» »

Siol blokiral omrežje TRIERE

Siol blokiral omrežje TRIERE

«
1
2

Cuoresportivo ::

Po nekaj dnevnih(čez vikend) težavah z internetno povezavo, sem danes kontaktiral svojga ponudnika internetnih storitev, in sicer je to TRIERA NET. Težave so bile predvsem v obliki neodpiranja strani, in sicer samo slovenske strani se niso odpirale. Malo sem se pozanimal okrog pri prijateljih, ki niso na istem internetnem prehodu in so mi povedali da pri njih deluje vse brezhibno.

No, danes sem jih kontaktiral in povedal da na mojem prehodu prihaja do motenj v prej omenjeni obliki. Delno so mi pojasnili da je SIOL zablokiral C klaso omrežja, to je ta klasa, v katero spada tudi moj IP. Povedali so mi tudi da naj se obrnem na sam SIOL.


Kličem SIOL, tam mi na tehnični pomoči povejo, da je prišlo do DOS napaja iz tujine in , da so zablokirali tuje internetne strani , seveda samo za C klaso. Jaz sem mu nato zatrdil, da zakaj potemtake ne delajp slovenske strani, če so blokirali tujino, potem je začel nekaj preverjat in ugotovil, da sres nekaj ni vredu. Rekel je , da me bodo obvestli na mail oz telefonsko številko, katero sem jim dal, klica do sedaj še ni bilo.


Zanima me , kaj imata skupnega TRIERA in SIOL ter ali je kdo imel podobne težave , ki je naročnik pri TRIERA INTERNET ponudniku.
lep pozdrav(best regards)

CaqKa ::

ok ni mi jasno zakaj bi moral ti klicat siol. naj ga triera pokliče.

boštjan ::

no ,ker mam tudi sam prek triere net in do določenih strani nisem mogel,zarad C klase mojga IP,kličem včeraj na triero in mi samo zna povedat,da je SIOL blokiro C klaso IPjev in da ne vedo zakaj.danes kličem spet na triero in mi rečejo ,da naj se na SIOL obrnem:| .OK,pokličem in mi rečejo,da je prišlo do zlorabe(hekeri na delu).Možak mi reče,da naj mu dam IP in mi zagotovi,da bo do večera vse ok.Večera še ni,ampak spet lahko uporabljam slo-tech. Moram pa povedat,da ni bilo blokirano vso TRIERA omrežje,ampak samo C klasa IPjev.
aja strani,ki mi niso delale čez vikend:
slo-tech,suprnova.org,slo-filesharing, mimovrste,enaa,najdi.si,torej strani ,ki gredo prek siola.
moti me edino,da človeka o tem sploh noben ne obvesti,tako triera kot siol,sta tiha;((
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Bakunin ::

A naj sedaj vsi ostali ponudniki v Sloveniji vohljajo, ce se je morda SIOL danes odlocil blokirati njihovo omrezje ?

Ze tako ali tako so problemi, ker se je SIOL odlocil da ne bo izmenjeval Internet prometa z ostalimi slovenskimi ponudniki.

Call 080 1000 and cry me river.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

AndrejS ::

Če meni moj internet provider reče naj se obrnem na drugega , ker je nesposoben ali kaj že ga zamenjam.

Bakunin ::

Ce tebi sosed ne pusti peljat na dvorisce - a bos sel jokat k DARSu ?

To kar se dogaja je samo Siolovo maslo, ker so problemi samo pri prometu iz/na njihovo omrezje!
Ocitno ni v interesu Siola da bi stvar resili (hint: peering!).
Zakaj mislis da ostali Internet ponudniki v Sloveniji nimajo problema z povezljivostjo med seboj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Bakunin ::

Zanima me , kaj imata skupnega TRIERA in SIOL ter ali je kdo imel podobne težave , ki je naročnik pri TRIERA INTERNET ponudniku.


Jaz sem imel podobne tezave pri drugem ponudniku.
Po par urah iskanja tehnicne napake in potem Siolovih "nam vse dela"™ so Siolovci vseeno "ugotovili" da so postavili filtre, ces da to omrezje "izvor zla".:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Soprano ::

AndrejS: si sploh prebral, kaj si napisal? :D

Predpostavimo, da jaz tebi onemogočim dostop do mojega omrežja. A to pomeni, da si ti nesposoben, ker ne moreš več dostopat do mene?

Lahko se na glavo postaviš in si 100x računalniški genij, ampak dokler te JAZ ne od odblokiram, ti nič ne pomaga :\

Sploh ne bi nič komentiral, če ne bi že več let tukaj bral o takšnem in drugačnem blokiranju s strani Siola (saj se še spomnimo več mesecev trajajočih težav pri dostopu do Slo-Techa za uporabnike Siola, v povezavi z izvornimi porti uporabnika?)

Soprano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

ahac ::

Svet ni eden, svetova sta dva.

1: Internet
2: SiOL
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Cuoresportivo ::

no kakorkoli. Meni so pri mojem ISPju tudi povedali, v grobem seveda, da je SIOL blokiral C klaso. Delno sem to izvedel/sklepal že sam, saj je vsem okoli, ki niso v C klasi istega ponudnika zadeva delovala 1A. No isti osebek na TRIERI , mi je svetoval, naj se obrnem na SIOL, malo sicer čudno da mi on ne zna povedat , da bo zadeva rešena tokom dneva - ali pa jim je očitno vseeno da nekdo blokira njihov promet. Seveda bi lahko na nek način obvestili svoje kliente o problemih, aja ups, tud mail mi ni delal, triera.net stran je delala, vendar nič o kakem obvestilu. Sicer , nikol nisem bil v stiku z SIOL sistemom direktno, niti z supportom, eni sicer ful grajajo ponavadi, jaz osebno ne bom rekel ničesar čez njih, saj nisem njihov uporabnik, kvečjemu bom rekel hvala tistemu, ki mi je danes ponudil več informacij kot pa lasten ISP oz support od le -tega. Zadeve zdaj delujejo, tako kot je terba.
lep pozdrav(best regards)

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

Zadeve zdaj delujejo, tako kot je terba.


do naslednje Siolove "intervencije"...... :\

Sycroft ::

no pa da ne boste samo vi jokal da vam ne dela. jaz sem siolov narocnik pa mi tudi nidelalo, vecina stvari iz tujine, pa tudi slovenski promet je bolj sepal. zanimivo ne? pa sem mislu da meni kaj ne dela... zdaj vem:)

Cuoresportivo ::

ja saj, največja zanimivost. Tip na SIOLU meni reče, da so tujino blokirali, ko sem mu rekel, da meni pa SLOVENIJA ne deluje, se je čudil. kakorkoli, vsam želim čim manj motenj na povezavi, kjerkoli že ste in na kaki povezavi.
lep pozdrav(best regards)

Spc ::

Siol blokiral omrežje TRIERE ??

8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

TyKee ::

Boštjan kako lahko rečeš da je bil kriv SiOL za nedelovanje SloTecha? Suprnove?

Saj SiOL sploh ni odvisen od teh dveh strani.
Do SloTecha potuje link: Triera -> Telemach -> Moj.NET -> SloTech
1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.0.1
2 7 ms 6 ms 6 ms cnet-4.ac.triera.net [213.161.11.1]
3 8 ms 6 ms 6 ms cartman.ip.triera.net [213.161.2.1]
4 7 ms 9 ms 9 ms tenshi.ip.triera.net [213.161.2.234]
5 11 ms 10 ms 12 ms lix.telemach.si [193.2.141.66]
6 9 ms 8 ms 9 ms TM-LIX.telemach.net [213.143.66.101]
7 11 ms 10 ms 11 ms linda.moj.net [213.143.66.2]
8 12 ms 17 ms 11 ms slo-tech.com [212.93.228.2]

Do SuprNove pa potuje link: Triera -> AMS-IX -> Leaseweb -> SuprNova
1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.0.1
2 7 ms 9 ms 8 ms cnet-4.ac.triera.net [213.161.11.1]
3 7 ms 6 ms 9 ms cartman.ip.triera.net [213.161.2.1]
4 12 ms 12 ms 13 ms genesis.ip.triera.net [213.161.2.34]
5 46 ms 47 ms 45 ms ams-ix.tc2.ams.nl.leaseweb.net [195.69.144.215]
6 58 ms 48 ms 48 ms ge-3-0.r2.sbp.ams.nl.leaseweb.net [62.212.80.99]
7 49 ms 47 ms 47 ms 83.149.65.211

Kje je tukaj SiOL?

Za ostale strani pa velja, da niso delovale, kajti so hostane na SiOLovem omrežju.

PS: Drugače pa sam nisem opazil nič sumljivega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

boštjan ::

če se ne motim leti tole na mene.no resnica je ta,da sem lahko prišo na slo-tech,toda,moral sem čakat 15min,da se mi je stran komplet naložla,zdaj pa ni več blema
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

TyKee ::

Sem vprašal kolega in je rekel da izmenjava deluje preko SiOLovega IPja.

Zato se ti deloma opravičujem za tisti odgovor zgoraj... upam da razumeš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

Cuoresportivo ::

še nekaj , rekli so C klasa da je blokirana, torej:

Class C Network -- binary addresses start with 110, therefore the decimal number can be anywhere from 192 to 223. The first 24 bits (the first three octets) identify the network and the remaining 8 bits indicate the host within the network. An example of a Class C IP address is 200.168.212.226 where "200.168.212" identifies the network and "226" identifies the host on that network.


Potem vsi od 192 .xxx.xxx.xxx do 223.xxx.xxx.xxx ne bi delali. Poznam jih pa zelo dost v MB ko so na 213.xxx.xxx.xxx pa jim je vse delalo, vem samo da na prehodu 213.161.27.1 ni delalo to, kar sem tud jasno povedal na TRIERI, on pa meni reče cela C klasa. Tu se nekaj ne ujema.
lep pozdrav(best regards)

Cuoresportivo ::

@boštjan: hm jaz sem imel iste probleme z slo-techom, pri meni je finta, da v mozilli izklopim JAVA SCRIPT support pa se zadeva takoj naloži. Ampak to dela samo na trenutke. ne vem zakaj.
lep pozdrav(best regards)

TyKee ::

Tvoja 'definicija' je napačna.

V tvojem primeru/prehodu 213.161.27.1.
Blokirano je torej bilo od 213.161.27.0 - 213.161.27.255

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

boštjan ::

Cuoresportivo,meni je na trieri reko,da so blokirani vsi IPji ,ki majo 27 v tretjem predalčku.
TyKee,nič hudega.;)
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Cuoresportivo ::

@tykee: ne vem kaj bi bilo narobe, kvečjemu s eje zmotil tip na trieri, ki je rekel CELA C klasa. Kar ni blo ravno točno, ker sem/smo ugotovili ,da samo ,tak kot je Boštjan rekel, IPji ki, so sicer v C klasi ampak imajo 27.xx v IPju . Ona definicija pa je prav

A = 1 - 127
B= 128 - 191
C = 192 - 223
D = 224 - 239
E=240 - 255

na kratko.
lep pozdrav(best regards)

Bakunin ::

Boštjan kako lahko rečeš da je bil kriv SiOL za nedelovanje SloTecha? Suprnove?


Za narocnike/uporabnike Siola JE bil kriv Siol, ker je namrec Siol blokiral dolocena omrezja oz. ker usmerja promet za "sosede" preko tujine.
Slo-tech dela bp™ iz preostalih slovenskih Internet ponudnikov. :D

Sem vprašal kolega in je rekel da izmenjava deluje preko SiOLovega IPja.


Kaksna izmenjava ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Primoz ::

Cuoresportivo: nauči se lastne copy pastee brat.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

TyKee ::

@ j:
Govorim o tej izmenjavi:
DNS: resolved izmenjava.slo-tech.com to 193.95.254.133

@ Boštjan:
A ni IP sestavljen: A.B.C.D ?
Pri cemer gre A od 0 do 255,
in tudi B gre od 0 do 255,
tudi C gre od 0 do 255,
ter tudi D gre od 0 do 255.

Zaj pa res ne vem več, ali so kaj spreminjali :\ ali kaj omenja Boštjan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()

Bakunin ::

a! TA izmenjava. 0:)

izmenjave zaradi adblocka ne "pogresam" prevec..... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Soprano ::

"C klasa" je stara terminologija za 24 bitov, torej 255.255.255.0 in vključuje 255 IP naslovov, minus omrežje in broadcast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

Cuoresportivo ::

@primoz:

pol pa razloži, jaz sem mogoče narobe razumel angleško razlago, torej bodi tak prijazen pa jo definiraj, brez bednih kometarjev.

angleška razlaga
lep pozdrav(best regards)

boštjan ::

j,V TEJ TEMI novega ne bom nič napisal.vem samo ,da mi med vikendom niso delale strani,ki sem jih navedel,v ponedeljek,ko sem še poklico na siol pa je po 2urah spet blo vse normalno
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Bakunin ::

Hmm....zanimivo ....ce mi kaksna japonska spletna stran ne bo delala naj poklicem na Siol in bo cez dve uri pricela z delovanjem ? ;-)
ceprav nisem uporabnik Siol omrezja ?

i don't think so....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Primoz ::

Cuoresportivo: preberi lasten link prosim ;)

Drugače pa so kar precej nazaj z uvedbo CIDRa "klase" skoraj dokončno odšle na smetišče zgodovine.

A = /8 ... 1.x.y.z
B = /16 ... 1.2.y.z
C = /24 ... 1.2.3.z
There can be no real freedom without the freedom to fail.

boštjan ::

Hmm....zanimivo ....ce mi kaksna japonska spletna stran ne bo delala naj poklicem na Siol in bo cez dve uri pricela z delovanjem ? ceprav nisem uporabnik Siol omrezja ? ;-)

j,kje sem jaz napisal,da mi kakšna tuja stran ni delala?Napisal sem lepo,katere mi niso delale in to so bile slo.strani.Meni je tujina perfektno delala.
Daj preberi si še 1x moje odg. pa pol komentiraj
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Bakunin ::

Prebral ze prej in moje trditve se vedno drzijo.

Si uporabnik Triere in ti niso delovale Internet storitve, ki se nahajajo na "siolistanskem" aka Siolovem omrezju.

Ker zaradi politike Siola ta preusmerja Internet promet za slovenski del Internet omrezja v tujino oz. noce vzpostaviti Internet izmenjave prometa med slovenskimi ISP, se torej promet na/iz Siol-a tretira kot tujina - takorekoc "japonska".

Da so strani v slovenscini in da je podjetje slovensko se ne pomeni da je streznik/omrezje "v e-Sloveniji".

QED?

bradek ::

j, ti pa nikol ne obupas? Mislm sej vem da mas prov, sam glede na to da tolkrat to trobis po forumu, verjetno nism edini ki mu to ze preseda :)
Po drugi strani pa, si kvazikonkurenca in vem kako se pocutis, sam diplomacija ti pa ocitno ni najbolj znana.

Pa brez zamere.

:)

boštjan ::

Da so strani v slovenscini in da je podjetje slovensko se ne pomeni da je streznik/omrezje "v e-Sloveniji".

a res e bejž no.A misliš,da sem se včeraj prvič na net povezal.:\
Glej,da ti še 1X povem,kako je potekal razgovor s tehnično podporo od triere in siola.
kličem na triero in omenim,da mi par slo.strani ne dela.
Dobim odg.da je SIOL blokiro C klaso IPjev,ki majo v tretjem predalčku št.27!!!
Vprašm zakaj?
Dobim odg.,da ne vejo in da naj pokličem na SIOL.Kar se je tudi meni zdelo čudno,a sem vseeno poklical,ker sem hotel vedet za kaj se gre.
Pokličem na SIOL in povem situacijo.
Oseba,ki se mi je oglasila,mi reče,da nisem edini,ki jih je klical glede tega in da so blokirali C klaso IPjev.
Vprašam zakaj so blokirali?
Reče,da je prišlo do zlorabe.
Vprašam,a vas(SIOL) je kdo poskušal heknit?
Da, dobim za odg.
Nakar me prijazno vpraša po mojem IP,ki mu ga povem in reče,da tokom dneva oz. do večera bo spet vse OK.
In ne moreš verjet,že čez 2urci sem lahko moderiral po SLO-TECHu,nakupoval na ENAA in MIMOVRSTE,licitiral na GAMBITU in veselo iskal po NAJDI.SI. Suprnova pa je tudi v ponedeljek še delala:)) .
Upam,da zdaj veš,da je za vso frko res bil SIOL "kriv".Ker če ne bi bil,bi me SIOLov delavec jasno in kratko odslovil.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Bakunin ::

> Mislm sej vem da mas prov, sam glede na to da tolkrat to trobis po forumu, verjetno nism edini ki mu to ze preseda :)

Ne bos verjel. Tudi meni preseda. Preseda mi ljudem razlagati kako Internet oz. Siol "deluje".

> Po drugi strani pa, si kvazikonkurenca in vem kako se pocutis, sam diplomacija ti pa ocitno ni najbolj znana.

Kaj ima diplomacija s tem da hocem ljudem razloziti oz. razjasniti pojme/situacijo?

Bakunin ::

> Upam,da zdaj veš,da je za vso frko res bil SIOL "kriv".Ker če ne bi bil,bi me SIOLov delavec jasno in kratko odslovil.

Torej je zate ok ce te nekdo ustreli in potem povije rano ? Mu se reces hvala ?

Soprano ::

Evo, pred desetimi minutami sem se pogovarjal z znancem, ki dela na Trierini podpori, mu omenil ta post na SloTechu in prosil za več informacij okoli tega dogodka. Povzemam dejstva iz pogovora:

- Triera je v soboto poslala na Siol mail z opisom težave ter prosila za ureditev situacije in pojasnilo

- Do pred desetimi minutami iz Siola ni prišel noben odgovor (torej že kar nekaj dni)

- Uporabnikom iz tistega .27.* subneta so na podpori povedali, da je vzrok težave na Siolu in da Triera tehnično ne more vplivati na ureditev situacije. Povedali naj bi tudi to, da več informacij nimajo (jasno da ne, ker Siol ni nič odgovoril)

- Na vprašanje uporabnikov o dodatnih pojasnilih in informacijah so na Trierini podpori odgovorili, da imajo več informacij o dogodku samo na Siolu

Meni se tukaj ne zdi njihov odnos čisto nič sporen. Marsikateri drugi slovenski ponudnik bi v takem primeru rekel "pri nas vse deluje" in zaključil debato >:D

Soprano.

Spc ::

Ja to je že res.
Samo nekaj moramo tukaj vedet ... vse je na siolu.
24ur večer mlacom... skoraj vse.

:|

McHregec ::

Siol pa ne more na irc.triera.si. :P
Destroyer Of The Worlds.

boštjan ::

Torej je zate ok ce te nekdo ustreli in potem povije rano ? Mu se reces hvala ?

ma j kake maš. normalno,da mi ni blo vseeno,ker sem mel blokiran skoraj ves slo portal,a kaj čem druga,kot se s tem sprijaznit. ne morem jaz zdaj žolča na SIOL zlivat,ker so blokirali zaradi varnostnih razlogov. Važno je da so bili iz vseh strani korektni in da se je zadeva naposled porihtala.
Kar pa je Soprano napisal,pa je skoraj tako potekal pogovor med mano in trierinim delavcem.

aja j,pol pa ti meni povej,kdo je v tem primeru kriv
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Bakunin ::

.......ker so blokirali zaradi varnostnih razlogov.


smeh. To je tako kot ce bi prepovedali letenje vseh letal......"zaradi varnostnih razlogov".

Sicer je pa ponavadi postopek taksen, da ISP-A obvesti ISP-B, da nekdo iz njihovega omrezja dela "schtalo" in potem ukrepa ISP-B, ki je zadolzen za uporabnika na svojem omrezju. Tako vsaj deluje v svetu, kjer prebiva net-bonton.....
In ker sta svetova dva - se pac zgodi da siol "preventivno" blokira kar vse povprek......

Nenazadnje bi lahko blokirali samo tisti IP, ki jim je "sel na zivce" in o tem se hkrati obvestili abuse@ISP-B.
Verjetno tega ne delajo, ker domnevajo da abuse@ sluzba drugje "deluje" podobno kot pri njih....... (it does not).

Važno je da so bili iz vseh strani korektni in da se je zadeva naposled porihtala.


It should not happen in the first place.....

aja j,pol pa ti meni povej,kdo je v tem primeru kriv


Kriv ni nobeden. Kar dela Siol s svojim omrezjem je cisto njihova stvar in nobeden drug ISP ne nosi odgovornosti za njihova dejanja.

Cuoresportivo ::

preden spet kličem al an TRIERO ali na SIOL, bi vprašal tukaj, ali ima spet kdo iste težave kot pred kakim tednom? PRi meni je ista situacija , saj mi spet ne odpira SLO strani.
lep pozdrav(best regards)

McHregec ::

Pogovor z Gorazdom Božičem, vodjo Si-CERT

Slo-Tech: Kje je po tvoji oceni v Sloveniji največ hekerjev in kako si to razlagaš? Gorazd Božič: Po podatkih, ki so meni na voljo, prednjači Štajerska, oziroma najbolj natančno: Maribor z okolico. Ugotavljanje zakaj je temu tako, pa z veseljem prepustim tebi kot sociologu. :-)

Ni čudno, da je Triera blokirana. :))
Destroyer Of The Worlds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHregec ()

Bakunin ::

> saj mi spet ne odpira SLO strani.

Kako si pa potem prisel na slo-tech ? :D

Poskusi dostopati preko trierinega proxy streznika - proxy.triera.net (vrata 8080)

Poldi112 ::

>>aja j,pol pa ti meni povej,kdo je v tem primeru kriv

>Kriv ni nobeden. Kar dela Siol s svojim omrezjem je cisto njihova stvar in nobeden drug ISP ne nosi odgovornosti za njihova dejanja.

Ti si pa hudo strpen do Siola. A ce bi ti telekom blokiral ameriske stevilke in te znanec iz usa ne bi moral poklicati bi imel isto mnenje?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bakunin ::

> A ce bi ti telekom blokiral ameriske stevilke in te znanec iz usa ne bi moral poklicati bi imel isto mnenje?

Prav bi bilo - si stranka Telekoma in neko amerisko podjetje je blokiralo komunikacijo z omrezno skupino +3862*, ker so ga bojda zlorabili iz te stevilke.
To so naredili brez da bi prej zaprosili Telekom, da sam uredi zadevo - se pravi da sama poskrbi za nadlego. Kar je sicer navada/praksa - saj tudi v soli najprej dobis ustni opomin in sele (dolgo) zatem sledi izkljucitev iz sole.

Tvoj ponudnik ("Telekom") ti se vedno nudi vse storitve, razen za tisto podjetje, ki se je SAMOVOLJNO odlocilo za prekinitev komunikacij.

Naj se raje znanec v ameriki vprasa, ce mu taksen ("trigger-happy") ponudnik odgovarja..........

Je bolj jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Poldi112 ::

Ti si tisti ki mu ni jasno da je visek debilizma blokirat vse, namesto samo tistega, ki izvaja bedarije, ce je to mogoce (kar zelo verjetno je). Oz. ni visek debilizma, ker je cisto mozno samo metanje polen pod noge konkurenci.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bakunin ::

ne polagaj mi besed v "usta".....

Menim da je nespametno je blokirati VSE (omrezje), ker EN uporabnik (IP) dela skodo.
In nespametno je NEobvestiti o tej blokadi (abuse/IT) sluzbo tistega Internet ponudnika, saj bi ta lahko ustrezno obvestil uporabnike in (WOW!) celo sam ukinil "zlobnega" uporabnika. (se to - o tej blokadi bi navsezadnje lahko obvestili tudi lasten helpdesk)

A se strinjas z zgoraj napisanim ?

Poldi112 ::

seveda
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naj Slo-Tech leti!

Oddelek: Omrežja in internet
142757 (2283) podtalje
»

Blokirani porti pri dostopu na slo-tech.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606847 (5356) MrStein
»

Siol Route

Oddelek: Omrežja in internet
122016 (1736) PaJo
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876774 (5095) Soprano
»

SiOL in povezave z drugimi SLO ISPji

Oddelek: Omrežja in internet
293283 (2546) Ales

Več podobnih tem