka, patent je nicen, moras pa imet dovolj denarja da gres na sodisce in dokazes, da si sam neodvisno prisel do iste inovacije in ce imas sreco in poznas kakega sodnika, ali pa imas to sreco da ti je naklonjen, potem dejansko lahko izpodbijas patent. Glede na to kaksno armado odvetnikov ima Microsoft to najbrz ni prevec enostavno.

Jeebs ::

/me je bil zelo vesel, ko je ugotovil kako se izklopi to čudo.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Ravnokar smo 400 milijonom ljudem predstavili XML"

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
364193 (2780) BigWhale
»

Programski patenti proti P2P

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
274138 (3194) Microsoft
»

Microsoft opozarja azijske države.

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
436040 (6040) Matev
»

Patent tedna: Skupinski gumbi v opravilni vrstici

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
373525 (3525) Jeebs
»

Lindows nič več Lindows

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
122589 (2589) norvalk

Več podobnih tem