» »

Kupil bi UPS...

Kupil bi UPS...

poweroff ::

Zanimam se za nakup UPS-a za doma. Ne potrebujem kakšne hude mašine za 200 kSIT, pač pa nekaj prprostega, kar mi omogoči da ob izpadu elektrike mirno ugasnem računalnik. Malo sem gledal na enaa.com, ampak niti ne vem kaj točno je treba gledati, na katere parametre je treba biti pozoren.

Pri večini piše samo izhodna moč v VA, pri enem pa izhodna moč: 525 VA, 300 W. V čem je pa razlika?
sudo poweroff
  • spremenilo: poweroff ()

Sims ::

Zdravo,

imam UPS od podjetja APC. Imenuje se APC Back UPS 500 CS. Specifikacije boš videl na njihovi strani, imajo tudi "obrazec", ki ti okvirno pove kakšen UPS potrebuješ. Sem zelo zadovoljen. Gro imam priklopljen P2 400Mhz in PIII667@810MHz. Drži nekje od 20-30 minut. je preko USB tako da lahko nastaviš da ti PC automatsko izklopi ob izpadu. Cena je bila nekja 25.000SIT Aja, da ne boš preveč iskal. UPS selector pa klikni na PC or Workstation
LP,

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

glinik ::

Oj kolega Sims, lepo je videt tvoje poste :) .

Jaz sem se tudi pred kratkim zanimal za UPSe. APC je vodilni na trgu, cenejša varianta je (Green energy-mislim da se tako imenuje, nisem siguren) Power Plus jih prodaja, stanejo pa duplo manj od APC.

Imaš dve varianti , klasično in smart. Zate bo klasičen čisto dovol. Na APCjevi strani pa imaš tabelo koliko je VA, Watov. Mislim, 500VA, je nekje 300W.

Odločitev je tvoja :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

rfmw ::

PAziti moraš, da boš kupil dovolj močen UPS, da boš lahko mirno ugasnil PC. Skupna poraba (moč) monitorja in PC-a mora biti dosti manjša od zmogljivosti UPS-a. Sam sem se odločil za Tripp Lite Internet 700I (700 VA, 425W) za okoli 28k sit. Vsekakor kupi UPS od podjetja, ki proizvaja in ima več modelov UPS-jev, ne pa od firme k dela le tri modele UPSjev. Eni takih so kao zelo ugodni in zmogljivi Mercury modeli 1.2kVA za 20k sit so po moje jajc...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Mercier ::

APC-jevi so najbolje podprti v windowsih (, če boš morebiti uporabljal na takšnem računalniku). Brez dodatnih programov ali zapletenih nastavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

PaJo ::

Jaz sem pred dobrim letom nabavil neko jajco od BestPower, zadeva bi naj bila 1000VA in je bila zelo poceni. Ko sem prvo vzel njihv model smart so bili sami blemi, zato sem na koncu vzel navadnega, ta pa dela ko urca. Mojo p4 3.0 kisto, 19"LCD in par drobnarij zdrzi komot 20min (verejtno se vec, ampak se ni bilo sanse probat), kar je zame vec kot dovolj. Tako da, ce ne rabis smarta in ne rabis neke znamke vzami neko zadevo, ki je poceni in ima cim vecjo VA cifro, ker to je na koncu koncev podatek, kako dolgo ti bo baterija zdrzala:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027202 (8613) Vuli
»

Servis za UPS (APC) v Ljubljani

Oddelek: Pomoč in nasveti
195082 (2238) Haniball
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628249 (12531) ender
»

Priporočila za UPS

Oddelek: Kaj kupiti
61637 (1459) čuhalev
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809110 (6371) ender

Več podobnih tem