» »

ADSL, SiOL - deluje brez 24 urne prekinitve ?!?

ADSL, SiOL - deluje brez 24 urne prekinitve ?!?

Joze_K ::

Pa ja ne morem verjeti no - mi zdaj že 56 ur laufa brez da mi ga bi bilo prekinilo? WTF

A se je spremenila politika SiOLa ali pa je to kak bug (končno eden za katerega bi pasalo, da je stalno prisoten)....

Opinion by you? Kva to normalno?

||_^_|| ::

A maš statičen IP? če maš pol to spada zraven.

Joze_K ::

Nop - vsaj mislim, da ne - zaprosil ga nisem....

Kako naj to preverim?

Jackal ::

Zanimivo...
Meni se je zgodilo isto...Pa nimam statičnega IP-ja
Bug or a feature?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

||_^_|| ::

Sej če nisi zaprosil ga nimaš. Preveriš pa lahko tko da pogledaš kerga maš zdele, pa prekineš ene parkrat pa vedno primerjaš pa če je isti pol ga maš.

mlakar ::

Ej stari kolkr jst vem po t novem vsi dobijo statične IP-je.
Zato ker jst sm mev 1mega in sem mev statičnega, spreminjal se je na 10 dni če se je. Zdej mam pa 2mega in je isto, skos isti IP. Nism pa nč zaprosu zanga.

chuck ::

Tudi jaz sem na enem PCju 2 dni in 14 ur povezan, na drugem 1 dan 17 ur. Očitno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

tico ::

Jaz mam zdaj ze 5 dni isti ip, pa nisem nikdar zaprosil za staticni ip.
Ocitno tista zamenjava IP na vsakih 24 ur ne dela prav ali pa so to ukinili.

No, saj mene ne moti, mi lmula ze 5 dni neprekinjeno dol vlece:)

sash ::

ja tud pr men je tak da je IP že že kr nekaj dni isti, zgleda da niso tako dosledni pri svojem delu, ga pa še vseeno vsake toliko časa menjajo :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

V-i-p ::

Povezavo imam vzpostavljeno ravno nekaj čez dvajset ur, bom poročal čez 4, da vidim če bo ali ne bo prekinilo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Smorny ::

To bo še poskusov vdorov! Firewalle gor! :D :D :D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

DMouse ::

Men se še vedno spreminja ;(, nazadnje pred dvema urama.

pingec ::

men se spremeni na par dni pa sm zdej povezan že tretji dan pa nimam satičnega ip-ja pa to se mi dogaja ze kr ene 3 mesce meni
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

W|ndKiller ::

jah jst se prav isto sprašujem kot vsi tukaj prisotni.
Sicer mi Siol vsake 24 urce rekonekta ampak mam že ene 4 dni en in isti IP. Celo če reštartam mašino se po cca. 1min ugasnene mašine prijavi na isti ip (meni še toliko bolje, da ne rabim directupdata na novo štelat).

Čudno čudno :\
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

globoko grlo ::

jest sm tut mal čudn pogledal k se ni rekonektal, sm se pa sam ker je en po fajrwolu šaril in sm skos dobival ene activ response, pa sm se rajš reconectal

mogoče so šli siolovci na dopust

MadMax ::

Kot prvo, nikjer ne piše, da ob 24 urnem rekonektu dobiš nov IP. Lahko dobiš spet starega (sem imel tudi po več dni enakega, po nekaj rekonektih).

Kar pa zadeva 24 urni rekonekt: ga včasih ni bilo tudi več kot 2 dni (48 ur), čeprav nimam statičnega IPja. Is it a bug, or a feature? Kakor komu paše...:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

crusader ::

Hja, jaz sem imel tudi po 2 meseca isti ip, pa nimam statičnega ;)
Tako da je to bolj kaki bug pri siolu :)
Čeprav zadnje dneve se mi znova na vsake 24h resetira.. weird :D

V-i-p ::

Hmm, tole je pa res zanimivo. Ne le da mi po 24ih urah NI menjalo IP-ja (imam dinamičnega) tudi povezava se ni prekinila...:\
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MadMax ::

Ravno gledam status: 69 ur brez rekonekta...
Zanimivo.
Čudna so pota SiOLova...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

W|ndKiller ::

da vidmo čez 30min ka bo prmeni pravu, če bo rekonektu al ne

Še zmeraj isti IP, ni blo rekonekta
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

Zgodovina sprememb…

d3mon ::



It's a feature!

link do slike

-edit by predator: dodal sem ti link do slike ker je noče previewat

Zgodovina sprememb…

Freelancer ::

Hm hja mene kokr js vem se vedno reconnecta, ceprav sem mel v dolocenem obdobju, ko nism compa nic ugasal ene 2 tedna stalno isti IP.

lukslo ::

jah srečni ste

jst pa mam statični, a se mi še vedno rekonekta ;((
bo treba malo telefon dvignt >:D

pingec ::

pa sej u bistvu sm js gor dokler ne ugasnem comp to pa je ponavad 3 dni
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

BaRtMaN ::

To mi deli, skos mi deli, to mi deli skos!
Slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Tr0n ::

Meni pa tocno po 24h disconecta.

Dusko ::

Hm mogoče je vrok temu vzdrževanje.Ker so v sredo zvečer in pol do 2 ure v četrtek izvajali na omrežjuvzdrževalna dela.Ker se je meni adsl diskonektal in pol se ni hotel več povezat pač računalnik je vedno javljal da je omrežni kabel izključen kar seveda ni bil in pol sn ob polnoči poklical na siol in so rekli da opravljajo dela.
Drugače pa krivec moji težavi je bil skurjen adsl modem ,čeprav so vse lučke pravilno svetle in pol so mi tam na pomoči svetovali naj formatiram disk in da je nekaj narobe z mojimi gonilniki.Nakar pol ko sn jih že 5 krat poklical je bil pol en tolko fer da je rekel naj prijavim motnje na 116 in pol sta prišla dva tipa z laptopom in preverla in se ni povezalo in pol sn dobil novi modem.
Tako ,da tistim osebam na tehnični pomoči tudi ne verjamite vse.Ker za njih je najbolj pomembno da vam ETH sveti na modemu pol za njih modem deluje in imate težave z mrežno in gonilniki ,čeprav sn bil na servisu kjer je mrežna brezhibno delalala. Ampak ne dajo si rečt ,da je vse oki.
Skratka ne poslušat nasvetov ,da mate napako na računalniku.Ker ni nujno če vse lučke svetijo ,da modem deluje.

Freelancer ::

Hmm, ocitno je nekaj na tem. Jaz tudi nimam staticnega IPja. No ja, prtozeval se definitivno ne bom :D

d3mon ::

Včeraj sem klical na SiOL pa vprašal o tem pa pravijo, da niso nič ukinili. Pa sploh ne vejo za to. No, v glavnem ni feature ampak bug in verjetno bo kmalu tudi odpravljen...

Freelancer ::

Ja, ti si jim pa se povedal za to. Dejmo ga!!!!!!!!!!! Joke :D

BigWhale ::

Ce IP stevilke dodeljuje DHCP, in najbrz jih, je to cista narava DHCPja, ki tezi k temu, da istim masinam probava dajat iste IPje. Tudi ce to ni tako in je narejen nek 'IP pool' v katerem so prosti IPji, je pac malo moznosti, da med enim reconnectiom uleti vmes drug racunalnik in glih tisti IP pobere.

_pobesneli_ ::



zgleda da tudi meni ne reconecta..nism niti opazu...končno nekaj super :D
Bomo vidli če bo zdržalo 2 dni

_pobesneli_ ::



Ko sm vidu to temo sm šol še k sestri pogledat na njen comp..že 3 dni zanimivo 0:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

W|ndKiller ::

jah jst danes kr na vlko gledal, ko se je zjutraj resetiralo pa čez ene 3 urce še enkrat, sam IP je pa isti ostal,...

že ene 14 dni isti IP :8)
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

d3mon ::

Freelancer:

Ja LOL, misliš da ne vejo za to? Samo on tip, ki tam dela na informacijah pač nima pojma kaj sem sploh govoril. V glavnem, če bi ukinili bi on to vedel, ker bi mu povedali. Ker pa ni vedel o čem govorim sklepam, da je to bug v njihovem sistemu in ga bodo oz. ga verjetno že odpravljajo...

Jaz nisem nič kriv :))

Freelancer ::

Vem vem, sej je bil samo joke :D (*vzame telefon in poklice na Godfather d.o.o. ter preklice asasinacijo*). Na tale reconnect-free bi se lahko kar navadil. Najbols je blo na zacetku, ko nas je na 12 ur dol metal ;((

Joze_K ::

še kako urco pa bom 100 ur gori connectan. Jap pa nimam reconecta naštelanega saj niti ne vem, kje se to v w 98 naredi / imam tam pri siol nastavitvah pa to še nikoli ni delalo, sem moral stalno sam potrditi vklop....

v glavnem sam tako dalje, ...., ko človek ne rabi paziti na urco kdaj mora na enter stisnit.... a je še kaj lepšga, kva...????

Freelancer ::

Itak. Drugac mas pa auto redial, kdo se rab enter :D

bodom ::

holy shit...sele zdej sm vidu tole temo...pa se mi je zdelo mal cudno, sm ze mislu da mi spet kej narobe dela...pol pa vidm da tud serverji laufajo non-stop...
lepo je met "static" IP>:D


LP

sass ::

tisti črnc, ki je na SIOLU zadolžen za izklapljanje/vklapljanje ADSL, je na bolniški (mišico na desni roki si je nategnil). če se mu bo stanje kaj popravilo, bo jutri že vse po starem.

sass

Hojne ::



Tisti, ki ste veseli, da mate isti IP po več dni in se vam ful zdi, to ni nič tazga, ker kot je že en prej napisal ti dodelijo ob reconnectu isti IP, če je le možno. Ker imamo vsi na adsl-ju naštimano, da se nam reconnecta takoj, ko nas vržejo dol, dobimo skoraj vedno isti IP. Probajte biti disconnectani kakšno uro ali dve in ne bo več istega IP.ja, ker ga bo v tem času pobrala neka druga mašina.

sash ::

sam v uri ali dveh ko si offline lahko nastane velika gospodarska škoda ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Joze_K ::

Jap it is a bug.... me je že dol vrglo - sicer po 160 urah ampak vseeno, JOVO NA NOVO!

BaRtMaN ::

Jap, mene je tud pred 1 uro in pol.

blblb ::

Jah ce bi vidva prebrala kar pise na servisnih straneh bi vedla da so bla vzdrzevalna dela.
klik

BaRtMaN ::

To razloži disconnect, ne pa neprekinjene povezave 4 oz. več dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dlink di-604 problem

Oddelek: Omrežja in internet
7774 (724) YdoIPonU
»

router + staticni IP - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
102959 (2836) McHregec
»

Prekomrežni napadi?

Oddelek: Omrežja in internet
101691 (1343) Cokolesnik
»

program za spremembo IP brez disconectanja.

Oddelek: Programska oprema
131345 (1175) Ziga Dolhar
»

Je mogoče prelisičit...

Oddelek: Omrežja in internet
151240 (804) Fella

Več podobnih tem