» »

Izklop racunalnika med igranjem

Izklop racunalnika med igranjem

anime freak ::

Pozdravljeni!
Jst mam pa takle problem.Najprej moja konfiguracija.

1.amd athlon 3000+, hitachi 160 gb, asrock-maticna, 512 mb rama, sapphire ati radeon 9600se, lan 10/100 mislm da je integriran,titan-baker,windows 2000

2.Meni se med igranjem racunalniskih igrc izklopi racunalnik.V bistvu le takrat ko je racunalnik ze zagret,ce bom igral takoj ko ga vklopim lahko igralm dlje cajta.Torej problem je zakaj se mi tako hitro ugasne in to vecinoma pri 3d igrah (moh:aa,wolfenstein) le pri strateskih igricah ne.

Vem da graficna ni ravno najboljsa za igre ker je (vsaj tako mislim) se second edition in mislm da je boljsa za filme in programe.

Ugotovil sem da je velika verjetnost pregrevanja te graficne .

Kaj lahko storim s tem sedaj saj ni najbolj prijetno ko ti racunalnik zmrzne?

MortalL ::

Ce mislis da so temperature jih poglej s programom speedfan ali katerim drugim. Graficna je dovolj zmogliva za te igre. Verjetno se ti procesor pregreva, ce pa se ti grafa pa ji znizaj frekvenco( recimo program RivaTuner ali cem podobnim )

anime freak ::

hm a se te programe dobi na netu pa hvala za razlago neki me se koliko moznosti je da se pregreva procesor in koliko moznosti da se graficna ker mam jst kar velkega titana samo mislm a ta titan tud graficno kj ohylaja kt mislm da na grafi ni nic za hladit

anime freak ::

hm moj navadn athlon a se pol pregrva vec kot thunderbird

MortalL ::

Vseeno me zanima kaksne imas temperature.
Program Speedfan
cist mozno je, da hladilnik ni dobro gor dan.

jest10 ::

Asrock matične avtomatsko sklopijo kišto, ko temperatura doseže 80stopinj.
Glej temperature, ko obremeniš kišto- recimo z prime95. Če se po kaki uri ne restarta potem problem NI v procesorju.

Grafično pa preveri tako, de malo spustiš frekvence in špilaš. Če se pri nižjih frekvencah ne vgasne potem veš kje je težava

korenje_ver2 ::

tisti ki ti je montiral hladilnik, verjetno ni prebral tehnicne dokumentacije. odnesi racunalnik nazaj na servis.

anime freak ::

hm a bi lohka frekvenco znizal z omega driverji

anime freak ::

hm moja vrocinja je skos od 49 pa do 56 vec ne preseze

anime freak ::

a ni ta riva tuner samo za geforce

anime freak ::

hm pa ugotovil sem da je athlon barton 3000+

MortalL ::

Ne vem tocno ce je rivatuner samo za geforce, za atije pa res najvec omenjajo program ATI tool.
Temperature za bartona so normalne.
Kot nasledne korake bi ti predlagal da vzames ven kartico, jo malo obrises ( morebitni prah ) ter jo pravilno das nazaj nor, saj je mozno, da jo imas sedaj narobe.b Isto probaj tudi z rami.
Potem daj najnovejse driverje za grafo, v kolikor jih imas gori poisci mogoce starejse.
Nato pa lahko sprobavas rame s programom memtest86 in pa procesor z CPUtest. Malo pogooglaj. :))
Kot zadnje pa bi lahko bil mogoce tudi napajalnik,...
Potem pa mi pocasi zmanjka idej. Javi, ce zadevo resis ali ce spoznas kaksne nove simptome tvojih tezav. LP

anime freak ::

hm cpu z ta program mi je povedu da je barton
pol sem mal core pa memory z riva tunerjrm znizal
zdej pa sem zjutri mel samo 35 stopinj a ko sem igral spil spearhead se mi je povecalo na 48 stopinj zanima me ce kj vticnica in razdalilci z stekarji na to vplivajo

mojsterleo ::

Možno je da je krivo pregrevanje. Probi odpret kišto in vanjo usmert kakšn ekstra izvir prepiha , medtem pa laufi špil k se ti sesuva. 3d špili (še posebej če uporabljajo vse najnovejše 3d funkcije ala DX9 - Far Cry, Doom3 itd) zelo dvignejo temperaturo grafične in s tem tut sistema (diski so še posebej občutljivi). Če ekstra prepih problema ne reši, potem underclockaj grafično (program Radlinker je blazno kul-simpl in učinkovit) - na mojem 9800pro je problem ker nima termodiode tko da nevem kolk se pravzaprav greje, ti pa je na 9600se najbrž tut nimaš.

Večina biosov ma funkcijo zaščite procesorja pred visokimi temperaturami, in se jo ponavad da izklopit-probi še to.
Driverji verjetno niso krivi za probleme.

-- Leo

misso ::

Kolega je imell isti problem plata asruck pa amd 2.8 pa ati 9200se. Sva vse zmenal razen matične plošče in procesorja. pa ni bilo nič bolje.

Pol sem pa resetiral bios pa baterijo vzel vn in potem še onemogočil(v biosu)mrežno. Pa potem mi ni več ugašal računalnik med igrami že več kot 2 meseca

oktalz ::

Žal je verjetno problem v plati. Glede na temterature ki si jih navedel pregrevanje očitno ni problem. Plate Asrock sicer niso slabe (tudi jaz jo imam), a žal jih ima vsaj ena od desetih podoben problem kot tvoja. Delam na servisu.:(

anime freak ::

zdele mam nastimano na 400ddr a jo nastimam na najmanj bo kj bolje

anime freak ::

hm mam se vedno isti problem da se mi med igranjem resetira racunalnik ali pa mi napise internal error

zdej me pa zanima tole da tale moj procesor amd athlon barton 3000+ potrebuje windows xp in mu win 2000 ne zadostujejo ker zadnjic niste imeli skupne besede kaj bi bilo narobe se sedaj nisem siguren kaj je res narobe


a ta ekstra vir prepiha je lahko karkoli

misso ::

Spet na novo.

Ali si resetiral bios
Ali si bios posodobil
Ali imaš možnost(od sosedov, kolegov,itd) dobiti na isposojo ram, napajalnik, grafična, disk, lahko tudi procesor

jarre ::

Si mogoče navijal procesor?! Povsem možno je, da se procesor pregreva.

anime freak ::

nic nisem navijal samo je zanimo kak racunalnik lohk kupis tak k te med spilanjem poj....

ej a pol windowsi niso problem

anime freak ::

hm misso a lohka ti to kj razlozis kak to nardit ce ne tuki, pa ce mas msn messenger kt jst glih ne vem kak se tej stvari najblj streze

misso ::

poglej pod zasebna sporočila


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komp zamrzne in zapiska ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
191426 (1163) Scorpia
»

navijanje AMD procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
776164 (4767) Davidf1
»

RADEON 9600XT pri igranju igric se resetira računalnik ali zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
161990 (1688) Jochaan
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422257 (1472) overheat
»

Pregrevanje sisitema

Oddelek: Navijanje
111206 (1030) Cranchi

Več podobnih tem