» »

kdo je kriv: napajalnik, matična ali grafična

kdo je kriv: napajalnik, matična ali grafična

Strumf ::

Moj problem je sledeč: Vgradil sem novo grafično kartico Connect3D 9550 256MB, ter najprej inštaliral priložene gonilnike. Po zagonu računalnika (naloži se namizje) slika zmrzne ali pa se celo ugasne monitor. Tudi večkratni zaporedni reseti računalnika ne pomagajo. Potem sem odstranil te gonilnike in inštaliral Catalyst control center 4.11, kar ni nič pomagalo. Nato sem zamenjal 250W napajalnik z 350W. Sedaj comp več ne zmrzuje, ampak se pojavlja še en problem: v DXDIAG je Directdraw, Direct3D in AGP texture acc.. onemogočeno, in nima možnosti omogočitve (tipke so sive) ali testiranja. To je bilo že pri starih gonilnikih enako. Kartica 9200 je to omogočala brez problema. V Catalyst control centru mi pri kliku na 3D namesto 3DPreview (avto, ki se vozi) izpiše naslednje sporočilo:

The currently used OpenDL driver does not support the required extensions to
run the 3D prewiew

Prej sem imel vgrajeno Sapphire 9200 Atlantis 64 MB, ki je znala zmrznit pri kaki igri (C&C Generals, Warcraft3...) po približno eni uri igranja (napajalnik je bil 250W). Temperatura procesorja je bila največ 42 stopinj C (merjeno z MBM).

Pojavlja pa se še ena napaka pri vklopu: ponavadi pri vklopu računalnik sicer zalaufa, ampak ne prižge monitorja in se nič ne nalaga, tako, da ga moram resetirati. To dela že ves čas, tudi po zamenjavi napajalnika.


Moj sistem:
Windows XPpro + SP2
Matična ASUS P4S8X-X
Celeron 1,7 GHz
256MB RAMA
80G disk
grafična: sedaj Connect3D 9550 256MB, prej Saphhire 9200 Atlantic 64MB
350W napajalnik
monitor Samsung 757 DFX
DVD-RW NEC 3500
CD-ROM LG..


Prosim za kakšen nasvet, kaj storiti!

mojsterleo ::

Pojavlja pa se še ena napaka pri vklopu: ponavadi pri vklopu računalnik sicer zalaufa, ampak ne prižge monitorja in se nič ne nalaga, tako, da ga moram resetirati. To dela že ves čas, tudi po zamenjavi napajalnika.

> To bi lahko bila težava z napajalnikom. Sam imam sicer 300W napajalnik in precej bolj obremenjen sistem kot ti pa dela brez težav. Je napajanje tvojega monitorja preko računalnika ali eksterno(monitor priklopiš v vtičnico)?

Grafično karto skušaj prijavit kot Standard PCI VGA adapter, resetiraj in potem reinštaliraj tanove atijeve šoferje.

Če tudi to ne dela je mogoče najbolj pametno reinstall winsov naredit, s tem boš v primeru težav lahko gonilnike odstranil s seznama osumljencev za probleme.

-- Leo

Strumf ::

MojsterLeo!

Prosim, če mi lahko opišeš postopek, kako prijavim grafično kot Standard PCI VGA adapter. Jaz nimam izkušenj z tem.

Pa še nekaj, monitor ima eksterno napajanje.

Thanks!

mojsterleo ::

Pozdrav še enkrat!

Ker imaš res čuden problem sem malo prebrskal tech forume glede tvoje plate in prišel do zanimivih zaključkov. Pri točno tej plati ima OGROMNO uporabnikov probleme ravno z ugašanjem monitorja in sesuvanjem grafično zahtevnih aplikacij(igre). Očitno gre za nek problem s plato(lahko da je samo ena serija plat zanič), rešitve/ideje pa so sledeče (če skrajšam):

1. Preveri če je za plato kak bios update.
2. Preglej 5v in 12v linije če so na trenutnem napajalniku v okviru 5% odstopanj. Uporabniki pravijo, da na 400W+ napajalnikih ni problemov probaj kje dobit in probat. Kvaliteta napajalnikov namreč zelo niha zato tvoj 350W morda le ni dovolj za napajanje te plate.
3. Zdi se da je problem z grafičnim vodilom, kar očitno potrjujejo tvoji problemi z zmrzovanjem tvoje stare karte. Poskusi v biosu izklopiti AGP Fast Writes, ki je na marsikateri plati s slabo implementacijo agpja krivec za sesuvanje iger. Poskusi nesti karto h kakemu kolegu in sprobaj če dela v redu (s tem karto vsaj izločiš kot krivca).
4. Gonilniki definitivno niso problem, zato pozabi na to kar sem prej napisal.
5. Če imaš plato še v garanciji jo skušaj uveljavljati.

Vsekakor preberi tale topic na enem tujem forumu če rabiš ideje.

Sporoči če ti bo uspelo kaj zrihtati!

-- Leo

Zgodovina sprememb…

Strumf ::

Hallo!

Grafično sem stestiral pri kolegu. On ima isto grafično kot jaz, razen da je proizvajalec HIS, pa tam moja deluje odlično. Torej grafična ni kriva. On ima neki AMD procesor.

Najverjetnejši krivec je Matična, ker sem ostalo že preveril, tudi Winse sem že reinštaliral.

Plata je stara že več kot 1 leto, zato mislim da je garancija potekla (nisem še pogledal papirjev, nekje so založeni).

Trenutno še nisem dobil močnejšega napajalnika, tako da to še nisem preveril, glede Bios-a pa sem preveril, in že tako ali tako imam zadnjo verzijo inštalirano (1004).

Sedaj se bolj nagibam k temu, da bi prodal del sistema (matično, ohišje, napajalnik, procesor) ter nabavil novega. Problem je ta, da trenutno nimam na razpolago veliko finančnih sredstev, pa še pravo konfiguracijo moram najti.

V glavnem, kakršnikoli predlogi o nakupu so dobrodošli, hvala za pomoč zaenkrat.

K0K0 ::

Vsekakor najprej probaj z novejšim biosom in driverji za plato. klik

Strumf ::

Bom probal. Bios sem že updjetal prej, kar ni nič pomagalo, ostale stvari pa bom kmalu porihtal.

Ajde!

mojsterleo ::

Ta plata je definitivno krivec za tvoje probleme. AGP slot ima namreč zanič. Smo imeli na enem drugem forumu isto debato in je bil zaključek tak, ker so nekateri uporabniki te plate metal pred 2 letoma dobesedno čez okno, ker AGP slot ni mogel vzdrževati niti Geforce 4 pri življenju. Vse ostalo razglabljanje je brezpredmetno in preizkušeno! Če hočeš igrat igre, zamenjaj plato.

-- Leo

Strumf ::

Hallo!

Plata bo letela ven, katera bo noter pa je odvisno od božičnice.

Onemu, ki mi jo je prodal, pa bi najraje vrat za..l, ker je sigurno vedel, kaj mi prodaja.

Koliko sem videl na škatli, ima plata 3 leta garancije, me zanima če bom to lahko uveljavil in dobil drugi tip plate.

Hvala vsem za nasvete in pomoč.

RealSlimShady ::

Pojavlja pa se še ena napaka pri vklopu: ponavadi pri vklopu računalnik sicer zalaufa, ampak ne prižge monitorja in se nič ne nalaga, tako, da ga moram resetirati. To dela že ves čas, tudi po zamenjavi napajalnika.


Isto se je dogajalo tudi na mojem računalniku. Poleg tega je tudi memtest javljal napake.
Sem ze mislil, da bo treba kako komponento vreci v kanto.
Nazadnje sem po naklučju ugotovil, da hladilnik ni pritrjen na procesor tako kot bi moral biti.
Hladilnik je na procesor pritrjen s 4 vijaki in ti vijaki niso bili priviti enakomerno - tako je bil pritisk na procesor na eni strani večji kot na drugi. Odkar sem to popravil vse dela BP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov PC - hude težave

Oddelek: Strojna oprema
231776 (1337) SynTax64
»

Računalnik se prižge,vendar na ekranu nič

Oddelek: Pomoč in nasveti
171507 (1291) atacarter
»

namizni računalnik in udar strele

Oddelek: Pomoč in nasveti
111337 (1185) Nextor
»

Je napajalink pokvarjen?

Oddelek: Strojna oprema
71020 (889) Calligula
»

Kako ugotoviti, kaj ne funkcionira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
134110 (3865) monster-x

Več podobnih tem