» »

DVB-H

DVB-H

leinad ::

Ali menite, da je DVB-H standard prihodnosti, ki bo uspešno nadomestil propadli UMTS?

Yohan del Sud ::

Ene par primerjalnih linkov bi pomagalo...
www.strancar.com

neoto ::

Propadli UMTS? Od kje ti to?

leinad ::

Na zadnjem IBC 2004 sejmu v Amsterdamu, kateri je največji sejem za vso opremo kot so oddajniki, sprejemniki, pretvorniki se je izkazalo, da se UMTS ni uspel uveljaviti in da DVB-H tehnologija prihodnosti, na veliko jo podpira tudi Nokia.

Tukaj najdete nekaj informacij o tem kaj je DVB-H, tretji link je od slovenske firme, ki je pionir na tem področju.
Link, link, link, link

leinad ::

Tu pa se tudi primerjata UMTS in DVB-H, žal je stran v nemščini.
Link

leinad ::

Evo še en slovenski članek

neoto ::

Kolikor sem na hitro zasledil, ta ta DVB-H namenjen predvsem za prenos (video) vsebin od ponudnika do mobitela. S kakšno hitrostjo pa deluje v obratni smeri?
Sam namreč uporabljam UMTS kot dostop do interneta (ker nimam ne možnosti dial-upa, kabla, kaj šele ISDN oz. ADSL) in za mene je to čisto lepo delujoči standard.... :D

leinad ::

Glej tudi sam o tej stvari ne vem kaj dosti, ker sem zanjo slišal pred kakim tednom dni, bolj sem upal, da mi bo kdo od tukaj kaj več lahko povedal.;)
Vem, da bo stvar delovala preko frekvenc, pa, da bo prišparala ogromno baterije(navajo, da okoli 90%), kar je skorajda najbolj pomembno pri mobilnikih, pa tudi stalo bi naj dosti manj kot UMTS.
Mislim pa da bo lahko služila tehnologija za vse stvari preko neta, ne samo za video, saj to piše v enem izmed linkov, ki sem jih navedel.

neoto ::

Jaz razumem to tako: DVB-H bo pač novi standard za prenos podatkov od ponudnika do mobitela, za obratno smer pa bi se uporabile zdajšnje tehnologije. V tem primeru standard zahteva manj potrditev iz strani uporabnika in s tem manjšo porabo energije [hipoteza]...
Če se motim, me prosim popravite!

leinad ::

Ne to sigurno ne, stvar bo delovala povsem samostojno, ker vem, da ta slovenska firma je že začela ven lifrat demo oddajnike v vse razvitejše evropske države. To se pravi, da bo delovalo preko oddajnikov, baje je tudi že v fazi preizkušanja Sky verzija.
O samem principu delovanja pa ne vem še nič.

leinad ::

No evo tukaj je na tem kratkem flash filmcku predstavljeno, kako bi stvar naj delala, konkretno na nokiji 7710

push me!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobilnow.si

Oddelek: Mobilne tehnologije
182836 (1995) next3steps
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399352 (6260) Alexius Heristalski
»

Prvo javno omrežje 4G bo na Švedskem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
415961 (3700) PrimozR
»

Kateri mobitel?

Oddelek: Mobilne tehnologije
142261 (1838) ceecee
»

Kateri UMTS telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
313186 (2478) PaJo

Več podobnih tem