» »

Zonealarm in router, mreza...

Zonealarm in router, mreza...

Realman ::

Torej ze od pamtiveka uporabljam zonealarm za zascito.Sedaj pa imam prek routerja povezanih vec racunalnikov.NA vsakem je seveda zonealarm instaliran.Vendar ne znam nastavit zonealarma, da bi se racunalniki videli med seboj.Pravzaprav uporabljam oddaljeno namizje na enem racunalniku.
A mi lahko kdo pove kje oz .kaj je treba nastaviti v zonealarmu, da bi mi oddaljeno namizje normalno delalo.

ZA vse odgovore se vsem vnaprej zahvaljujem.

Fukomuko ::

- odpreš Zonealarm
- na levi strani klikneš na zavihek Firewall
- potem klikneš na desni strani na sredinski zavihek Zones
- klikneš z desno tipko na ip od mreže
-> edit
-> izbereš pod zones "trusted zone"
- zgoraj klikneš na 1. zavihek Firewall
- in Zone security nastaviš na Med.
;)

Realman ::

Hvala za odgovor, sem mislil, da bom resil tezavo pa vseeno ne gre.
Razlog je ta, da imam nastavljeno avtomatsko nastavljanje IP-jev.Pa predvidevam, da mi zaradi tega ne kaze nobene IP stevilke pod Zones.A je se kaksna drugacna nastavitev, da bi cisto odprl prehod mreze.

EMET ::

Če imaš samo ZAL moraš vsakemu PC-ju naštimati IP in v vsakem PC-ju, ki ima ZAL dovoliti tisti IP kot trusted zone.

To sicer po priklopu routerja pri meni na nekaj routerjih ni delovalo, zato sem najprej pustil, da router PC-jem dodeli svoje IP-je in šele nato vklopil ZAL. Potem sem pri vsakem PC-ju tisti IP, ki mu ga je dodelil router vpisal kot network v trusted zone in v vsakem PC-ju nastavil IP-je ostalih PC-jev kot trusted zone.
Probaj.
EMET is the truth ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IE- problem števila odprtih oken

Oddelek: Pomoč in nasveti
7754 (652) perci
»

Mreza in firewall?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61093 (995) Roadkill
»

ZoneAlarm in Apache

Oddelek: Omrežja in internet
81274 (1179) govno
»

Windows XP mreza error

Oddelek: Pomoč in nasveti
231785 (1518) aliado
»

Zone alarm in porti

Oddelek: Omrežja in internet
61188 (977) Fury

Več podobnih tem