» »

Kako naredit Wake On LAN

Kako naredit Wake On LAN

Primulus ::

Imam 2 računalnika z isto matično ploščo in različnima omrežnima karticama! Imel jih bom na precej različnih koncih hiše in bi rad imel WOL (Wake On LAN).

Obe kartici in matični imata sposobnost WOL.

Zanima me kako, s katerim programom se to sploh uporablja. Imam namreč pcAnywhere, ki pa te možnosti nima.

Povejte mi kater program rabim in če bo stvar delala, ker se baje pojavljajo problemi glede WOL in se to v praksi zelo malo uporablja!

SLOWWWeb.net ::

Najprej nastvi v BIOSu PoverMenegerju da se ti zbudi na prejete podatke, prav tako mu ob startu določi, da se lahko boota iz mrežne, al nekaj takega,...približno sam tolk da veš kje kaj iskat-sam namreč tega še nisem delov.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Primulus ::

V biosu mam že nastavljen Wake on lan enabled!!!!!
Tut žičke mam povezane na plato!!

Mene samo zanima s katerim programom pošlješ signal, da se računalnik zbudi??

ToniT ::

Najprej si zapiši MAC adreso kartice, ki jo želiš uporabiti za Wake on LAN, nato pa pošlješ računalniku t.i. Magic Packet - paket, ki vsebuje 16 krat ponovljeno MAC adreso. Program, ki to naredi pa dobiš recimo tukaj.

Primulus ::

Hvala ToniT!!!

Stvar mi dela 100 na uro! Boljš kot sem upal. Na obeh računalnikih mi dela zbujanje in potem ugašanje preko pcAnywhere-a!

WOL JE ZAKON!

Programček me pa mal moti, ker si noče zapomniti mac adreso in ip naslov, tako da moram to vedno znova pisati!

A veš slučajno še za kakšen podoben programčič, ki bi si to zapomnil ??

HVALA ŠE ENKRAT!

bastadu ::

Da ne bom nove teme odpiral:
Zanima me, kako je s tem, če hočeš prižgati določen računalnik znotraj mreže, se pravi, da maš LAN mrežo, v kateri en računalnik služi kot router in je povezan z netom... Ali moram kakšen poseben port preusmerit na računalnik, ki ga želim prižigati oddaljeno ali kako potem pride magic packet na pravi računalnik? Hvala za odgovore!

Rokm ::

Meni je delalo brez da bi moral nastavljati kakšne porte tudi v lokalni mreži.

bastadu ::

V lokalni mreži itaq da deluje brez posebnih nastavitev, ampak mene zanima kako računalnik prižgati od zunaj (na drugem koncu sveta:P) v notranjosti lokalne mreže, se pravi preko routerja v lokalno mrežo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

dr.J ::

> računalnik prižgati od zunaj, se pravi preko routerja v lokalno mrežo...

bolj težko

če ti kot router služi računalnik, se lahko najprej priklopiš nanj in od tam pošlješ magic packet v notranji LAN.



> A veš za podoben programčič, ki bi si to zapomnil ??

jaz rabim ether-wake; dela pod linuxom, mac adrese pa bere kar iz fajla
tako da ni problema, jaz mu povem samo ime mašine, ki naj jo spravi pokonci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

bastadu ::

Nekje sem zasledil, da se magic packet pošilja preko UDP protokola, tako da po moje bi se ga dalo tut nekako preusmerit (forwardat):\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WOL vklop izven localhost

Oddelek: Pomoč in nasveti
5967 (851) petzup
»

wake on lan (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525920 (4031) d0rK
»

PowerOn preko lana?

Oddelek: Strojna oprema
241731 (1148) jamiroq
»

Linksys router - wake on WAN

Oddelek: Omrežja in internet
81512 (1258) residual
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173139 (2340) bastadu

Več podobnih tem