» »

WinXP in resolucija

WinXP in resolucija

boko34 ::

Pozdravljeni.
Mene pa zanima,ce je mozno na winxp pri vec uporabnikih imet razlicno resolucijo??
Namrec sam uporabljam 1024x768,rad bi pa napravil se ocetu en account,vendar bi mu dal resolucijo 800x600.Zdaj me pa zanima,ce je to mogoce naredit,tako da ko se bodo menjavali uporabniki,da se bo tudi resolucija menjala (oce malo slabse vidi,pa mu je 1024x768 premajhno).
Sam sem nekaj probaval,vendar brez uspeha.Ce je stvar mozna bi prosil za pomoc.

lep pozdrav

BigBoss ::

Kakšna kartica ? Mogoče ima na svojih gonilnikih kaj podprto.
Sicer bi se pa verjetno dalo kaj sčarati s kako login skripto in temle programom

V skripto potem samo napišeš :

multires /800,600,32 /exit

in jo daš izvajat uporabniku ob loginu.

boko34 ::

Kartica je ATI Radeon 9500PRO.Bom probal malo se poigrat s tem programom pa bomo videli.
Hvala.

zcetrt ::

Ali ti je uspelo? Tudi sam bi to rad postoril, pa me zanima, če se splača namestiti program ali je kakšna druga finta.
4.

Trinitron ::

Ni potrebno zmanjšat resolucije ampak samo zvečat vse pisave na računalniku. To se naredi v nastavitvah za resolucijo monitorja, ponavadi pod advanced. Išči pod DPI settings (točne ne morem pogledat, ker nisem v XP-jih). 100 DPI lahko spremeniš v 125 DPI in se ti poveča ves prikazan tekst, vključno z okni in ostalimi napisi. Samo ne vem pa, če je to potem omejeno samo na enega uporabnika...

Zgodovina sprememb…

zcetrt ::

Dejansko bi rad pomanjšal ločljivost, ker bi eno namizje uporabljal za običajno delo, eno pa za glasbeno uporabo (s klaviaturo), kjer bi imel tudi "slikice" večje, saj gledam bolj od daleč in mi je velika slika pomembna. Program ima namreč nespremenljivo velikost okna.
4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353414 (2455) Matev
»

Težave z resolucijo na Linux sistemu

Oddelek: Operacijski sistemi
161378 (1160) INVICTRA
»

Ubuntu - par vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
252352 (1770) 64202
»

LCD dražu oči?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342126 (1322) Azrael
»

menjanje resolucije

Oddelek: Pomoč in nasveti
141266 (1133) ferjan

Več podobnih tem