» »

Smer vrtenja - možgančki

Smer vrtenja - možgančki

1
2
3

Poldy ::

To drži, da se vrti v tisto smer, kot želimo, ni pa po moje važno katera polovica možgan ti deluje :D . Isti efekt se zgodi, če vrtimo pustno masko okoli osi.

sem se pa spomnil papirnatega zmaja...
Paper dragon illusion

Liker ::

Uh, tale je pa ze relativno stara :)
No pa vseeno, z malo vaje sem dosgel t.i. effortless nadzor nad smerjo vrtenja.Kadarkoli zelim da zamenja smer se samo skoncentriram na senco, ki ima (vsaj jaz tako vidim) tisti efekt, ki kontrira splosnemu 'vrtenju' figure in posledicno prevara mozgane o smeri vrtenja.
Sem pa bil tudi jaz na zacetku preprican da gre za potegavscino, potem pa sem se malo skoncentriral pa je bilo :)

Vikking ::

poldy: BBC Brain Story Eden od dokumetarcev ki zelo lepo prikaže kako nsa možgani "varajo":D

BigWhale ::

Jaz, ce jo gledam v bradavicke, se vrti v smeri urinega kazalca, torej dela tista polovica mozganov, ki skrbi za fantazijo....

... ce jo gledam pa v stopala, se pa vrti kontra. Dela razumski del mozganov.

Iz tega lahko sklepamo, da bi v fantaziji lahko opazoval njene bradavicke, v realnosti, bi me pa nabrcala?

:P

michel ::

Ker meni spremeni smer vrtenja ko JAZ to hočem, ker pač znam preklapljati med možgani.

U, koliko jih pa imaš? Možganov mislim?:)

PINki ::

Hehe saj veš kaj sem mislil:D

michel ::

Pri meni gre večinoma v desno (clockwise) in je ne morem kontrolirat:8) .
Kaj poznate še kaj takih testov za možgane? Nedvomno zanimiva zadeva.

Saladin ::

A se je sploh kdo vprašal, v katero smer se dečva zares vrti?
Toliko da vemo, kateri možgani operirajo pravilno in kateri si lahko vkomot nekaj domišljate ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gzibret ::

Če jo gledam naravnost, se vrti anticlockwise, če pa s perifernim vidom, pa clockwise. Ni mi pa s fokusiranim vidom uspelo dosečt, da bi se vrtela "narobe"
Vse je za neki dobr!

darkolord ::

Jao. Glejte, na keri nogi stoji! Pa boste videli, da se vmes lepo elegantno zamenjata, kar pa nima nič veze z možgani.

michel ::

Jao. Glejte, na keri nogi stoji! Pa boste videli, da se vmes lepo elegantno zamenjata, kar pa nima nič veze z možgani.

Nič se ne zamenjata. tebi se v glavi le zdi tako. Zdej sva s sestro opazovala, pri njej se je vrtela v levo in pol menjala na vsake 10 sekund, medtem pa pri meni vedno v desno.

edit: če pa opazujete senco gre vedno vi isto, ne glede na to kako se plesalka vrti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: michel ()

darkolord ::

Res je, pardon.

celada ::

vedno v desno pa sm probu vse tehnike k ste jih kle gor napisal da bi jo nardil da se premika v levo (tut tehniko od bigwhala sm probu pa nc ne pomaga ;) ), uni krogi se pa ne vrtijo oziroma vsaj jst jih ne vidim da bi se.

Blum ::

ne glede kaj delam, razmišljam, poslušam, si jo lahko obračam v levo in desno, ne glede kam jo gledam. tudi v obraz. kaj to pomeni?

opeter ::

Uboga ženska... ko se zamislim, da jo vsi skupaj z možgani manipulirate... pa zraven je celo še gola. Ccc...ccc...ccc... :\

TekO ::

Ko sem prvič pogledu, anti-clockwise (leva stran možganov). Potem preberem par postov, pogledam zavihek in evo vrsti se clockwise. Sem ratu čustven, ko sem bral poste :D

Sedaj jo lahko obračam kakor mi paše (s pomočjo sence).

Edit 2: Haha, sedaj tudi brez pomoči sence jo obračam kakor hočem, sploh ni naredila bogica niti enega kroga, ker "sem jo" po pol kroga "obračov" vsakič v drugo smer. Zelo zanimivo :)
Ideas are bulletproof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TekO ()

cnZz ::

Jaz če jo pogledam kot prvič vidim clockwise, potem se pa malo osredotocim samo na senco, res samo za par sekund pa takoj vidim anti-clockwise. Enako mi potem deluje v nasprotno smer.

EDIT: Zdaj lahko takoj spremenim smer, prvic se mi vrti clockwise malo pogledam senco anti-cw, pogledam besedilo za sekundo clockwise:D
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cnZz ()

AlexP ::

neboben ::

clockwise, pol mi jo retal obrnt anti-clockwise
potem sem se igral,
diferencalna enčba 1 reda, čustva
in jo lahk tud če jo v glavo al kamor kol gledam obračam

huda stvarca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Sba ::

OK tole je blo pa že prov creepy ... Prvo je šla sam v levo, pol je šla kr naenkrat v desno ... potem je blio pa vsako sekundo drugače.

Vseeno dopuščam možnost, da se igrajo z nami. Če bi nas več geldalo v isti monitor, pa bi različno videli ...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Izi ::

Zanimiva GIF animacija.
Traja točno 3 sekunde, potem pa se ponovi.
Če pustimo varanje možganov ob strani je celotna animacija razdeljena na 3 enake dele.
Smer vrtenja lahko določimo samo glede na joške in obraz, ki pa ju ne vidimo vedno.
V prvi sekundi vrti v smeri urinega kazalca,
v drugi sekundi se ne da določiti smeri vrtenja, ker se punci ne vidijo niti joške niti obraz in se torej ne vrti ampak samo premika eno nogo preko druge, kar pa lahko možgani razumejo kot vrtenje v katerokoli smer,
v tretji sekundi pa se vrti v nasprotni smeri od urinega kazalca.

Če bi možgani delovali povsem brez varanja bi se morala smer vrtenja spremeniti na vsaki 2 sekundi.
Pravilno je torej: Dve sekundi se vrti v desno, dve sekundi se vrti v levo, ...

Pri meni je vse odvisno od hitrosti vrtenja.
Če spreminjam hitrost prikazovanja slikic od 0 fps do 25 fps vidim točno to kar dejansko je.
Pri 25 fps še vedno vidim, da se vsakih 2 sekundi spremeni smer vrtenja.
Čim pa preidem čez 25 fps pa se možgani zmedejo in desna polovica izgleda prevlada in vrtenje postane konstantno v smer urinega kazalca.

Po razlagi naj bi pri meni torej prevladovala desna polovica možganov, kar pa glede na razlago nekaj ne bo vredu.
Sem namreč odličen v logiki in matematiki, medtem ko mi filozofija in religija ne ležita najbolje.
Tista razlaga je vsekakor zgrešena.

tsh2 ::

default je clockwise, če se nekaj časa matram pa lahko spremenim smer. na tale način: gledam v tisto nogo, ki je dvignjena in si takrat ko je spredaj poskušam predstavljati, da je v resnici zadaj, in ko je zadaj da je spredaj. najlažje je pogledati nekam stran in si predstavljati želeno stran vrtenja in potem prvi moment ko pogledaš animacijo skušati videti pravo smer. vmes ko se že vrti je težje spremeniti smer.

clockwise: stoji na levi nogi, lepše se vrti, stoji naravnost
anti-clockwise: stoji na desni nogi, grše se vrti, malo se maje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Izi ::

tsh2, a si sploh prebral kaj sem napisal ?
Nobenega defaulta ni.
Vrti se v obe smeri in samo od možganov je odvisno kako si predstavljajo kaj je spredaj in kaj zadaj.
Če si predstavljaš, da jo gledaš od spredaj se bo zavrtela v eno smer, če pa si predstavljaš, da jo gledaš od zadaj pa se bo zavrtela v drugo smer.

Slikca je GIF in jo lahko predvajaš v vsakem predvajalniku, kjer jo lahko ustaviš in počasi pregleduješ sliko po sliko.
Pravilno bi videl samo tisti, ki bi videl spreminjajočo smer vrtenja na vsake 2 sekunde, ampak takega verjetno ni, ker možgani se morajo znati prilagajati, drugače boš imel v življenju težave :D

tsh2 ::

ne vem kako je default narejeno, tisto sem zase napisal, da mi gre vedno nazaj na clockwise, za counter-clockwise pa se moram pomatrat. se mi zdi da je nekaj na tem kar pravi tisti tekst zraven: potem ko tole pišem ali pa če naprimer množim na pamet se mi potem vrti counter-clockwise. edit: ne vedno :) mogoče je bilo samo naključje.

popravil bi tvoje "možgani se morajo znati prilagajat" z možgani se morajo odločiti, tudi če je odločitev nepravilna. zato so ljudje taki pametnjakoviči v vsem (politika, itd) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Avby ::

To je ruska metoda za programiranje uma. Ko jo znate obrniti brez napora se je program prenesel.

bi0s ::

Ne rata mi, da bi si vrtela v smeri urinega kazalca, vedno obratno :D

Blum ::

celo na izklopu je to postalo zabavno :)

AndrejS ::

Jaz pa tako hitro preklapljam možgane da se plesalka sploh ne vrti :D

Saladin ::

Koga briga, kako je animacija narejena.

Naj nekdo vzame realno figuro, jo posname z videom, medtem ko se obrača clockwise, in ta film primerja z animacijo.

Pa da vidimo, kdo vidi vedno prav in kdo lahko poljubno halucinira.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

lymph ::

Lahko vidim obe smeri, lahko pa tudi da nogo premika levo in desno, kot da bi mahala.

Me pa zanima, če bi lahko namensko aktiviral levo ali pa desno hemisfero, ali bi to pomenilo, da bi bil lahko poljubno bolj učinkovit pri matematiki in spet drugič pri kaki bolj desno hemismisferični nalogi
"Belief is immune to counter example."

Grey ::

lymph:
To bi bilo zelo zanimivo :D

iggy ::

Hitro mežikajte pa boste vidli kako se giblje ;)
Hey, you're fat!

Uros!no ::

Hm, na začetku se je clockwise. Ko se potrudim (whatsoever) se tudi v levo.

Jin_ ::

Me prou zanima kako bi se zadeva vrtela če bi bila moška figura:)) >:D

Zheegec ::

Rabim vsaj pol minute, da zavestno preklopim smer vrtenja 8-) Mogoče se pa sama animacije naključno začne drugače vrteti >:D
Po defaultu se pa vrti v smeri urinega kazalca.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

A.J. ::

Od začetka sem jo videl kako se vrti v desno. Malo kasneje sem preklopil na levo, ko pa sem se malo gledal pa sem jo videl kako naredi pol desnega proti meni in nato v trenutku iz druge strani se pol levega obrata proti meni. In sedaj se to ponavlja: pol desnega, pol levega, pol desnega itd.:D

BluPhenix ::

Najlažje je med vrtenjem preklapljati s pisanjem in branjem.

Nekaj berite in imejte okno odprto, opazujte s kotičkom očesa, vrtela se bo CCW.
Poizkusite nekaj pisati(MSN, Word, etc.), začela se bo vrteti v drugo smer. Pač preklop delovanja. Sej zraven piše za katere funkcije skrbi kateri del možganov.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BlackHole ::

Folk to je potegavščina!!! Ženska se cel čas vrti v desno, potem pa enostavno zamenja smer. Preberite si komentarje spodi!

Ok, mene komentarji ne prepričajo. Kakorkoli se trudim, ves čas se vrti v smeri urinega kazalca. Tudi, če kaj berem oz. gledam kam drugam. Ves čas se vrti v isto smer, desno.
LP Marko

BigWhale ::

Pa saj ravno v tem je finta. Ni vazno kako je narejena animacija, vazno je, kako clovek vidi stvar.

Ce bi nekdo pravo plesalko posnel, bi vedno videl kako se vrti. Tale plesalka je samo crna silhueta, zaznavanje neke globine odpade oziroma nasi mozgani samo priblizno dolocajo globino in ravno v tem je finta.

Saladin ::

Če predvidevaš, da stojiš pred plesalko (da začne plesati obrnjena proti tebi) se mora potem vedno vrteti clockwise. Če predvidevaš, da se začne vrteti obrnjena stran od tebe, se mora vedno vrteti counter-clockwise.

To, da je animacija poenostavljena, nima veze. Važno je le, kako dobro animacija posnema real-life situacijo. In v real-life je samo ena pravilna varijanta - ne pa prekakovanje naprej-nazaj.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

A.J. ::

Jaz sem ugotovil, da se vrti vsakic za pol obrata v desno in nato za pol v levo, ce gledam v "prste" njene dvignjene noge.
Mogoce bo se kdo drug to ugotovil, ker najbrz je za vse priblizno enako.

p.s.: ugotovil sem se, da lahko vsake pol obrata zamenjam smer, samo pogledam v prste na njeni nogi in ko zamenja smer, jo od takrat naprej vidim, kako se vrti v tisto smer, ko pa spet pogledam v prste na nogi in pocakam da naredi se pol obrata in se zacne vrteti v drugo smer:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A.J. ()

BlackHole ::

Jaz jo lahko gledam v poljuben del telesa (tudi v prste dvignjene noge) in vedno se vrti samo v desno in mi je nekak čisto logično. Sploh si ne predstavljam kako se lahko komu vrti v levo. :)
LP Marko

darkolord ::

Čist enako, kot se tebi v desno

BlackHole ::

Če predvidevaš, da stojiš pred plesalko (da začne plesati obrnjena proti tebi) se mora potem vedno vrteti clockwise.

Kako si pa to predstavljaš, kje pa je PRED plesalko in kje je ZA njo?
LP Marko

Izi ::

Kako si pa to predstavljaš, kje pa je PRED plesalko in kje je ZA njo?

Točno v tem je fora dotične animacije.
Spredaj in zadaj si lahko predstavljaš samo glede na konjski rep in na joške.
Ker pa gre za silhueto sta ta dva atributa vidna samo polovico časa in v drugi polovici animacije ni jasno kaj je spredaj in kaj zadaj. Tukaj pa stopijo na sceno naši možgani, ki naključno izberejo eno izmed možnosti spredaj ali zadaj, si pa vsaka polovica možganov izbere drugačno možnost in potem je odvisno katera prevlada.

Naši možgani ne znajo delati z podatki, ki imajo dve pravilni rešitvi. Pri tisti silhueti, kjer se ne vidi ne las ne jošk, je dejansko nemogoče videti kaj je spredaj in zadaj, ampak prav vsak od nas bo videl sliko ženske, nekateri od spredaj, nekateri pa od zadaj.
Kadar sta na razpolago dve možnosti si vsaka polovica možganov izbere svojo možnost. Vedno pa prevlada samo ena.
Možgani ne znajo delati z dvema možnostima. Vse je binarno eno ali drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BlackHole ::

Sem si pogledal vse sličice posamezno. Pokaži mi enih par, za katere misliš, da ne moreš določit, kam je ženska obrnjena (če se ti da). Ali pa povej številke (zaporedne).
LP Marko

Izi ::

OK, vzemimo, da ima prvi frame številko 0

Od 0 do 12 se vrti v smeri urinega kazalca
od 12 do 18 se ne da določiti nič določenega in se pač možgani po svoje odločajo
od 18 do 29 se vrti v nasprotno smer od urinega kazalca
od 29 do 34 pa se spet ne da določiti kam jo sploh gledaš.

Najbolj tipičen je recimo frame 14, če tam ustaviš, možgani nemočno "preskakujejo" :D
Nekaj časa se ti zdi, da jo gledaš od zadaj, nekaj časa pa da jo gledaš od spredaj.
Na tej slikci najlažje spremeniš smer vrtenja v glavi.

Saladin ::

Se popravljam - ni važno od kod gledaš - vedno se vrti v isto smer

Sedaj opažam, da če gledam le z kotičkom očesa si lahko "zamišljam" vrtenje v levo. Čim pa je slika malo jasnejša, ne gre drugače kot v desno Enostavno preveč detajlev je - najbolj izstopa, da medtem ko noga skače iz ene strani na drugo, se z zamikom prestavlja roka iz ene strani na drugo, pa še glava je nagnjena, pa boki,...

Tako da imaš stalno neko kontinuiteto gibanja v eno smer. Tisti, ki lahko poljubno prestavljate gibanje iz ene strani v drugo, imate torej bujno domišlijo.

Stavim sodček kuhanega vina, da se prava lutka v real-life, medtem ko do popolnosti oponaša animacijo, vrti clockwise.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BlackHole ::

Čim pa je slika malo jasnejša, ne gre drugače kot v desno Enostavno preveč detajlev je - najbolj izstopa, da medtem ko noga skače iz ene strani na drugo, se z zamikom prestavlja roka iz ene strani na drugo, pa še glava je nagnjena, pa boki,...

Se strinjam tudi sam. Čeprav, ko pogledam slike, ki jih je Izi naštel zgoraj, mi je res nekako uspelo se prepričat da lahko gre tudi v levo, ko pa gledam animacijo pa nikakor. Če npr. štartam animacijo pri 12. sliki, mi gre v levo, če pa pri 11., pa v desno. Zanimivo no.
LP Marko

CoolBits ::

Zanimivo... po kaki minuti gledanja jo lahko vrtim kamor hočem...

če pa še mal gledam se pa vidim že na plesalki hehe :))
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

smer vrtenja motorjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151928 (1131) veduvedu
»

elektromotorček

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
73572 (3446) Pyr0Beast
»

kakšna je razlika med: CD-R ter CD+R in DVD-R ter DVD+R ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
134634 (4349) drola
»

Urban legends!

Oddelek: Loža
492579 (1417) Bob Rock

Več podobnih tem