» »

Hreščanje iz zvočnikov - Soundstorm

Hreščanje iz zvočnikov - Soundstorm

wat56 ::

Lep pozdrav.

Imam zeločuden problem z zvokom, ki mi ga ne uspe rešit. Nikakor.
Imam Abit NF7-S in seveda zvocno soundstorm, ki je pac integrirana na tej osnovni plošči in zvočnike logitech x620.

Včerj zvečer je bilo zunaj zelo mrzlo zato sem se odločil navijat(še malo bol kolikor imam zdej(230x10 [barton 2500]@1.75 V).
Računalnik sem postavil k balkonskim vratom in čakal da temperatura pade. Normalno imam temperature okro 38 C procesor in 22 C notranjost kište.
No včeraj mi je uspelo spraviti temperaturo sistema na 2 STOPINJI !! In temperaturo procesorja 11 stopinj.

Med padanjem temperature je iz zvočnikov začel prihajati čuden šum.
Računalnik sem odmaknil od vrat in ga resetiral da pridem v bios.
Ko se je na novo zagnal je iz zvočnikov začelo 'pokati' (kot nekakpna inicializacija zvočne karitce) to se prej ni dogajalo. Ko so se nalagali winsi je se 3x poknilo.
Rekel sem si OK pa že in zagnal neko igro. Iz zvočnikov je začelo zelo čudno hreščati, odšel sem v winse in dal zvočnike do konca. Slišijo se premiki miške, dejavnost procesorja in verjetno še kaj.In to je zelo moteče.

Gonilnike sem odstranil z in brez driver cleanerja..namestil stare priložene plošči in tudi najnovejše. Ampak ni pomagalo. Ohišje sem dodatno ozemljil, ker bi lahko bil izvor statika ampak tudi to ni pomagalo. Igral sem se z jumperji da bi nekako izklopil spdif(med ponovnim zagonom ko začne pokat se svetloba lučke ki sveti pri izhodu spdifa stopnjuje v odvisnosti vsakega 'poka') ampak nekako nisem našel pravih da bi ga izklopil.Pa ne verjamem da je to problem.

Na forumih pravijo da se problemi pojavljajo kadar temperatura sistema pade pod 3 stopinje celzija zaradi kondenza ampak ponavdi pri napajalniku. Vendar je napajalnik OK( to sem ugotovil, ker sem dal noter pci kartico in deluje brez problema)

Torej kaj mi je storiti? Kaj bi lahko bil problem?

Hvala lepa za pomoč.

P.S. Mislim da sem tole uvrstil v napacno temo?
  • spremenilo: wat56 ()

Highlag ::

Glede na nizke temperature si verjetno pobral kakšen kondenz? Čeprav bi po segretju na neko normalno temperaturo voda morala izhlapeti brez posledic.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432227 (1895) solatko
»

Računalnik se ugasne med igranjem igric! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577618 (4490) engelman
»

Pregrevanje sistema računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
108328 (8096) huek111
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
544119 (3630) Mac Gyver
»

Problemi, problemi, in še enkrat problemi (s K7S5A?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141335 (971) Boky

Več podobnih tem