» »

UPS (delovanje, vprašanje, modeli, cena, itd)

UPS (delovanje, vprašanje, modeli, cena, itd)

segi ::

Zdravo!

Doma imam mrežo v kateri je 5 računalnikov. Večinoma se vsi programi laufajo preko serverja. Torej ko pride do izpada elektrike zgubim veliko podatkov.

Torej v kratkem imam namen nabaviti UPS za vsak računalnik posebej. Zanima me, kateri model mi priporočate. Zadeva mi mora služiti samo tako, da ko zmanjka štroma, se računalniki lepo ugasnejo, čisto normalno. Vendar za vsakim računalom je ponavadi delavka, ki bi jo zadeva morala opozoriti. Na vseh kompih laufa win98.


Rešitve in predlogi dobrodošli :)

Kako pa je pol z routerjem in switchem?? Ali se da to tudi na UPS vezat al kako? Torej zanima me celotna rešitev problema. Hvala že vnaprej.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

blue ::

Mene tudi nekaj zanima..

Doma imamo agregat in traja max 10 sec, da dobimo štrom nazaj.
Zato me zanima, če bi lahko na en UPS (en najbolj poceni) priklopu 3PCje + en kup stveri (printer, switch,...........)..

Kaj se zgodi z upsom, če je preveč obremenjen?
A ga je težko preobremenit (upam da) ?

rfmw ::

Sam imam Tripp Lite-ov model Internet 700i (700 VA, 425 W), ki je preko RS-232 priklopljen na PC. Zdownloadal sem si še njihov softič za UPSje, kjer se nastavi, po kolikšnem času naj se mašina ugasne, in spremlja stanje baterije, napajanje iz baterije/omrežja. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, saj mi izpadni sunki več ne grejo na jetra, in je za 27k sit dober nakup...

Sicer je to moj prvi UPS, vendar bi vama priporočal, da se izogibajta noname firmam, ki za 13k sit ponujajo 1kW moči8-O

lp,
rfmw
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

gumby ::

blue: na UPS veži samo to, kar res rabi neprekinjeno napajanje. torej računalnike, switch, adsl modem, NT končnik za tel. linijo, itd...
tiskalnik, monitor, zvočniki in ostalo lahko počaka, da se prižge agregat.

lahko pa vse skup vržeš na UPS, če je ta dovolj močan za vse to... poglej v navodilih maksimalno obremenitev (avtonomija ni problem, če imaš agregat - itak bo štrom nazaj prej kot v minuti)

OZZY ::

Jaz mam tega : L I N K pa dva compagor z monitorjem, rutejrem in svičem. Dela BP.
Go with the flow.

OnTheMic ::

@rfmw
Sam imam Tripp Lite-ov model Internet 700i......... ........in je za 27k sit dober nakup...

Kje pa si to nabavil? Zanimam se prav za ta UPS, pa iščem najcenejše variante...

LP:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027058 (8469) Vuli
»

Kateri UPS

Oddelek: Kaj kupiti
453960 (2944) Muzo
»

UPS prašanje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51033 (943) OnTheMic
»

Kupil bi UPS...

Oddelek: Kaj kupiti
51011 (898) PaJo
»

UPS - akumulator

Oddelek: Pomoč in nasveti
142115 (1938) Uporabnik

Več podobnih tem