» »

domena .se

domena .se

svejk ::

Hm Mobitel je postavil zanimivo domeno zabavaj.se. Ja kako in kje je možno registrirat domene .se?

TyKee ::

www.nic-se.se

Verjetno tudi na drugih Domena.Ponudnik Straneh.

Predvidevam pa da ni ravno poceni.

svejk ::

ja cena je cca 30k sit :) V bistvu je to švedska zadeva, niti nisem pomislil na google :)

Soprano ::

Ni žalostno, da lahko Slovenec registrira nekaj.se, medtem ko nekaj.si ne more, če ni pravna oseba?

Vsi vedno zagovarjamo Arnes, po drugi strani pa zganja monopol na tem segmentu interneta. Torej, zakaj ne smem imeti domene soprano.si? :O

svejk ::

ja baje naj bi študijo o tem arnes naročil nekje v tujini. Ja pač kupiš neko drugo domeno pa je :)2k sit ni tako hudo ....

TyKee ::

Ni tezko, je pa bedno, da vecina poznanih drzav ima svojo koncnico v domeni na prodaji, torej lahko kopis domeno "nekaj.drzava" oz "nekaj.de" ali "nekaj.se".

Samo v tej nasi preljubi zlati .SI ko nas je tako malo, da ni varjante, da bi se tepli za domene :] ne moremo tega imet.

Jaz bi takoj kresno eno .SI domeno, sprva :] Kajti v slovenskem jeziku tale .SI nekaj pomeni kot naprimer "kmet.si".

Vendar take vulgarne domene jaz ne bi kupil, in nimam tega v mislih.

PS: Soprano se pa s tabo popolnoma strinjam, na tvoj post se torej tudi moj navezuje.

Tody ::

mnja arnes kr dost zajebov tole ja.Pač razen lepega zvočnega zapisa daš kej druzga ane :D Sej maš polhn free dns serverjev ki imajo že veliko odštekanih domen pa si pač eno tam zbereš pa redirektaš na moj-sp.si ali pa moje-društvo.si

Soprano ::

Sej ni problem v tistih 2k za druge končnice, tudi ni problem tako ali drugače redirektat zadev.

Gre preprosto za to, da je Slovenija ena redkih držav s tako zafurano politiko domen :(

ahac ::

Mhm.. to je slabo za razne slovenske strani, ki morajo imet .com, kjer je pa večina kul imen zasedenih (ni nujno, da nek trademark.. pač nekaj kar se kul sliši).
Butasto.

Recimo slo-tech.com bi bil lahko tech.si :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

TyKee ::

www.tech.si se dobro sliši, če med tech in .si vrineš 'n', ter ch bereš kot 'č'. :D

Ziga Dolhar ::

Com, net, org ... domene nič več ne služijo svojemu prvotnemu namenu: vsebina spletnih strani ne ustreza dejavnosti, ki jo vrhovna domena zastopa. Siol.net je ustrezno, slo-tech.com je neustrezno. Kakšno natančno naj bi bilo poslanstvo državnih domen, ne vem. Ampak v skladu s propagiranjem kvalitet liberaliziranega trga najpopularnejših [vrhovnih] domen res ne gre mimo dejstva, da rezultirana uporaba ni v skladu s prvotnim smislom njihove uvedbe.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Državne domene naj bi predstavljale strani namenjene prebivalcem države oz. jezik strani.
Mislim, da si Slo-Tech sigurno bolj zasluži .si, kot pa neka firma, ki dobi domeno zastonj, vsebine gor nimajo pa nobene.

.se pa tudi naj ne bi bil namenjen Mobitelu.:\


ps.
*domainname.name: jebi.se
*domainname.status: REGISTRERAT

;(( ;(
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevzem domene

Oddelek: Izdelava spletišč
464900 (3407) tec
»

EU zahteva deamerikanizacijo ICANN-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
639139 (7205) MrStein
»

Seznam DNS strežnikov slovenskih ponudnikov internetnih storitev:

Oddelek: Omrežja in internet
1610515 (9942) Tilen
»

kako do domene .si

Oddelek: Izdelava spletišč
201912 (1594) Birkoff
»

.SI domene

Oddelek: Omrežja in internet
243195 (2943) outsider

Več podobnih tem