» »

kako do domene .si

kako do domene .si

svejk ::

Mogoce kdo ve kako do .si domene, kljub temu , da nisi kak poslovnez in nimas kakega izdelak. je sploh mozno dobiti .si domeno. imate kaj izkusenj s tem.

PaJo ::

Ne ni mozno, rabis bit firma, drustvo, klub... Preberi si pravila na arnesovi strani.
Enkrat bodo to spemnili, ampak zdaj ze na to cakamo vec kod leto dni;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

svejk ::

ja kako je pa lahko registrirana domena www.drnovsek.si?
da ne omenim lastnika

Cokolesnik ::

Svejk: Ali ti ni Pajo napisal, da preberi ARNES-ove spletne strani? Tudi tam namrec pise o registraciji domen za predsedniske kandidate. Ce si len, pa klikni na tole.

Sama pravila so v PDF (Acrobat Reader) obliki na voljo tukaj.

andrej ::

osebno se mi to zdi bedarija. vsak drzavljan bi mogo met pravico do svoje .si domene. Pa svojega drzavnega e-mail acounta tudi!:D

PaJo ::

Se strinjam, ampak pac na zaetku je bila bedno zastavljena politika dodeljevanja domen in tako je tudi ostalo. Ampak res pa je tudi, da tisti ki majo ta trg zelo liberalen, da imajo dolocene probleme, da se za domene tepejo tisti, ki bi jih radi imeli in tisti katerim bi po vseh pravilih te domene pripadale. No verjetno bomo se malo cakali, sicer pa .com domene se dobijo za ubogih 2000 SIT na leto, tako da se ne sekiram zaradi tega:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

res je. com so tak al tak poceni. samo je po eni strani sramota, da lahko vsak kekec dobi com domeno skoraj zastonj, si domene pa ne more... eh bo ze...

PaJo ::

Ja saj.
Po moje bi bilo za zacetek arnes zadevo mora racunat, da bi malo umiril zacetni naval, pol pa cez kako leto stvar dat zastonj, po moje bi to bilo kar cool. No saj bomo videli, vse kar nam ostane je cakanje;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

vsekakor. Pravne osebe bi mele normalno ceno, navadni drzavljani pa malo ceneje - vseeno pa bi mogli racunat kaksnega jurja... bojim pa se, da do takrat ko se bo to res zgodilo, bo tak vsak ze mel com domeno potem pa tak vec nima smisla...

PaJo ::

Ja saj po eni strani tak verjetno na to cakajo, pol bodo pa popolnoma free dali.
No druga nam ne preosane kod cakanje, jaz sem se ze tako in tako sprijaznil z .com domeno:D Sicer pa ne bi bilo slabo imeti www.slotech.si:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

hja, slo-tech.si nebi blo slabo met, kaksna jaka pridobitev pa tudi nebi bla, ker smo ze vsi navajeni na com...

PaJo ::

No ce bo sansa bomo vsekakor zgrabili:D
Kakor ze mamo polek slo-tech.com, pa podobnih domen>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Ziga Dolhar ::

Kakor se spominjam -- vajine želje bodo uresničene. Vama bom poslal nekaj na mail.

PaJo ::

Ti kar:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

CaqKa ::

mene najbolj raz**** da www.matkurja.com ni matkurja.si ampak com... pri tej stvari se mi je arnes tak zameril da to sploh ni res. vsekakor pa nebi bilo slabo če bi res vsak državljan imel www.ime.priimek.si kot imajo to predsedniškli kandidati. ali pa da bi imelo to vsaj arnesovi uporabniki :)

matic ::

Zigga, a to o oresnicevanju idej, je s strani arnes, da bodo kaj spremenili in boste (bomo) lahko dobili kaj pod domeno .si, ali boste kaj ukrepali s strani slo-techa da bo .si domena? Ce je odgovor na prvo zadevo (s strani Arnes), tut mene fullll zanima! :D

Caqka: ime.priimek.si nebi slo! Ker je kar nekaj oseb, ki imajo enak ime in priimek. Kakih Janezov Novak npr. obstaja vec kakor edene! ;) Poleg tega pa bi bilo mozno edino ime_priimek.si .. Razen ce bi arnes postal se lastnik vseh vrhnih domen oblike priimek.si (malo preberi kako se sestavljajo domene)

CaqKa ::

zakaj pa potem predsedniški kandidati lahko dobli ime.priimek?
tisto kar jih je pa več pa bi se že našlo nekak kak bi se razrešlo to. še tekom tega tedna se bo verjetno kdo spomnil kakšne rešitve - mogoče thomas :)
ajde

bojsi ::

PaJo:
Ce lahko vprasam... kje se dobis .com domeno za 2000 SIT na leto?
Koliko pa Arnes racuna za .si domeno (recimo, da imas s.p.)?

lp

matic ::

Dani8oy: arnes nic ne racuna.. ce si s.p. ali d.o.o. ali klub itd. potem ti 1 domena avtoatsko pripada.. mora pa biti nekaj v povezavi s tvojim podjetme.. oz. kar ime ali skrajsanano ime ali pa katica podjetja/kluba/..
V noben primeru oni ne racunajo! In ko je 1x dobis je za vecno tvoja! In imas lahko samo eno!

PaJo ::

Za .com domeno za priblizno 2000SIT rabis kreditno karto, vec pa najdes tule: www.powerpipe.com

Kar se pa tice .si domen, pa jih lahko mas vec, samo moras met zravn firme se kako blagovno znamko in podobno, pac ce rabis mislim da se da dobit;(

Kar se pa tice pravil za .si pa se bomo malo cakali, vsaj po moje. Mogoce pa bo kmalu tudi slotech.si, mogoce:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Birkoff ::

Jaz mislim, da ko si bo domeno .si lahko registriral vsak državljan, da bo pol dobile ceno okoli 4-5 tisoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija domen .si

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
394730 (2278) Brane2
»

kako do email imena ?

Oddelek: Izdelava spletišč
121378 (1115) Brilko
»

Domene in webspace

Oddelek: Izdelava spletišč
171336 (1039) blue96
»

kakšno domeno za rač. stran ?

Oddelek: Omrežja in internet
391958 (1691) Yohan del Sud
»

.SI domene

Oddelek: Omrežja in internet
243102 (2850) outsider

Več podobnih tem