» »

lastniki dlančnikov IPAQ 3630 pomoč!!

lastniki dlančnikov IPAQ 3630 pomoč!!

matrix2 ::

preko oglasa sem nabavil dlančnik IPAQ3630 za solidno ceno, ker pa še nikoli nisem imel dlančnika in sem ves čas na PC-ju me zanima nekaj zadev v zvezi z njim.

- Skratka naložen imam nemške winse ali je mogoče prepisati samo jezik ali moram ponovno naložit?

- Kakšen je potek instalacije ali gre preko PC-ja, je možno tudi preko IR-ja, ker namreč kabla nisem dobil poleg?

- Ali je potrebno na dlančnik inštalirati tudi kakšne gonilnike za strojno opremo kot pri PC, ker namreč tega poleg nisem dobil??

- Kaj vse je v kompletu pri tem dlančniku,ali je tudi podatkovni kabel?

- Katero verzijo winsew naj naložim,da je zadnja in omogoča vse dobrote, so potrebni tudi kakšni codeki za MP3 in video? Obstajajo slov. Winsi?

- Kakšna je primeren čas polnjenja na polnilcu ves čas polnjenja utripa rdeča ter zelena, ko sem po 12 urah izključil pa mi javi da je baterija šibka in jo bo potrebno napolnit?!?!

- Ali je možno nadgradit spomin pri tem dlančniku?

matrix2 ::

A tukaj res nobeden ničesar ne ve o dlančnikih??

Caligula ::

Pisi v P2P program pocket PC 2002 in si snami oz Ipaq 3630 flash rom,..
pol to upgradaj pa je.

Inja, treba je prav cist na novo flashat.

matrix2 ::

caligula bolj mao razumem kaj pišeš, pa še to je le eden odgovor od sedmih:D

MrRio23 ::

1. Samo jezik ne moreš prepisati. Najboljše je da pobereš novi (EN) ROM/FLASH. Najdes na naslovu: iPAQ H3600 Series Pocket PC 2002 ROM Update

2. Glede na to da v primeru prekinitve instalacije lahko pride do okvare dlancnika (enako kot pri BIOS-u), ti priporočam, da si priskrbiš kabel tudi če je možna instalacija preko IR.

3. Ni potrebno inštalirati nobenih gonilnikov. Vse je že vsebovano v PPC Windows.

4. Ponavadi je v paketu: dlancnik, pen, cradle (za povezavo z PC), navodila, CD z MS Outlookom in par osnovnih programov in napajalec.

5. Naloži Windows for Pocket PC 2002 = ROM update. Dodatne programe pa najdeš na:
www.handango.com

6. Lahko da je baterija dotrajala in jo bo potrebno zamenjati.

7. Notranji pomnilnik ni možno nadgraditi, lahko pa raširiš memorijo z nakupom spominskih kartic.

LP

matrix2 ::

mrio32 hvala!

Vendar še vedno me nekaj bega kako pričeti z inštalacijo, a je potrebno prej kaj zbrisati-formatirati kako, kakšen je postopek. Kot sem opazil baterija ni fuč, samo prižganega moram imeti kadar polnim, če je ugasnjen kot mobitel potem napolni komaj do polovice. A imam prav? Namreč nimam nikakršnih navodil, zato bi mi kakršen koli namig zelo koristil....

MrRio23 ::

Pred updateom moraš imati inštaliran na PC-ju "ActiveSync", ki se nahaja na CD-ju ali pa ga pobereš z Microsoftove strani:
ActiveSync

Instalacija poteka po naslednjem postopku (koliko se še spomnem):
- pobereš ROM update z zgoraj navedenega naslova (cca 9MB)
- zaženeš downlodan program in ga instaliraš na PC (ponavadi se shrani v mapo C:\IPAQ\SP22898)
- zaženeš "upgradeut.exe"
- aplikacija ti bo sama sporočala kaj moraš narediti npr.:resetiraš dlančnik (nekje mora biti skrit gumb za reset, pritisni ga s svinčnikom); položiš dlančnik v cradle ali pa ga povežeš s kablom (to ne boš mogel narediti preko IR); nadaljuješ z insalacijo;

Ni potrebno nič brisati saj bo instalacija prepisala staro verzijo.

Praviloma bi se baterija mogla polniti ne glede na to ali je dlančnik vžgan ali pa ne.

Navodila dobiš na isti strani kot ROM update v PDF formatu (english, french, german). Mogoče boš v njih našel bolj podrobne informacije.

matrix2 ::

če prav razumem z tem ko FLASH-am ROM na novo naložim tudi sistem Winse??

MrRio23 ::

Yes!

matrix2 ::

če smo že ravno pri dlančnikih bi še nekaj vprašal....

Kako je kaj z IR povezavo kako daleč vleče od PC-ja? A je možno preko ADSL-ja ki ga imam na PC-ju surfati tudi na dlančniku z IR povezavo? Kako je pri prejemanju pošte v dlančnik, je verjetnost vnosa virusov, ali pa zato poskrbi zaščita, ki jo imam naloženo na PC-ju?

matrix2 ::

no hvala vsem, sem si kar sam odgovoril na vsa sprašanja kot skoraj vedno do sedaj:\ Ne vem zakaj obstajajo takšni forumi, če pa se nobenemu ne ljubi pomagat!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows mobile jezik iz NEM v ANG oz SLO(če obstaja)

Oddelek: Operacijski sistemi
112864 (2156) gregan
»

Pocket pc gps programi

Oddelek: Programska oprema
222314 (2033) Jago
»

Pocket pa windowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
151107 (929) Meamoto
»

Ipaq ter Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
81386 (1220) pblaz
»

Palm/iPaq/KajJestVem/

Oddelek: Kaj kupiti
91319 (1162) Ziga Dolhar

Več podobnih tem