» »

kako z pc-jem na internet preko telefona?

kako z pc-jem na internet preko telefona?

Dragi ::

Torej kot je že naslov teme, če mi lahko kdo pomaga, prosim.

Slišal sem namreč, da se da povezati mobitel ter računalo in tako dostopati preko telefona na internet preko gprs načina.

Če kdo kaj ve; please share.

Imagination ::

Kakšen telefon imaš?
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

neoto ::

1. Če se povežeš nekako na internet preko mobitela (s kablom ali pa brezžično), ti iz lastnih izkušenj povem, da ti prenaša z max. do 4kb/s s precejšnjimi pingi

2. Svetujem ti pa umts kartico, ki jo ponuja mobitel (brez problema prenaša do 48 kb/s - 384 kB/s),
če boš internet pogosto uporabljal, problem pa je, kako to kartico vtaknat v normalni računalnik....

Dragi ::

umts kartica je okoli sto čukov za kolikor toliko normalno hitrost.
Telefon je zaenkrat še ena stara šara, po potrebi bo drug.

Zanima me, kako povezat ker je od enga schoolmate-a brat imel preko te variante in je rekel, da je bilo dokaj hitro.

Pač rabim tako za na net pogledat kakšno stvar, pa rad bi bil skozi gor.
Adsl niti druge povezave ne pridejo v upoštev.

Slišal sem tudi, da je mobitel ponujal paket, pri katerem si plačal 8k na mesec in si lahko potem stalno na gprs-u visu.

CaqKa ::

neoto ::

Kolikor vem je umts kartica 20 čukov v mobitelovi akciji, pa vzameš še en paket gprs (npr takega, ki ima mesečno 500MB vključeno), pa prideš skoz še po dokaj normalnih stroških...

Dragi ::

20čukov je preveč!
Nimam jst toliko dnarja.
Zanima me, ker se pač ne morem več povezvat na net prek dial-upa ker je tastara prekinla dostop na številko 088 in bi zdej rad prišu na net preko mobija.>:D

borchi ::

najpej ti tiste cveke pri matematiki porihtej pa bo "tastara" spet dovolila dialup. vse alternative te bojo prišle dražje.
l'jga

Tody ::

lol a za mobitel bi pa dal ? če se misliš prek mobilca povezat more ta imet IR izhod in tvoj računalnik IR vhod tako da to ni lih pocen hec.

Dragi ::

tastara je zatežila zato, ker sem preveč gor visu, povezat se da preko kabla, ne mislm povezvat preko ir.

Pač preko mobija bi rad gor pršu, ker bi lahko potem povezavo koristu še v zidanci (ja prav ste slišal v zidanici!), kjer nimam navadne tel. linije, je pa pokritost za mobitele zelo dobra.

p.S. Če nimate pojma, kako povezvat na net preko mobija (povezan do pc-ja sk kablom) bodite prosim TIHO.

SasoS ::

Ja ne vem kje maš ti problem. Poveži s kablom, inštaliraj driverje od mobitela in kliči *99# za gprs (oz. poglej v navodila kater string rabi tvoj model mobitela). Nato pa opazuj račun za mobitel ko ti bodo šteli vsak KB >:D

CaqKa ::

dr lunatic ti najprej povej kater operater.. pa še to ni važno ker itak v oni zgornji temi ko sem jo polinkal piše vse.
samo pač namesto preko btja se povežeš z kablom.

Dragi ::

caqka, hvala za link, sem prebral.

Povezat se s kablom..
Kakšnim originalnim za povezvat mobi in komp?

Operaterja bom itak zamenjal, če bo potreba, to ni panike.

Kako potem surfat in kako inštalirat povezavo mobitela za na net?

Tody ::

hm lej... če že imaš kabel in telefon pokliči 041700700 tam so prijazni fanjte in dekleta ki ti so izučeni za take pronleme in boš lahko tvoje težave reševal online. Vse ti bodo povedal od kakega kabla do kateri telefon je po njihovem najbolj primeren do tega katere programčke moreš naložit. Mislim da ti je to najboljša rešitev poleg tega je številka zastojn.

Dragi ::

ok, bom poskusil, ampak kolikor jst vem, so variante kupi si malo drage, recimo že sam kabel najbrž ne bo poceni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Keyser Soze ::

Kolikor vem nastavitve zavisijo glede na tip telefona. Ni samo vtipkat številko pa bo delal.
Pa tudi sama storitev bi poceni. Upam, da ne boš stokal konec meseca (ali pa tastara) ko bo potrebno plačat mobi račun.

Če bi bila zadeva tako ugodna, poceni ipd. bi bila pomoje bolj pogosto uporabljana in razširjena.

P.S.: Kupi si je edina varianta. Dvomim, da ti ga bo kdo tukaj "šenkal". Drugače pa če veš tip svojega telefona se da data kabel tudi naredit - v večini primerov.

Dragi ::

Ravno to sm mislu, da si sam nardediš, kakšne načrte, navodila kako povezat itd.
Plačujem itak vse sam.
Povezavo ne rabim nevem kakšno, nekje v hitrosti isdn, samo da laufa, pa da je kolikor tolko pocen.

neoto ::

Ti se hočeš povezat preko mobitela v hitrosti isdn povezave? Tebi bi rekel optimist!

Povezava preko GPRS: teoretično več 200 kb/s, v resnici če dosežeš 40 kb/s si na konju
Povezava preko UMTS: teoretično in čisto praktično vse do 384 kb/s, potrebuješ "samo" UMTS telefon :)

Tody ::

UMTS karica če jo mate kam priključit je okol 63k sit. Če jo kupite v kaki akciji je 19k sit + naročnina.

PROTOTIP ::

Preko mobija bi rad gor pršu, ker bi lahko potem povezavo koristu še v zidanci (ja prav ste slišal v zidanici!), kjer nimam navadne tel. linije, je pa pokritost za mobitele zelo dobra.


Spet ti in tvoja zidanca :D.

neoto ::

Tody, UMTS kartica v prosti prodaji stane 150 tisočakov in ne 63!! :)

Tody ::

stric na mobitelu mi je reku 63 k tko da jest kle ne morem nč pomagat

neoto ::

Jaz sem pa od Mobvitelovega dobavitelja to številko dobil...
če mi ne verjameš ( cenik) glej globetrotter fusion

Dragi ::

Ah, bom rajši sam poskusu kaj naredit. Tuki mate vse neki predloge za velke dnarje, ki pa jih jaz nimam.

Hvala vseeno za pomoč.

CaqKa ::

imam siemens s45
in simobil
z dlančinkom se mi ni problema povezat na gprs.. kličem *99# lojtra in je problem rešen.
zaštekalo pa mi je sedaj na notesniku ko vsakič dobim nek error 743
na 080404040 so mi rekli naj kličem *99***1# samo pri meni je še vedno isti error. se komu kaj sanja?
aja. software od siemensa pa nekak ne dela.. pa nevem zakaj..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava računalnika in mobitela za uporabo interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
92492 (2309) Kleemen
»

Hrvaška in NET, potovanje z prenosnikom

Oddelek: Mobilne tehnologije
275293 (4066) steev
»

Mobitelov internet???

Oddelek: Mobilne tehnologije
176133 (5585) ahac
»

Mobitel UMTS ali Simobil Vodafone

Oddelek: Mobilne tehnologije
243581 (2890) flipflop
»

Internet v rovtah=) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
736547 (4346) Duke Nukem

Več podobnih tem