» »

DEP error

DEP error

boko34 ::

Data Execution Prevention – Microsoft Windows
To help protect your computer, Windows has closed this program.
Name: program name
Publisher: program publisher

Napaka,ki jo dobim kadar hocem zagnat kaksen DIVX,XVID... Kaj naredit??? Sem ze menjal kodeke,probal vec drugih programov za gledanje,nevem vec kaj!
Instaliran imam SP2.Ali morda ve kako ugasniti ta DEP "Data Execution Prevention" ???

Sem probal tudi nastavljati v Windowsih programe katere naj mi nebi DEP pregledoval pa nic.

Kdorkoli? Hvala.

Highlag ::

DEP Funlcijo imajo samo računalniki, ki imajo vgrajen AMD 64 procesor, ki ima to funkcijo podprto na strojnem nivoju. (Mogoče že tudi novi Inteli? )

Zadeva ščiti pred "bufer overflow" napadi na računalnik, ki omogočajo da se izvrši programska koda v pomnilniku, ki je namenjen za podatke.

Nastavitve za to funkcijo so na voljo v Oknih XP če klikneš na ikonico MyComputer z desno tipko in izbereš properties.

V zavihku Advanced imaš pod gumbom Settings skrito nastavitev Data execution prevention. Nastavitev je vidna z namestitvijo SP2. Privzeta nastavitev je "Turn on DEP for essential Windows programs and services only"

Mogoče imaš nastavljeno drugo možnost, pa ti kakšen program svinja po spominu, ali pa imaš kakšen virus, ki se prilepi na kodek-e?

Meni se je zadeva sprožila samo enkrat pri zagonu namestive enega programa, katerega ime sem pozabil.
Never trust a computer you can't throw out a window

boko34 ::

Probal narediti naslednje:

V Boot.ini datoteki

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Ed=
ition" /fastdetect /NoExecute=AlwaysOff

Zdaj pa se mi dogaja,da mi explorer javlja napako.Ne vem vec kaj narediti.Ce se kdo ve kaksen trik naj kar korajzno naprej pa naj pove :)

Lep pozdrav

Highlag ::

Si sličajno sploh prebral kaj sem ti napisal? :\

Ni mi jasno zakaj misliš, da ima Boot.ini kaj zveze z DEP:\
Never trust a computer you can't throw out a window

_Dejan_ ::

na microsoftu piše da če hočeš izklopit ta DEP da moreš tisto vpisat v boot.ini datoteko.

Boko34: Maš slučajno naložen FFDSHOW? Probej druge divixe ker pr men je blo isto.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

boko34 ::

@Highlag
na microsoftu piše da če hočeš izklopit ta DEP da moreš tisto vpisat v boot.ini datoteko.
Tocno tako! Zato sem tudi to sprobal.

@_Dejan_
Imam FFDSHOW.Ocitno je to problem,ce si ga imel tudi ti.Bom se to sprobal,ker do sedaj sem imel samo pakete od codecov instalirane.Bom dal gor samo DIVX in XVID pa bomo videli.
Hvala za pomoc,bom porocal.


Lep pozdrav

_Dejan_ ::

ja jst sm mel en star ffdshow in me je zafrkavalo recimo ko sem odpru mapo ki je bila polna filmov je javil ta DEP error ko sem ga izklopil mi je pa javljal Explorer error. Z neta potegni najnovejšo različico pa poročaj.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

boko34 ::

Hvala vsem za pomoc.Stvar sem resil in sicer tako,da sem instaliral novejsi FFDSHOW.
Stvar deluje brezhibno.Hvala.


Lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262026 (1380) ta_ki_tke
»

Laptopt in Xp instalacija

Oddelek: Pomoč in nasveti
61125 (1054) StratOS
»

kako se znebiti boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
51439 (1369) m.i.h.a.
»

win XP startup

Oddelek: Operacijski sistemi
61452 (1354) ToniT
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131987 (1822) ToniT

Več podobnih tem