» »

Alternative server side jezikom?

Alternative server side jezikom?

alum ::

torej...izdelujem spletno stran za kulturno institucijo, ki pa uporablja arnesov hosting...to pomeni NOT php, asp, ...

zanima me, kaksne alternative bi mi omogocale naslednjo funkcionalnost...skripto, ki bi sporocilo poslala na razlicne maile... in pa dinamicen del strani, ki bi se spreminjal kot ob pritiskih na linke...opciji sta iframe in frami, amapak mi nobena ne disi najbolj, da bi pa se celotna stran nalagala znova in znova pa se mi ne zdi resitev...

torej kateri jezik uporabit? java odpade, ker se mi zdi JVM prevelika eksotika, mogoce kaksen javascript? se kaj?

Lp, wakum

CCfly ::

CSS + DOM + JavaScript
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kuntek ::

Kot že zgoraj, Ajax.

kopernik ::

Kaj mu to pomaga, če nima možnosti za server-side jezik ? Ajax sicer res odpravlja potrebo po request/respons-ih, vendar komunikacija s serverjem še vedno poteka, le na drugačen način.

alum ::

ta ajax izgleda prav zanimiva in uporabna zadeva.

hvala, for now:)

Tody ::

zadevo vržeš na freehost in naredi redirekt strani :) Tko imaš domeno in potem na nekem drugem php/sql prostoru zadevo :D

Gandalfar ::

pa goro reklam in popupov

alum ::

zadeba itak je na "free hostu" (arnes)...ne vidim finte v tem, da bi kompiciral z redirecti...v tem primeru bi bilo vse nalozeno na serverju, ki bi imel server side podporo:)

se mi zdi ajax boljsa opcija...ceprav sem le nahitro preletel njegovo predstavitev...upam, da nebom dobil dolgega obraza, ko se bom spravil natancno brat:D

kopernik ::

Še vedno mi ni jasno, kako je lahko ajax opcija, če je samo fora v tem, da se namesto klasičnega request/responsa uporablja XMLHttpRequest, kar po domače pomeni, da z javascriptom komuniciraš z nekim server-side jezikom (če sem te pravilno razumel, php, asp, cgi, java, ipd. odpade).

CCfly ::

Celotenega Ajax-a ne boš mogel imeti, samo client side del boš lahk imel.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

alum ::

kolikor sem jas to razumel je razlika v tem, da pac ni server side, amapak client side...kar pomeni, da se ukazi "procesirajo" pri vsakem posameznem clientu...

potemtakem je to skorajda ekvivalentno server side varianti, vsaj kar se koncnega rezultata tice (govorim dokaj splosno in le po tistem kar sem prebral)...problem je le razlicna interpretacija zaradi razlicnih browserjev...se mi zdi no:\

CCfly ::

Še vedno moraš komunicirati s strežnikom, samo pri Ajaxu lahko to počneš vzporedno namesto, zaporedno.

AJAX or Asynchronous JavaScript and XML is a term describing a web development technique for creating interactive web applications using a combination of:

* HTML (or XHTML) and Cascading Style Sheets for presenting information
* Document Object Model, JavaScript to dynamically display and interact with the information presented
* XML, XSLT and the XMLHttpRequest object to interchange and manipulate data asynchronously with the web server (although AJAX applications can use other technologies, including preformatted HTML, plain text, JSON and JSON-RPC (http://oss.metaparadigm.com/jsonrpc/) as alternatives to XML/XSLT).

Vidiš zadnjo točko ? Tu je problem, če ne moreš komunicirati na server side-u, nimaš kaj praskati.

Evo tukaj je dober članek: http://www.adaptivepath.com/publications/essays/archives/000385.php

Preden pride BW naj samo uradno oznanim, da je Ajax buzzword :)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kopernik ::

AJAX - Asynchronous JavaScript and XML - torej nič neznanega ali revolucionarnega. Samo fancy ime za skupek tehnologij, ki so že obstajale.

Osnovna želja nekaterih je bila odprava refresha v web aplikacijah, ki se je zgodil ob kliku na povezavo ali pa npr. "submit" knofu. Z uporabo objekta XMLHttpRequest v Javascriptu je to možno, saj z njegovo pomočjo lahko direktno komuniciraš s serverjem (v ozadju, takorekoč). Posledica tega je, da uporabniki ne vidijo tako motečega refresha, kar odpira nove možnosti za razvoj spletnih aplikacij (pa pustimo ob strani dejstvo, da je bilo to mogoče že z appleti ali activex-om, kar pa ni bilo dovolj splošno/portabilno/user friendly).

V zadnjem času je to postalo popularno predvsem zaradi Googla in njegovega suggest-a (in drugih podobnih storitev).

[EDIT - me je že CCfly prehitel :-) ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

alum ::

to pomeni...brez server side mi ajax ne koristi?

CCfly ::

XHTML + CSS + DOM + JavaScript to je vse kar imaš na voljo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tody ::

ergo greš na mojo rešitev ali pač, rečeš društvu nej pljunejo tisti 700 sit na mesec in delaš kar te je volja:D

alum ::

ja ne bo druge:)

php ali pa nothing dinamikus:)

Tody ::

Jah zdej spet odvisno kaj imenuješ dinamično. Če se gre samo za pošiljanje nekih obrazcev ala prijavnice, se zadeva da naredit tudi v html. Lahko investiraš par ur v to da jih naučiš FTP in HTML uporabljat. Lahko narediš z CSS in javascriptom tako da ne morejo kaj dosti zbrisat in še vedno sami obnavljajo zadeve. Ampak če že obvladaš PHP in znaš zadeve naredi kot se šika ali pa ji prirediš nek CMS potem definitivno je to vredno 700 sit.

njok ::

Pa s kakimi server side incliudes in preusmeritvami si lahko pomagas.

Uporabnik ::

Lahko tud flash.

njok ::

Zakaj ze?

Uporabnik ::

Ker teče na klinetu in se da kr neki sprogramerat.

CWIZO ::

Govori se o server side jezikih:\
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AJAX kratke naloge

Oddelek: Izdelava spletišč
192141 (1608) Yacked2
»

Nasvet pred izdelavo

Oddelek: Programiranje
162794 (2138) Gandalfar
»

java v javascript?

Oddelek: Programiranje
211981 (1684) boss-tech
»

Html in zapis v tekstovno datoteko

Oddelek: Izdelava spletišč
71832 (1750) Icematxyz
»

Spletne urice: Zakaj sem obupal nad AJAXom?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
193727 (2526) IceBreakr

Več podobnih tem