» »

Kater program je najboljsi za izdelavo spletisc?

Kater program je najboljsi za izdelavo spletisc?

Racunalnik ::

Zanima me predvsem z katerim programom se najbolj splaca delati strani,recimo v flashu ali dreamweaverju,ali z php jezikom itd.

Skrat ::

Tukaj si nastel nekaj tehnologij, ki niso povsem primerljive med seboj - vsaka od njih omogoca nekaj.

Po drugi strani pa sprasujes o orodjih (programih) - kaksen dober urejevalnik teksta ti bo prisel se najbolj prav, ne glede na to, cesa se lotis.
Free software is a matter of liberty, not price.

b0B3k ::

Moj junak med urejevalniki texta (tudi html ;) ), ki ima tudi autocomplete za html in css itd. pa je PSPAD. Stavr je popolnoma zastonj in zaenkrat nisem našel stvari, ki je ne bi imel pa da bi jo jaz rabil. (pa še namestit je ni potrebno)
FEATURES :
# work with projects
# work on several documents at the same time (MDI)
# Save desktop session to later reopen all open files
# FTP client - you can edit files directly from the web
# macro recorder to record, save and load macros
# search and replace in files
# text difference with color-coded differences highlighted
# templates (HTML tags, scripts, code templates...)
# installation contains templates for HTML, PHP, Pascal, JScript, VBScript, MySQL, MS-Dos, Perl,...
# syntax highlighting auto set by file type
# user-defined highlighters for exotic environments
# auto correction
# inteligent internal HTML preview using IE and Mozilla
# full HEX editor
# call external programs, different for each environment
# external compiler with catch command output, log window, log parser for each environment for "IDE" effect
# color syntax highlight printing and print preview
# integrated TiDy library for formatting and checking HTML code, conversion to CSS, XML, XHTML
# integrated free version of top CSS editor TopStyle Lite
# export with highlight to RTF, HTML, TeX format into file or clipboard
# column block select, bookmarks, line numbers, ...
# reformat and compress HTML code, tags char case change
# line sorting with ability to sort on defined column, with option to drop duplicates
# ASCII chart with HTML entities
# Code explorer for Pascal, INI, HTML, XML, PHP, and more in future
# spell checker
# internal web browser with APACHE support
# matching bracket highlighting
# ...

Brilko ::

Ma kak so bedne te teme glede programov za spletne strani že ej: važn je ka maš v glavi ne ker program uporabljaš. :)

Racunalnik ::

Vrjamem,ampak zakaj php in podobne,zakaj recimo ne vse v flashu.Ali pa zakaj je php bolji od htmlja?Samo zaradi varnosti ali pac ker je nasplosno boljsi ima vec funkcij?

Katere strani so pa najhitrejse narejene z flashom,v phpju,javi?

Tody ::

uh uh uh ... hold your horses...

Html je kar se samega jezika tiče totalno statičen in se ne zna pogovarjat z bazami ne zna ugotavljat kakih funkcij, največ kar lahko storiš je da z njim lahko pošlješ pošto.

Stran striktno samo z PHP nemoreš narest, moreš uporabit HTML/css vsaj za obliko. Z javo tud nimaš kej dost praskat, je bolj namenjena izdelavi aplikacij takim in drugačnim. Javascript je še bolj pripomoček kot pa gradnik.

Celo stran v flashu boš zelo velik časa rabu da jo narediš tako kot je treba + boš mogu kar nekaj actionscripta naštudirat če ne boš hotel narest stran in ne zmazek.

Najlažje se po moje statično stran naredi (predstavitev ali kako webvizitko) z poznavanjem html/CSS. The easy way je da snameš kak že narejen osnutek(free tamplate) in za zadevo napolneš z vsebino.

Skrat ::

Racunalnik, toplo ti priporocam, da si najprej prides na jasno, kaj je kaj. Imam namrec obcutek da ne locis povsem dobro med pojmi, ki jih navajas. Recimo:

HTML
PHP
Javascript
Java
Flash
Free software is a matter of liberty, not price.

garg ::

Program Dreamweaver.
Nabavi si knjigo (v knjižnicah jo majo), preberi par poglavij in se lahko lotiš enostavnejših strani.

zerox ::

Z javo tud nimaš kej dost praskat, je bolj namenjena izdelavi aplikacij takim in drugačnim.

? :\
Kaj pa jsp? Namreč, če bi že obvladal javo, bi lahko tudi jsp strani pisal...

....če... :D

aja pa Dreamweaver je ql ja 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zerox ()

Racunalnik ::

Hvala vsem,spravil se bom branju o dreamweaverju in flashu pa bomo videli kaj bo ratal,ker glih nisem clovek za pisarjenje kod.

Za php sem vprasal ker sem zadnje cajte veliko zasledil da se strani izdelujejo v phpju in me je zanimal kaj je to bolje.
Zanima me pa se kaj so baze in cemu sluzijo ali kako zgledajo.

Ziga Dolhar ::

Racunalnik: poglej si malo odebeljene teme na vrhu tega oddelka.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa - Znate programirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
828557 (6121) Roadkill
»

Alternative server side jezikom?

Oddelek: Izdelava spletišč
222331 (1983) CWIZO
»

editor za programerja...

Oddelek: Programiranje
352778 (1995) Nerdor
»

Dober brezplačen text editor (urejevalnik teksta)

Oddelek: Programska oprema
191918 (1648) Roadkill
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443179 (2543) frenk

Več podobnih tem