» »

AI-OVERCLOCKING (Asus P4P800)

AI-OVERCLOCKING (Asus P4P800)

RIDŽO ::

Trenutno sem nov v overclockingu in poskušam naviti svojo P4. Ali je pametno za navijanje uporabljati AI-overclocking, ki je že v biosu na ASUS P4P800 os. plošči? Ter zakaj ko navijem in testiram s SiSoft Sandro 2005 dobi procesor pri povišani frekvenci manj MFLOPS-ov?

DjTonic ::

Ta zadeva ni ravno namenjena kakšnim resnejšim rezultatom. Da dobiš maj MFlopsov je možnih več razlag. Recimo relaksacija timingov na pomnilniku, spremenjeno razmerje Cpu:Ram,...

Če se želiš lotiti kakšnega konkretnejšega navijanja si prvo preberi osnove navijanja in stvari vzami v "svoje roke".

SebaR ::

imas isto plato kot jaz in tud pri men se je to dogajalo
uglavnem vsakic različno pr isti frekvenci obeh P4-3.0 rami 400mhz:
1.sprva doseze 8600 mflop
2. 8100
kaj pa je razlog zato pa sam bog ve :O
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

DjTonic ::

Razlog je precej simpl, frekvenca enostavno ni vse. Recimo v sintetičnih testih se še precej poznajo kakšne druge že prej naštete stvari (Timingi, Cpu deljitelj,...)

RIDŽO ::

Ja, sam kaj zdej te MFLOPSI pomenjo. A to pomen da je procesor v nečem hitrejši od prej, drgje pa počasnejši al kaj? :\

Tic ::

1. megaflop, MFLOP, million floating point operations per second -- ((computer science) a unit for measuring the speed of a computer system)


Kok sem jaz dober. Glej, dam ti en super link, s katerim si boš lahko pomagal do konca življenja! Resno. Kakoli ti ne bo jasno, pojdi počekirat, 100% je tam, obljubim. A velja?

Klikot. Klikot2.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozila na jedrski pogon

Oddelek: Šola
294259 (707) BRBR
»

VAT number - kaj je to?

Oddelek: Loža
1039005 (38646) perci
»

NSA izvajala prisluškovanje Američanom že pred 11. septembrom?

Oddelek: Novice / Zasebnost
364658 (3090) Pravnicek
»

slovar slenga

Oddelek: Loža
166329 (6031) iggy
»

Barvni modeli - nagradim najboljsi odgovor

Oddelek: Zvok in slika
212451 (1872) G@c

Več podobnih tem