» »

Povezava računalnika in mobitela za uporabo interneta

Povezava računalnika in mobitela za uporabo interneta

Kleemen ::

Imam Sony Ericsson P1i in hočem povezat na prenosnik preko bluetootha, da bi lahko lahko uporabljal net z mobija na prenosniku (mam đabest 1gb prenosa). Naložu sem si program PC suite od Sony Erricssona, ki se ga lahko uporablja za prenos naprimer slik, filmov in tudi za povezavo računalnika z mobijem za uporabo interneta. Probal sem povezat in tako na mobiju, kot na prenosniku zazna obe napravi, ampak ko povežem skupaj mi napiše da povezava ni mogoča. Bluetooth je vklopljen tako na mobiju, kot na prenosniku.
Kaj mogoče moram še v nastavitvah kaj uredit, ali kaj? Hvala za pomoč.

SomeOneNew ::

Ko si prvič povezal telefon preko modrega zoba z računalnikom, ti je najverjetneje namestilo tudi gonilnike za dial-up povezavo.

Tako imaš med omrežnimi povezavami tudi svoj mobitel via Bluetooth. To odpri, pod telefonsko številko vnesi *99# (ali mogoče *#99# - ne vem točno sedaj na pamet), username je "mobitel" in geslo je "internet".

Tako se izogneš vsem navlakam od programja, ki pride zraven telefona.

harvey ::

Sicer pa pomoč 041 700 700 (free call) tudi ni za odpisati in te bodo lepo vodili, če pride do kakšne zagate.

Kleemen ::

Čudno, na navadnem kompu (mam windows 7) sem priklopu mobi preko usbja, zagnal PC suite od Sony Ericssona in mi je avtomatsko namestilo vse gonilnike, ki jih potrebujem za povezavo na net in net je delal preko mobija, na računalniku brez problema. Isto naredim še na prenosniku, pa mi noče namestiti gonilnikov (avtomatsko), tako da tudi preko neta ne morem povezat. Kje bi ročno namestil gonilnike oz. kaj naj naredim, da mi namesti gonilnike. Imam pa xpje na prenosniku, mogoče zaradi tega ne naredi avtomatsko, kot na navadnem računalniku...ali?
Hvala

Mare3 ::

Kleemen je izjavil:

Čudno, na navadnem kompu (mam windows 7) sem priklopu mobi preko usbja, zagnal PC suite od Sony Ericssona in mi je avtomatsko namestilo vse gonilnike, ki jih potrebujem za povezavo na net in net je delal preko mobija, na računalniku brez problema. Isto naredim še na prenosniku, pa mi noče namestiti gonilnikov (avtomatsko), tako da tudi preko neta ne morem povezat. Kje bi ročno namestil gonilnike oz. kaj naj naredim, da mi namesti gonilnike. Imam pa xpje na prenosniku, mogoče zaradi tega ne naredi avtomatsko, kot na navadnem računalniku...ali?
Hvala


To da imaš windows 7 pove vse. Večino gonilnikov namesti sam brez da bi se ti kaj matral s cdji in podobno. Mislim da sem ti dal nasvet kaj narediti z prenosnikom :) (stran z xp-ji)

solatko ::

Na SE strani poišči gonilnike za xp in bo šlo.

Kleemen ::

Super predlog Mare3 :|
Hvala Solatko ;)

Kleemen ::

http://www.sonyericsson.com/cws/support...

Tukaj gledam, pa ne najdem za xp... Mogoče kje drugje? :)

solatko ::

Če imaš na XP vsaj SP2 bi moral delat, drugače pa najprej posodobi windows na prenosniku.
Kolikor sem gledal, moraš imeti tudi outlook vsaj 2000>.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Kleemen ::

Zrihtano. Samo pod My bluetooth places sem šel na računalniku, dodal novo povezavo in vpisal podatke up. ime in geslo in dial povezavo, ki jo je napisal igordeluxe in lepo povezalo na net brezžično preko modrega zoba. Hitrost 115kb/s s tem da je umts vklopljen. Več kot dovolj za na morje naprimer, kamor ni neta... Super. Hvala vsem za pomoč ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo thinkpad e520 bluetooth

Oddelek: Pomoč in nasveti
10848 (625) tiltech
»

Povezava Sony Ericsson P1i z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
61386 (1302) Klemeen
»

Mobitel - računalnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
63016 (2839) microera
»

Laptop, mobitel in prenos podatkov

Oddelek: Mobilne tehnologije
233487 (2967) DonPierre
»

nokia 6610i ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
6919 (874) Matty

Več podobnih tem