» »

Priprava domačega videa za DVD

Priprava domačega videa za DVD

Dr.S ::

Posnel sem si otroško košarkarsko tekmo, prenesel na PC, sedaj imam video shranjen v DV_2 formatu.
Kako pripravim video za DVD ploščo?
(kateri je primeren format za video in zvok,
kako izdelam menuje - nekaj sem se igral z Nerotom (priporočate kak boljši programček)
...,

Hvala.

marS ::

Če že imaš nerota, potem uporabi Nero Vision Express (trenutno 3.0), če ga nimaš in imaš nerota potem si ga lahk downloadaš brezplačno od tukaj.
NVE je program za dvd mastering, zelo intuitiven in enostaven, vodi te korak za korakom, skratka, vanj uvoziš vse vrste videofajlov ki jih imaš (tudi lahko dv avije) in ti jih potem priredi za dvd. Enostavna je tudi izdelava menijev.
Lahko tudi probaš TMPGENCauthor, ma men se zdi nve veliko bolj enostaven, kvaliteta dvd fajlov je pa tam-tam (mogoče je tmpgenc za nianso hitrejši)
Možnost je tudi da v nekem programu za editiranje videa (premiere, pinnacle, ulead media studio, itd...) exportiraš v mpeg2 ali DVD in potem delaš authoring preko teh dveh omenjenih programov, ali pa s kakim drugim, kr googlaj...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

waters ::

Jaz si prenesem iz kamere na PC z Pinnaclom studio 9. Tam ga obdelam dodam prehode in ga konvertiram v *.mpg. Potem grem v Ulead DVD workshop, kjer uvozim datoteke dodam DVD menije, glasbo in z istim program tudi zapečem DVD.

To je samo ena pot, vsak od nas ima svoj način obdelave.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

več mini dvd na en velik dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
252794 (2414) Dusan_HD
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375450 (4278) m1h4
»

Editing videa pod Linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
372816 (2321) CaqKa
»

Kako pretvort avi->dvd video (.vob, .iso,...)

Oddelek: Zvok in slika
71910 (1590) Alain
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392462 (1849) marS

Več podobnih tem