» »

nix router

nix router

tec ::

Odlocam se za postavitev linux routerja na eni PII masini in me zanima katera distribucija bi bila idealna. Gledal sem Smoothwall in ClarkConnect..nekak se mi bolj dopade slednji, zato me zanimajo se kaksne vase izkusnje. Rad bi imel en soliden firewall, ki zna blokirat pinge in podobne napade. Laufal bom pa ftp in http server, pa seveda da se da porte lepo odpirat za p2p in podobno. Man-e in howto-je bom ze nasel, ce mi znate svetovat kaj naj nalozim za box.
Fizicno postavitev sem si predstavljal nekako takole; ADSL -> Linux box -> switch -> AP in ostale masine. Predvidevam, da je tole ok?

Kako pa bi bilo mozno postavit vmes se en antivirus server? Da bi se resil antivirusnih programov na vseh masinah. Trendmicro ima nek server protect software, ki laufa na NTjih. Zdej ce ne gre drugace, bi postavil se en PII box z antivirusom gor in bi ga dal takoj za routerjem. Sicer se mi zdi malce neumno, ampak mogoce ima pa kdo boljso idejo.

Hvala

cryptozaver ::

Kaj pa freesco ???

tec ::

Tudi tele floppy verzije sem gledal, ampak mi nekako bolj ustreza manj oklescena verzija. V cem pa je pravzaprav razlika med 1.4mb dist in 30-40mb, kot jih ima npr. clarkconnet?
V osnovi mi je pravzaprav vseeno kaj laufam, samo da bo delalo brez problemov. No, fajn je, ce je cim bolj podokumentirano.

cryptozaver ::

Minimum instal requires a 386sx 16 with 8mb of ram. 16+mb of ram is recommended for enabling servers


Tole je vse kar rabi freesco od HW. In dela uglavnem samo tisto kar pise na www. Medtem ko Clarconect zna se kaj.

Dokumentirano? Ja pomoje je tega clo prevec, tko da se cloveku ponavad sploh ne da brat..;)

tec ::

Mnjah...bom prvo poskusil freesco, da vidim kako se obnese.
hvala

alexb ::

Meni je vsec ipcop.

www.ipcop.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejen router!

Oddelek: Omrežja in internet
212337 (1319) sidd
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947038 (5421) Azrael
»

softwareski router

Oddelek: Programska oprema
141958 (1583) Lith
»

WinXP in P233mmx

Oddelek: Strojna oprema
8763 (717) moj_nick
»

Domaci Router

Oddelek: Programska oprema
151792 (1518) alesrosina

Več podobnih tem