» »

Izdelava ALARMa

Izdelava ALARMa

whatson ::

Ker ne morem natanko locirati te teme, sem jo postavil v ložo,... upam da mi je Tomi ne bo zaklenil:D.

Zadeva je sledeča: rad bi izdelal alarm za eno hišo. stvar bi naj delovala nekako takole: ko nek osebek pride v določen prostor(odpre vrata) ima naprimer 30 sekund časa da vtipka neko cifro. V primeru da je ne vtipka, se samodejno vklopi glasen/nadležen alarm.

Torej, kako se lotiti izdelave dotične zadeve, da bo čim manj stroškov? (zadevo lahko tudi sam (s pomočjo prijateljev) sestavim, tako da sama izdelava ni problem (spajkanje,...)) imate kakšne izkušnje s tem? sem že gledal malo Conradov cenik, ampak natančnejših stvari ni.

hvala

btw,: pričakujem resne odgovore
  • spremenil: whatson ()

Tomi ::

Ne, ne bom ti je zaklenil, ker je tema res malo bolj nedifinirna. Poleg tega sem dobre volje, ker sem danes lepo zaslužil, če pa dobro pomislim, sem pa tudi sesut, ker sem bil na turi, malo manj kot 60 km, pa 5 hudih vzponov:D
Glede teme pa, poglej, kaj imajo pri IC, ker v kolikor se ne motim, imajo vsaj ene lične tipkovnice s številkami.
Sedaj rabiš fotosenzor ( ali kaj podobnega ), pa še nekaj, kar bo zavrlo čas za 30 s. Verjetno ti bodo ostali več povedali..
metrodusa.blogspot.com

tejo ::

Bom strica vprašal, mogoče on ve. Se je šolal za elektro tehnika, pa diplomiral je... Vem pa, da potrebuješ tipkovnico, pa neko napravo, ko po 30s sproži alarm. Kondenzatorjev pa po mojem mnenju ne boš potreboval, razen če hočeš, da se alarem sproži po 0.4 do 1 sekunde...

Bucbuc ::

Whatson, tipkovnico kupi v IC al kje drugje, za zakasnjeno prozenje alarma pa moraš imet zakasnilni rele, ki tudi ni drag in se nastavljive case ima.
Rele se veze med navaden senzor prostora in sireno, funkcijo senzorja pa tako izkopis z kombinacijo tipk-posledicno tudi zakasnilni rele in sireno.
Variant je pa malo morje.

Veliko uspeha !!!0:)
Bucbuc

SkIDiver ::

Jz mam pa pr tem eno vprašanje. Jz mislm zavarvat na ta način našo zidanco, ker se tam hitr najdejo kaki lumpi. Zanima me če treba pol to kam prjavt, če maš alarm napelan v takem objektu. Pa še to. Če se že alarm vklop ne more pol kr stalno piskat, kako s tem uredit.

Elemen_T ::

heh, lahko imaš tihi alarm ki je neposredno povezan s policijo...verjetno veš kaj mislim. Najbolj učinkovito in megastično drago.

Za glasen alarm pa ni potrebno imeti nobenih listov 8-)

whatson ::

itak, da ni treba meti nobenih listov:)
sem malo gledal po katalogih... v contradu je nekje za 3 jurje nespajkano vezje, shema, ter vse komponente za alarm...

potem še rabim napravo ki oddaja zvok, tipkovnico in senzor. Ali morebiti še kaj?
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

krucymucy ::

V IC-ju se mi zdi majo konzolo v kateri je ze vse potrebno vezje za alarm, na katerega pol se navezes kar pac ti pase (razna stikala na vratih, tepih ki zazna pritisk, IR senzorji ....) pa mas mir pa se pocen bi naj blo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatika za sončni kolektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5510735 (6899) FX6300B
»

Izdelava vezja za alarm za motorno kolo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234166 (1061) DimmniBurek
»

IR ograja okoli hiše-pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245107 (4191) svizec75
»

Preprost "alarm"

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202322 (1938) MihaFirst
»

Alalrm preko gsm-a

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
263201 (2749) balocom

Več podobnih tem