» »

Previsoka temperatura mainboarda???

Previsoka temperatura mainboarda???

mat11 ::

TA vikend sem dopolnjeval vodno hlajenje, dal večji radiator, dodal bloke na grafo in chipset. Cpu je sedaj super, opažam pa da mi močno naraste temperatura mainboarda. 40-43 stopinj. Imam plato Asus K8N, kje sploh odčitava to temperaturo?
mat

Spajky ::

Seveda, zdej ko ni ventov, se MoBo hladi slabše ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mat11 ::

Ne, sem imel že prej vodno, samo dodal sem na grafo in chipset. Kje meri temperaturo na motherboardu?
mat

burkiburke ::

kakšno povezavo imaš? če je povezava CPU-GPU-NB bi verjetno bilo boljše da je CPU-NB-GPU. Druga možnost- NB blok je slabo pritrjen oz. slabo vgrajen. Probaj ga še enkrat ponovno vgradit (ni treba podirat sistem...). Iz CPU bloka-antartice obvezno uporabi Y člen da spojiš cevi nazaj v eno.

mat11 ::

Sam sumim na tisto pasto, ki je bila poleg bloka, da ni nič vredna, bom sedaj še enkrat spucal in namazal artic silverjem.
Še enkrat, ali se temperatura motherboarda meri na chipsetu?
mat

mat11 ::

Zdaj sem pa že čisto obupan, dal srtic silver gor, pa isto, dal pasivni(orginal) hladilnik, pa isto.
Temperatura proca je 30 stopinj, mainboarda pa trenutno 45 stopinj.
Takoj ko vklopim računalnik, začne lesti gor, kot da ne bi bilo hladilnika sploh gor.
mat

mat11 ::

Našel problem. Očitno je bil bios nekaj zmešan, ko sem dal baterijo ven in jo čez čas vrnil je MB lepo na 26 stopinjah, proc pa na 29.
Grrr, jaz pa dvakrat dol dajal vodno spraznil, pa spet napolnil, dajal orginalni pasivni hladilnik gor......
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27154094 (37204) Dr_M
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811392 (10508) Janac
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913941 (7920) Buldožer
»

Hočem več!

Oddelek: Navijanje
442097 (1054) tiborrr
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837717 (5977) DjTonic

Več podobnih tem