» »

single vs dual channel

single vs dual channel

Yamasaki450 ::

Zdravo:)

No mislm si nabavt se mal rama.Trenutno mam 512 rama GEIL value in mislm nabavt se 512 tko da bom mev giga.
Zdej mi je pa se mal dnara ustal in razmisljam ce bi si kupu se novo plato (A7N8X deluks) k ma dual channel.

Zdej bi vs pa prosu da mi mal poveste kok bo razlike v hitrosti ce dam 2x 512 rama u mojo plato(A7N8X-X single channel) al pa u plato k ma dual channel.

Torej kok se pozna na hitrosti ce mas 2x 512 u single channel plati al pa u dual.

Za odgovore se vam zahvaljujem za vnaprej.

LP
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

Dr_M ::

bolj se ti bo poznal zarad kolicine rama, kot pa zarad DC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shark-357 ::

@Ultimate Salime če te zanima prodajam geil 512mb pc 3200 ram ZS me :)

mojsterleo ::

Dualchannel je uglavnem zelo super če maš integrirano grafično na plati ki si deli ram s sistemom. V teh primerih lahko dc ram od 40-70% pospeši izvajanje iger.

Če maš pa navadno AGP/PCIe karto pa je razlika v igrah zanemarljiva(1%). Edino sintetični programi bi utegnili v določenih testih pokazat 5-15% razlike v prid dc ampak to je itak brezveze.

Sam sem tudi se podobno spraševal pred nekaj meseci ko sem dokupoval 512MB rama(TWINMOS), nakoncu pa sem ugotovil da se ravno sloti za ram in kletka za diske delno prekrivata tako da rama št.2 ne morem dati v slot ki je na plati rezerviran za dualchannel :(, moral bi narediti modifikacije na ohišju al pa premaknist en disk pa se mi s tem ne da ubadat.

Pritrdil bi še Dr_Mju da bo večji učinek zaradi količine rama kot pa zaradi dcja(npr. Doom3 teče precej bolj gladko če igraš z visokimi detajli).

-- Leo

Hux ::

Kaj Dual channel je vbistvu da imas 2 Ista rama v rezah DIM_A1 in DIM_A2?
Ker jaz mam trenutno ASUS A8N-SLI plato pa sem kupo 2 ploscici Kingston KHX3200 512MB.
A mi deluje zaj kot dual channel konfiguracija al bi mogo tiste rame kupit ko so 2x256 v eni ploscici?

Ame pohitritve ni opazne le to da je 1G rama in nic nesteka vec kot je prej ampak sem pognal CounterStrike Source stress test pa mam se vedno samo 128fps. Zdaj pa nevem a mam sploh to dual channel al samo nic ni pohitritve ker je 6600GT mogce ze polno izkoriscena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

PEK- ::

Sj ti pise Ce je dual chennal.. kuj na zacetku .. tam ko se gre u bios..

Mislm pa da ce mas pri nforce4 na 1 in pa 2. slotu da je dualchennal ... saj pr msi je tko... pr 865 npr. si mogel met 1/3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252220 (1049) Mitja358
»

Dodajanje DDR rama na nforce2 plati

Oddelek: Strojna oprema
121123 (962) ru7
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372393 (1567) HyperGL
»

Dual Channel Ram => doseg nižje ferkvence????

Oddelek: Navijanje
231678 (1302) tiborrr
»

Dual chanel s 3x 256 MB rama na NF7 Rev 1.2

Oddelek: Navijanje
141659 (1304) MEDENA

Več podobnih tem