» »

DMA nastavitev

DMA nastavitev

noogy2noogy ::

Torej zanima me naslednje: ob branju testa CD-ROM-ov (TEAC) je tudi mene zamikalo, da preizkusim tudi svoj TEAC 540E in sicer, da mu vklopim možnost DMA. :DHkrati pa se mi je pojavilo vprašanje, kako bi lahko izvedel ali tudi disk podpira to možnost??? Imam pa IBM 9.1 GB (točen naziv modela se ne spomnim).
Pri metodi preizkušanja ne bi rad izgubil podatkov, zanima me pa tudi, če se lahko disk tudi drugače poškoduje ali ga je treba 'samo' sformatirati in ponovno vse instalirati??? :|
lp noogy

DeLonghi ::

nic bat...
ti samo vklopi disku to moznost tako kot je videt na screen shotu
edino kar se ti lahko zgodi je da ti bo disk zacel bremzat pri prenosu podatkov
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

mojsterpeter ::

jest mam tut IBM 13Gb pa ima DMA vklopljen že default..pa cd-rom pa cd-rw tud bp delata z DMA

alien-w ::

A na ohišju diska kej pise, ce podpira DMA? Al mors kr probat?

miranpozar ::

Ni fora, da mora disk to podpirati... itak so vsi OK. Pomembno je, ali chipset (IDE kontroler) to podpira! Če imaš Intel chipset ni nobene panike... vklopi DMA in vse bo OK. Če pa imaš VIA chipset se pa lahko pojavijo težave... zmrzovanje računalnika, čudne napake, ipd. To opaziš v prvi uri testiranja. Nisem še videl, da bi to uničilo podatke na disku, čeprav je to možno, če se napaka pojavi ko zapisuje na disk, da bi pa fizično poškodovalo disk? No way!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

noogy2noogy ::

OK! Hvala za odgovore! 8-)

Ancient: Ker CD-RW pa imaš? Jaz imam Philipsa 8x4x32? Ali to piše kje v dokumentaciji, če mu lahko vklopiš DMA možnost? Tudi pri TEACu nisem nikjer zasledil, da bi pisalo, da mu to možnost lahko vklopiš. Kolega pa mi je povedal, da je sfu.al en CD-ROM, ko mu je probal DMA...?!?!:O

Ne bi rad reskiral pečice, torej kako naj izvem???:\
lp noogy

PaJo ::

Ja mislim da bi moral pekac cisto komot delat z vkloplenim dma-jem:)

Je pa ene fora ki sem jo jaz dozivel, namrec ce na Teacu 40x IDE v w2k vklopim DMA mi sploh noce vec ok delat:( Tak da nevem v cem je fora in ce ma kdo kaksno resitev mi jo naj prosim sporoci!:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Predator ::

ne vklapljat dma za rekorderja ker men je in na mitsuiju 2* in pol na iomegi 4* še kasnej pa tud na plextorju 8* vedno neki slabo posnel/uničeval glasbene/podatkovne cd-je, če sem to priklopu nazaj; :(
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Phil ::

Jzt ga mam na svojem Teacu 4*4*32 skoz prklopljenga pa ni nobenih problemov.
LP

Loki ::

Jest sem ga mel vklopljenega na svojem 3 leta starem disku pr mojem prvem compu, tko da ne vem, zaka ti neb delal.

Izak ::

Menina mitsumiju 4802TE dma ne povzroca problemov! :D

frudi ::

če meni vsi diski in pogoni delajo z vklopljenim dma, pol res ne vem, kaj nekateri delate narobe :P

mam pa:

- leto pa pol star IBM 10G disk

- tri leta pa pol star IBM 2G disk

- Pioneer 104S DVD

- Teac 4x4x32 CDR

torej vse od cdr do "predpotopnega" diska, pa vse dela ok z dma vklopljenim. edino stari funai 8x cdrom, ki sem ga mel pred cdr-jem v kišti, ni delal, ampak tisto je pa že res starina;)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

mojsterpeter ::

Brez problemov z DMA:-na nekem levem cd-romu Lite-on 32x-na cd-rw Mitsumi 4802TEso pa bli problemi s Philipsom 3610 - ce sem vklopu DMA so mi freezal win9x..

TheJack ::

Moje izkušnje z DMA-jem: Imam Plextorja 8/4/32 in če sem DMA vklopil, mi je med pisanjem zaštekal. Preprosto. Potem pa sem se spomnil pa sem procesor dal nazaj na predpisano frekvenco (na 333(66), prej 416(83)). Potem je Plextor tudi z vklopljenim DMA-jem pisal čisto v redu. Skratka, problem z DMA-jem nastane (tudi) zaradi overclockanja, ker je množilnik prevelik.

Lp

P.S: Aja, proc sem potem lepo nazaj na 416 navil. Zaradi DMA-ja se ne splača vztrajati na 333...
Bonis nocet, qui malis parcit.

miranpozar ::

bla, bla, bla... OK, vsi ste povedali kako je z diski, mene pa zanima nekaj bolj pomembnega pri tem problemu: s kakšnim chipsetom ste imeli takšne izkušnje?
Hvala.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

mojsterpeter ::

še zadnjič, tokrat miranu na čast: brez problemov na sledeči konfiguraciji:PII300@450Epox BX6IBM djna-xxxx 13GbCD-ROM Lite-on 32xCD-RW Mitsumi 4802TEwin98/win2000to bi blo vse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111239 (1052) Maxtor
»

Kaj je narobe z mojim 40x teacom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201374 (1124) jRk0
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231620 (1360) VASkO
»

DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
111440 (1227) ||_^_||
»

Konfiguracija

Oddelek: Loža
352691 (2259) msmiha

Več podobnih tem