» »

reconnect po 24h

reconnect po 24h

maja18 ::

Pozdravljeni....

Imam sledeči problem.
Računalnik imam priklopljen v omrežje 24h/24h. Nastavljeno imam da mi ponovno vzpostavi konekcijo, ko me siol po 24h vrže dol z interneta. Tukaj pa nastane hakelc. Ko padem dol z interneta po 24h, se mi računalnik ponovno konekta na internet. Konekcija je kao uspešna (v traju imam normalna monitorčka) vendar internet je mrzu. Ne surfat ne morem, nič od nič. Komaj ponoven reštart mašine mi reši situacijo.

Kakšna ideja?

hvala

Maja

bajsi.com ::

Ola

SIOL in fixen IP lahko povzročita tako težavo saj je možno, da siolov sistem ne zabeleži padca povezave in te potem nekaj časa ne spusti na net.

Sam sem imel težave na siolu tudi z dinamičnim ip-jem. Kljub temu da se v tem primeru 4 PC-ji lahko prek ene linije povežejo na net se nisem mogel nikakor priklopit po klicu na famozno 080 1000 in po izbiri opcije 2 "tehnična podpora" mi je tehnik rekel, da njemu kaže da sem prijavljen že 45 ur.

Nimam pojma kaj so na siolu takrat naredili ampak od tistega dne teh težav ni več.

Tudi veliki.... predvsem veliki imajo težave.... :)

perci ::

kter modem imas?

globoko grlo ::

no, končno še en tak, jest morm na 24h resetirat comp, ker net enostavno ne dela več, v trayu je ikonca in sm kao konektan, siolovci me tudi vidijo konektanga, dela mi pa nič in jasno niso nč pametnega povedal.

Če je kje kdo, ki zna to porihtat, mu dam za per.

lp

globoko grlo ::

pa modem verjetno nima veze, prej sem imel enga, ki so jkih na začetku talal, se ne spomnim ker je to bil, potem je crknu, zdej imam pa iskratela in je zadeva čist ista

perci ::

No, jst vem, da je bilo pri kolegu boljse, ko je dvakrat zamenjal modem. Je pa res, da ni bil potreben restart racunalnika ampak je bilo dovolj ce je modem resetiral.

ERGY ::

Morda bi vam bilo pametneje povecati cas med ponovnim uzpostavljanjem povezave ??? Nism siguren sam probat ni greh :)


LP ERGY

alkoo ::

Tud men se je to dogajal do trenutka ko so telekom&siol team >:D "neki zrihtal" tam pr njih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako spremeniti IP naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
383698 (2894) MrStein
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023818 (12682) smash
»

uptime interneta

Oddelek: Omrežja in internet
312313 (1740) Microsoft
»

ADSL, SiOL - deluje brez 24 urne prekinitve ?!?

Oddelek: Omrežja in internet
452332 (1278) BaRtMaN
»

ADSL ne dela - tretjič danes!

Oddelek: Omrežja in internet
441600 (943) Hux

Več podobnih tem