» »

Dual Channel Ram => doseg nižje ferkvence????

Dual Channel Ram => doseg nižje ferkvence????

Mr Hilter ::

A zaradi dual channel kaj pade zmožnost navitja ferkvence????

OwcA ::

Ja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mr Hilter ::

A se da to kako izklopiti ker meni ne rata, al si moram kupit š eno palco rama, da bom mel 3 (sej trial channel ne odstaja a ne?? :) )

Gwanaroth ::

V manualu (prirocniku) od plate imas sigurno opisano, kako moras postavit ploscice (v katera vodila), da bodo v Dual Channel nacinu. Ce pa tega noces, jih enostavno ne postavis v taksen polozaj. Lahko pa poves tocen model plate in ti mi pomagamo, akoravno si bolj lene narave.
Lights often keep secret hypnosis..

Jan987 ::

mene tud to zanima mam pa asus A7N8X-X

Gwanaroth ::

jani123:
..direkt iz manuala: "To enhace system performance, utilize dual-channel feture when installing additional DIMMs. Install the DIMMs in any of the following sequence: Sockets 1 & 3 or Sockets 2 & 3 or Sockets 1, 2 & 3."

Upam, da si razumel.
Lights often keep secret hypnosis..

Jan987 ::

pol ve nocem dat nega moram dat v 1in2. Al se bolj splaca met dual chenelc al ne

Gwanaroth ::

Da bi te jaz kaj razumel..
Lights often keep secret hypnosis..

Good Guy ::

kaka je pa razlika v hitrosti med dual in navadnim načinom?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

OZZY ::

Eni pravjo da majhna ampak bi blo dobr tuki kak test nardit single in dual varjante z najnižjimi tajmingi in pa najvišjo frekvenco...Pa da se vidi razlika..
Go with the flow.

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

OZZY ::

mene zanima predvsem kok razlike je v frekvenci rama med s in dc varjanto...Kok DC nekako zmanjša max frekvenco!! In koliko vpliva zmožnost laufanja na večji frekvenci v SC in najnižjih tajmingih v primerjavi z DC in najnižjih tajmingih pri najvišji možni frekvenci...

takega testa pa še nisem zasledu..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

SavoS ::

ASUS A7N8X-X sploh ne podpira dual chanel!!
Link do specifikacij

Drugače pa na NF2 platformi dual chanel napram single ja razlike max do 10% v prid dual chanel-a....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Jan987 ::

zakva pa mi je mal nazaj en citirov iz navodil.
Mogoce v drugi temi nevem tocno!!!

Spajky ::

To z manjšimi doseženimi OC frekvencami rama je z več kot enim stickom rama vedno veljalo in IMHO podobno je z S-ch in 2-ch in z manjšimi sticki gre malček višje (podobno kot pri navadnih platah včasih. Ta fora z dual channel je IMHO v glavnem marketinški nateg, dobiček je minimalen ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OwcA ::

Odvison od nabora.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Spajky ::

To tudi res; pa od konstrukcije (dizajna) plate tudi malo ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Mr Hilter ::

Mam Abit NF7-S, pa mi nikakor ne rata da bi blo bres 2channel ? A kdo ve kaj naredim, k sem bral da lohk tud s 3 palčkami dela v 2-channel ž, sicer le 2.
Jaz bi se rad 2-ch znebil, k mi ferkvenca ne gre čez 210mhz, oziroma je pol 1000000 napak vsako sekundo (prime laufa par minut). Vsaj upam da bo kaj bolje.

tiborrr ::

Imeti moras 3x enake goste palcke, torej 3x256MB ali 3x512MB, potem dela DC na NF7.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Mr Hilter ::

Kako naj pa z 2 palčkama naredim da ne bo DualCh????

Jan987 ::

to ti piše v navodilih za plato!!!

A se fejst pozna in kje ce mas namest 512mh 1giga rama

Mr Hilter ::

Ja v navodilih ne najdem (NF7), pa tud že vse možne pozicije sem probal pa je zmeri 2Ch.
A je komu to na tej plati kdaj ratal naj prosim pove.

GUFY ::

tiborrr: tle si pa mal kiksnu, treba je imeti 2 x 256 MB rama in pa 1 x 512 MB. 512 MB palčka mora biti v slotu, ki stoji sam, 2 x 256 MB pa v slotih, ki sta skupaj.

tiborrr ::

Aja, tocno, prav imas... Se posipam s pepelom 0:). Tisti 512MB zavzame dve banki, 256MB single sided modula pa vsak po eno al kak je nareto?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201962 (1684) strumf666
»

Pomoc pri nakupu plate in procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
281829 (1471) Racunalnik
»

Dual chanel s 3x 256 MB rama na NF7 Rev 1.2

Oddelek: Navijanje
141616 (1261) MEDENA
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261342 (1160) Dead_Eye
»

Problem z osnovno ploščo A7N8X-X

Oddelek: Strojna oprema
81080 (992) Lith

Več podobnih tem