» »

Menjava Asus 6800'GT' za 6600GT AGP + cca 20k sit?

Menjava Asus 6800'GT' za 6600GT AGP + cca 20k sit?

Slasher ::

dan


Imam Asus 6800'GT' (350/700, 16pipes, 128mb ddr 256bit) nekje dober mesec dni, pa sem ugotovil, da je v bistvu ne rabim. D3 ne igram, HL2 tudi več ne, edino kar igram je Counter Strike : Source. Ne, NISEM hardcore gamer. Zakaj pol 6800GT? CPU ne izkoristi do konca grafično, HL2 morm igrat "texture details" na medium, drugače štek. Res imam namen igrat Stalker in pdb igre, ampak dokler ti izzidejo bo nov sistem že pri meni doma.
Ker imam namen v roku 12mesecov prestavit na AMD64 in PCI-E, bom kupit PCI-E GPU, najverjetne SLI 6600GT, odvisno kako bo tehnologija napredovala.
Za eno leto bo cena 6800GT upadla vsaj za 15k, uporabljenim pa še bolj, zato se pomoje jo zdaj splača prodat, ki cena ne bo (pre)nizka.
Vem, da 6600GT ni najboljša grafa kar jih je, ampak kolikor vem tudi ni spet tako slaba. Verjetno bo poganjala CSS solidno?

Še enkrat, nisem hardcore gamer, ki zahteva 4xAA 8x AF ali karkoli je že.


Se MENI splača menjat? Denar bi dal stran za naslednji sistem.


Lp

Zheegec ::

Imam R9100 (4 cevovodi), pa lahko igram HL2 na high texture detail, ti pa imaš 6800GT in ne moreš igrati na high?
Aja, 6600GT je čisto kul grafična, sploh ni veliko počasnejša od 6800GT, glede na razliko v ceni je veliko boljša.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jest10 ::

Koliko imaš pa kaj rama glede na to da ti šteka?

Slasher ::

Ne. Morm imet na Medium, drugače ob velikih razdaljah šteka. Pomoje so krivi driverji, saj so najbolj podn med vsemi, 62.11. Če ste gledali teste ste lahko videli, da so 62.11 zadnji od zadnjih... mogoče bi rabu več RAMa, ka pa vem. Trenutno imam 512MB DDR Kinston 400MHz.
Grafična mi je res odveč. Med tretjim pa se hočm odvadit tiste želje po prestižu. Vedno sem gledal performanse/cena, kar GT skoraj ni. Malo predraga da bi bila. Hardcore igralec nism sploh, benchmarke poženem samo ko dobim kak nov hardware.


Se mi splača menjat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slasher ()

Sloviper ::

Povej ceno pa firmo pa se je mogoce znebis!

Sami ::

Slasher: Pa zakaj nimaš drugih driverjev, če veš da so tile zanič???
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Slasher ::

@ Sloviper, počekiraj ZS.

@ Sami, najprej sem trot dal kar gonilnike s priloženega CDja (itaq, Asusovi zadnji gonilniki so 62.11 :\ ), pol sem šele opazil da so tile najbolj bedni. Hotel sem menjat z 66.81 Beta, zbrišem stare s DC3, inštaliram nove, reboot in pol mi pred vstopom v windowse napiše, da manjka en file v nvidia gonilnikah oz mapah (newem več točno) in da se zato windowsi ne morejo pravilno zagnati. Bil prisiljen formatirat, a sem pol čist podzavestno spet inštaliral 62.11 s CDja. Pol se mi več ni dalo s temi ubadat.

Saj drugače v igrah se pa dobro obnesejo. Perfomarsa teh gonilnikov je v riti pri benchmarkih le. D3, kolikor sem ga igral tistih par minut je šel 1280x1024 High 4xAA 8xAF tekoče :D Na Ultra high nism probal, ker D3 se mi itaq ne vidi.
Pomoje bi rabil več ramov, kakšni dodatnih 512 mi ne bi škodilo.

Lp

Eschelon ::

Nekaj pomembnih poudarkov, ki manjkajo zgornjemu tekstu.

Tale ASUS GT ni pravi GT. Gre za menda famozno potezo ASUS-a, ki je označil kartico z DDR (ne GDDR3) spominom za GT. Nateg 1. klase. Kartica tudi pod razno ne spada v GT klaso, česar se Slasher zaveda - zadevo je leo povedal v temi o doseženih 3DMarkih-, vendar je to tukaj "pozabil" omeniti.

Njegova 2 posta v tej temi:
user ID: 21627
število točk: 10503
_aktiven_ URL do ORBa: ORB
------------------------------------------------
CPU@MHz: AXP 3200+ @ 2192MHz
FSB@MHz: 200
hlajenje: Zračno
------------------------------------------------
Grafična karta: GF6800'GT'
Core/RAM: 350/800
hlajenje: Zračno

Grafa je ASUS, torej ni čistokrvni GT :) Samo sem meu šanso dobit za 65k, novo direkt s štacune ^^ Pa šse driverji so qrc, morm nazaj dat 61.77

[Ta odgovor je spremenil Slasher dne 29.10.2004 ob 16:50:54.]
Slasher

registriran: 27.04.2004

Poslano: 30.10.2004 12:45:22 | odgovori
Pošlji zasebno sporočilo
Izboljsal rezultat s temi drek driverji :D Ampak prek 11000 ne gre:( Noce, pa noce mi iti VRAM cez 922MHz!:(

user ID: 21627
število točk: 10908
_aktiven_ URL do ORBa: ORB
------------------------------------------------
CPU@MHz: AXP 3200+ @ 2192MHz
FSB@MHz: 200MHz
hlajenje: Zračno
------------------------------------------------
Grafična karta: GF6800'GT'
Core/RAM: 390/922 * FutureMark kaže napačno
hlajenje: Zračno


Pls refresh? :)

Bi pa rad za kartico, ki jo je dobil za 65k imel kar 77k.

Upoštevajte navedeno pri morebitni transakciji, ki jo imate v planu.:\
Vedeti, razumeti, znati.

Dr_M ::

se en kekc, k misl da je asus 6800GT nateg. sam eno stvar lohk recem. STFU u fu*** ignorant.

Bi pa rad za kartico, ki jo je dobil za 65k imel kar 77k.

zakaj pa ne?? se zmeri je precej cenej kot v stacuni. koliko ljudi je svoje r9800SE ki so se modal v PRO prodajal precej drazji...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Slasher ::

Dobro, bilo je že milijon besed povedanih o Asus 6800'GT', zato nism nič omenil v ZSu. Nova 6800NU stane nekje 75000sit v trgovini, moja Asuska jo pelje scat, "stane" oz za njo pa zahtevam 2jurja več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slasher ()

Eschelon ::

Dragi moj, tale ASUS je kvečjemu ekvivalenten 6800 in malo boljši od navadnega 6800LE, nikoli in niti pod razno pa ni to GT.
Res, priznam, da nisem imel pojma o ASUSovih akrobacijah na tem področju, samo na tem forumu sem navajen vsaj približno direktnih in odkritih informacij. Nikakor ne trdim, da gre kakorkoli za kakšno goljufijo, se je pa vseeno spodobilo pojasniti - če je slučajno še kdo tako nevešč, kot jaz - da ne gre za pravi GT. To je vse. Pa brez zamere.

Jaz sem samo par stvari osvetlil, ostalo pa naj premisli morebiten kupec sam.:8)
Vedeti, razumeti, znati.

vidi ::

Mislm, da je Slasher v prvem stavku pojasnil za kakšno grafično gre! Tudi enega podatka ni zakril!

V čisto vsakem primeru je tale ASUS boljši od navadnega 6800 oz. 6800 LE!

Ima namreš 16 cevovodov (6800 - 12, le - 8) in zanesljivo višji takt GPU-ja!

Da, mogoče je 6800 in le odklepat, jih navijat, vendar je šele v tem primeru lahko komaj da enako hitra (če maš srečo)!! Obstaja pa veliko primerov, ko so cevovodi poškodovani oz. GPU-ja se ne da tako dobro navijat!

ASUSka pa da od sebe zihr 10kPIK v 3d mark 03 (brez rizika navijanja in odklepanja), tko da ne vem koga tuki Slasher okol prnaša, še zlasti pa ne zato, ker je v prvem stavku dal vse možne specifikacije kartice!!!!!
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Corpse ::

kako pa je z garancijo v takih primerih ko nekdo odklene določeno kartico?

Dr_M ::

nvidia prodaja GPUje in vsak GPU ma svojo specifikacijo (stevilo cevovodov in frekvenco). in GPU ma meko oznako, pri pomnilniku pa majo proizvajalci proste roke. in ce ma GPU 16/6 in 350mhz je to GT , ne glede na kolicino rama. ocitno nvidia ne zahteva, da se vsaka stvar navezuje na referencni model.
tko da, ta asus je GT in ni nateg, pa ce po trepalnicah hodite....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255134 (27163) fr4nc
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2003 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
32991025 (42963) Shark-357
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2005 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
32781036 (40909) Shark-357
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070659 (23839) Shark-357
»

Slo-tech 3d team: AquaMark 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24148801 (33003) Yuka

Več podobnih tem