» »

Premik iz Socket A na Socket 939 - pomoc

Premik iz Socket A na Socket 939 - pomoc

infidel ::

V naslednjem tednu imam lepo priloznost, da zamenjam, seveda z doplacilom maticno plosco:
ABIT NF7-S in
AMD Bartona 2500+ (odklenjenega), ki ga trenutno laufam na 2200MHz

za

ABIT AV8 K8T800Pro SB+GBL+FW+SATA Socket 939 in
AMD ATHLON 64 3000+/512K (1.8GHz) BOX S939

Imam cisto prakticno vprasanje, ki je ali bom sploh opazil kaksno vidno razliko v igrah, programih. Ali bom to razliko opazoval zgolj samo na papirju. Prosim nekoga, ki ima kaj vec prakse s tega podrocja, da mi pomaga pri odlocitvi za JA oz NE. Ali se mi izplaca premik?

komponente, ki ostanejo so: Corsair rami 3200 Twinx, Geforce 5900, Antec 480W...

tnx

Caligula ::

Jah odvisno za kaj uporabljas racunalnik.
Ce rad igras igre pa mas nbedno graficno se bolj splaca menjat graficno. Ce mas dobro graficno se to splaca, ker so razni HL2,.. pocasi ze omejeni s CPUjem,...

Skratka za kaj sploh uporabljas racunalnik?
Kaksno mas graficno, kaksen disk,..?

infidel ::

Kot sem ze bezno omenil v zgornjem postu. Grafiko imam Geforce 5900, ki ni XT razlicica. Diske imam 2x WDC 800JB.
Kar pa se procesorsko najbolj zahtevno poleg foldinga dogaja na PCju so pa sigurno igre. Seveda PC uporabljam tudi za marsikaj drugega, da si z njim zasluzim za kruh, a to le ni procesorsko toliko zahtevno (office, vcasih corel).

Nekako me res zanima, kaksen bi bil obcutek v prehodu iz socket A NF2 (3200+) na s939 (3000+). Ce je kaj cutiti??? Koliko je se skritega potenciala z navijanjem na Abitu AV8? Ali je sploh smotrno menjavati?

Pac imam moznost, da sedaj zamenjam (plato in CPU), a sem malo skepticen, ce je smotrno, ker slutim, da bi najvec profitiral z grafiko, ampak te zal nimam priloznosti ugodno zamenjati, pa tudi meni se zdijo x800 in 6800 se obcutno predrage.

toliko na kratko in hvala za se dodatne nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: infidel ()

Caligula ::

Jah glede na to ,da mas zdaj kar uravnotezen sistem in bi bila itak najprej ozko grlo graficna, se ti verjetno niti ne splaca ravno menjavat plate pa procesorja prav ta hip. Razen, ce je doplacilo res minimalno-kakih 15 jurjev ali kaj takega.

Pr dnevnih opravilih je 9itak disk skor najbolj pomemben glede na tvojo konfiguracijo, c spilih bo itak 5900 prvi zastekal,.. skratka ne bos dozivel nekih blaznih napredkov.O navijanju te plate ne vem veliko, pridobis pa z hitrejsim procesorjem recimo pri kakem stiskanju videa, ce to pac rabis...

Drugace mas trenutno kar uravnotezeno konfiguracijo.
Po mojem je se najboljse, da se malo sparas, medtem se malo padejo cene in gres v susu na novo pstavt sistem, ko bos mel dovolj denarja tudi za graficno kova 6800 GT. Pa takrat bos vsaj vedel ali nabavit vse na PCI express osnovi ali ne,..

Skratka jaz bi ti priporocal ,da gres takrat vse te tri elemente skupaj menjat tako, da iz enega uravnotezenega sistema preides na drugi uravnotezen sistem. Itak cene samo padajo.

nodes ::

>ABIT NF7-S in
>AMD Bartona 2500+ (odklenjenega), ki ga trenutno laufam na 2200MHz


naprimer:
pri real encodingu je ta zgornji sistem na meji zmožnosti. K8 ti bo to potem na 2500MHz delal pri 50% obremenjenosti

pri igrah je razlika ...cca 25%


premetavanje po Raid diskih....

od takrat zgornjo konf. uporabljam še samo za internet

P.S.
poglej če gre 300+ na 2500MHz na ABIT plati

mislim, da ne bi bilo problema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

infidel ::

Jap tudi sam podobno razmisljam, da ne bi s plato in CPUjem opazil neke bistvene razlike. Stiskanje videa obcasno izvajam (ravno sedaj), samo ne tako pogosto, da bi potreboval tistih nekaj manj sekund. Mogoce bi me se zanimal kaksen test, ce je kje na netu, kjer je tocno vidna razlika med npr. AMD Athlon 3200+ (socket A) in AMD Athlon64 3000+ ali pa 3200+ (S939). Obstaja kje? Dosedaj sem nasel samo teste, kjer primerjajo nove proce med sabo in Inteli, ne zahajajo pa tako v zgodovino na Socket A CPUje. Zasledil sem, to da CPUji Athloni64 za S754 prekasajo tiste za S939 - razlog delovna frekvenca. Torej je npr. AMD Athlon 64 3000+ (S939) nekako primerljiv z AMD Athlon64 2800+ (S754).

Caligula ::

JAh jaz bom itak nabavil 754 varianto. DFI Lanparty pa 2800+ oz mogoce 3000+ pa se to samo zato ,ker pac imam 6800, ki se dobro navija pa v kratkem bi znal iti na GT verzijo. Drugace se mi nebi splacalo.

Mi pa recimo ogromno pomenijo opcije, ki jih na Nforce 2 ponuja recimo program 8rdavcore, ker mam rad, da se da navijat pa odvijat iz windowsev. Nforce 3 to tudi nekako podpira tkao ,da sem samo zaradi tega sploh pripravljen it na to.

Realno mam svoj nforce 2 sistem itak 90% casa downclockan.

Skratka, ce ne rabis prav specificno za ves cas nekaj se z videom ukvarjat oz ce ti takrat tiste pol ure ni kriticne pol itak nimas kaj prevec za profitirat. V igrah je kot sem ze omenil, ozko grlo 5900.

Sej ce pogledas, dnevno prakticno ne pocnes procesorsko zahtevnih opravil. Jaz recimo sploh ne. Net, P2P 24/7 kjer je bolj pomembna tisina in nizja poraba,..

Jaz recimo bom sel na 754, ker me bo nadgradnja dejansko stala le cca 20 jurjev doplacila kar se mi zdi vredno, ker je DFI plata huda pa recimo, da gigabitni lan prav pride...

Dr_M ::

ne ne splaca se ti, zarad plate. uzem plato z NF3 chipsetom.
tale K8T800PRO je bl tko tko...ni nek resn chipset.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

infidel ::

to nodes:

ce je res kot pravis, da je razlika 25% pri prehodu iz bartona 3200+ na Athlona64 3000+ (s939) bi se te investicije lotil ob isti grafiki (Geforce 5900). Mogoce imas kak link do te primerjave? Pravis, da lahko Athlona64 3000, ki ima nazivno frekvenco 1800MHz spravim na 2500MHz? To se mi zdi ogromno. Sedaj je vprasanje kako je z rami imam Corsaire PC3200, verjetno bo to delovalo asinhrono?

nodes ::

v takšnem tvojem sistemu je bil not 9800PRO. Not je bil ASUS X800 Platinum in COD še vedno na
1024x762

9800PRO potem oživi na K8 2500Mhz
x800Platinum pa čaka 5000+ CPU

2500Mhz za 512Kb-neža

P.S.

ni pa nobene panike za zamenjavo. To je bilo že velikokrat povedan.
sam spet, kot je rečeno ta plata ni navijalska (nima zaklenjenega FSBja) in če je procesor 1800Mhz 1Mb, potem se res ne splača, sploh če je potrebno doplačat

vsi čakamo nForce4 in 0,09 mikronske AMD-je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

nodes ::

menjaš staro za staro?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923261 (15041) 54j0
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635964 (4480) opeter
»

AMD 64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604019 (3207) sn0wball
»

Nov test: Osnovne plošče za A-64

Oddelek: Novice / Matične plošče
482836 (2836) nodes
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317006 (4529) Jeronimo

Več podobnih tem