» »

Računalnik se prižge,vendar na ekranu nič

Računalnik se prižge,vendar na ekranu nič

atacarter ::

Pozdravljeni,

Prosil bi za pomoč/nasvet:

Ko prižgem računalnik vse štarta kot po navadi, edino na ekranu se ne pojavi slika. Probal sem že zamenjati ekran, če je z njim kaj narobe, vendar je isti učinek. Ventilatorji delujejo tako na matični kot na grafični kartici, vendar me to ne preseneča saj se itak polnijo preko napajalnika.
Sam sumim, da bi lahko bila skurjena matična plata, grafična kartica ali pa kar oboje skupaj...Sem mel že na prejšnjem kompu iste probleme, pa sem na koncu menjal kar obe zadevi..
Malo sem že tudi pregledoval teme in sem videl, da je najpogostejši nasvet pri sumu okvare matične ta, da se pregleda kondenzatorje če so napihnjeni in moji niso.
Računalnik si presesam enkrat na štiri mesece, tako da zelo prašen niti ni bil, da bi lahko bil to vzrok okvare.
Lahko, da je kaj povezanega z softwareom. Zadnje pol leta se mi je ob vklopu računalnika vedno prižgal tisti log in menu, kjer si moraš kliknati na profil, da te komp spusti do windovsov, tudi predzadnjič preden sem prižgal komp mi je javilo na avg-ju da je zaznal dva virusa (neki trojanc, vendar sem prepričan da je mislil samo za crack file ene igre).

Sedaj mi je škoda komp takoj nesti k lokalnemu serviserju ker me bo iz prve udaril po žepu, bom to pustil za primer zadnjega vlaka...
Imam komp:
amd athlon 64 3500+
sapphire radeon x1950pro
512 Ram
win XP SP3

Neki časa se mi dozdeva tudi da je nekaj narobe z diskom, saj je že dvakrat javilo napako, da ga ne zazna, in tudi malce glasen je zadnje čase. sem ga probal tudi že odstraniti in probati prižgati komp brez tega diska vendar je bil rezultat isti. Imam tudi eno TRUST PCI kartico notri za prenos iz video kamere.

Vnaprej hvala za koristne nasvete, Žiga

blaz87 ::

Do kolega, in naj ti posodi grafično za probo. Pa boš takoj vedel kaj je.
Meni je bolj verjetno grafična, sem že imel podobne probleme.

Če slišiš, da se sistem naloži, to seveda veš po hreščanju diska ko bere, pol je skoraj 90% grafa.

atacarter ::

Jaz upam, da ni ker je grafična najboljši del mojega računalnika..bom probal to narediti...v skrajnem primeru pa grafično v pečico an?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Poglej ram, poizkusi drugega.

atacarter ::

takle prijatli:

zdaj sem probal kolegovo kartico notri pa vseeno ne zaštarta...sm probu dat disk ven pa nič, sm probu dat obojne rame ven pa nič...odstranu sm vse PCI kartice, pa vseeno nič...tako da sedaj res več ne vem kaj še probati...vse kaže na matično da je hin...sam k kondenzatorji niso niti malo napihnjeni...
nasvet? h serviserju al kam?

hvala za nasvete, srečno

LeXani ::

zdaj sem probal kolegovo kartico notri pa vseeno ne zaštarta...

pa kolega tvojo kartico je probal?
Čas prve prijave 04.11.2005

solatko ::

Poizkusi takole:
Vse iztakni in potem vtakni procesor s hladilnikom, en RAM in grafično, priklopi napajalnik in vžgi. Moraš priti do biosa. Še prej preveri kabel monitorja. Po navadi, če komp dela, pa ni slike in je grafika v redu, je krivec en od RAM-ov ali napajalnik.

blaz87 ::

Slika se sploh ne pokaže ali se ne pokaže nameizje?
Da ni na koncu monitor.

atacarter ::

slika na ekranu se sploh ne pokaže, lučka na ekranu samo utripa..ekran ni zato ker sem si eno staro kišto za ta čas privleku in ekran dela...

sicer sem zdaj obupal in sem komp nesu na servis, tak da zjutri dobim diagnozo in vam sporočim...upam sam, da bo serviser kos nalogi k ponavadi so bolj jabiji tam in ti kr neki prbije ka vse je crknalo...

drugače je pa tako čas za nov komp, problem je samo da bo treba še malce podelat da bo dnar pri roki;)

hvala še 1x za nasvete...

solatko ::

V najslabšem primeru ti je šla matična plošča, to pa pomeni cca 50EUR.

boobu ::

Zanič je procesor.

solatko ::

Kadar je zanič procesor, se pri vklopu ne zgodi nič, njemu pa sistem normalno laufa, samo slke ni.

atacarter ::

sam če je procesor, pol se ne splača novega kupovat, mislim enak nov procesor...potem je potrebno zamenjati še vso matično ploščo zraven, saj te za amd athlon 64 skorda ne prodajajo več...

če je v tem problem, razmišljam nekje v smeri intel i5 750 2,66...sam je krepkih 200 evričev...

dobim zjutri odgovor glede problema...javim

slowie ::

Kaj pa kabel med grafično in monitorjem? Je ta v redu? 8-)
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

atacarter ::

ja, kabel je vredu, sm probu tudi z drugimi monitorji in isto..

no, če že pride do okvare procesorja, kakšni predlogi glede nakupa procesorja in matične?

slowie ::

Poglej specifikacijo za tvojo matično in preveri, katere procesorje podpira. Katero podnožje ima za procesorje?

Supplemental: aja, sem spregledal, da si itak PC peljal na servis. :)
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slowie ()

siamon ::

Ne vem kako je z athloni, vem pa, da se popolnoma ista stvar zgodi pri pentiumovih procesorjih, če ne priklopiš 4-pinskega 12V ATX konektorja na matično(dodatno napajanje za procesor). Priporočam da preveriš če imaš kaj podobnega. konektor bi moral imeti dve rumeni in dve črni žici( oblika konektorja je kvadratna).
lp, simon

atacarter ::

Danes sem dobil računalnik nazaj iz servisa...

Diagnoza: Pokvarjen PCI-E slot !

Tako, da mi je serviser sedaj naložil gonilnike za integrirano grafiko na matični plošči...to je to..sam si tega ne bi gor prišu, tak da mi ni žal 10 plačanih evrov...je** ga zdej mam pač grafo na nuli in lahk pozabim na kakšn zahtevnejši špil (NBA2K10 itd.), lahko pa prosto šetam po win XP..
Zdaj razmišljam da bi itak nabavu nov komp (seveda ko bo dnar), in bom good za naslednja štiri leta...

Hvala vsem za ponujene nasvete in pomoč!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekran se prižge, črna slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141405 (1153) FX6300B
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272107 (1712) amacar
»

Racunalnik kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
334262 (3863) pol3ni
»

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
321363 (1102) Meizu
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312074 (11461) k0lar

Več podobnih tem