» »

Nadgradnja notbuka

Nadgradnja notbuka

Medved ::

matr nekam mi je zginu tekst,imam en star notbuk SunRace 486SX,a je to možno nadgradit,kje dobim plate za note itd..:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad
  • spremenilo: Medved ()

Matri[X] ::

Pri notebooku lahko nadgradiš procesor, ram, disk, CDROM z CDRW/DVD, disketnik, baterijo!
Več ne moreš!:D:D:D

Tomi ::

In če kupuješ komponente, poglej malo k Mlacomu, kjer imajo dosti ugodne cene.. 128 rama 133 je okoli 10.000...
metrodusa.blogspot.com

srale ::

ej ampak ne gre to tko..nekaj elementou je pač drugačnih kot je za navadne domače kompjurčke...

Tomi ::

Vem, kaj sem mislil.
Mlacom ima na ceniku tudi dele za prenosnike, če te zanima, lahko pogledaš na njihovi strani..
metrodusa.blogspot.com

Jaxx ::

Ne, Tomi, tud slučajno ne veš kaj si mislil! Ram pri starih notebookih (486sx/dx 25/33/50/100) je popolnoma nestandarden, praktično vsak proizvajalec je imel drugo obliko simm kartice (acer, compaq, dell, ibm...)! Sploh pa standardni 'so edo/sdram' tudi slučajno ni združljiv z 486 notebooki, ampak samo z novejšimi Pmmx/PII/Celeron notebooki! Če ne verjameš, si poglej stran kakšnega proizvajalce memorije (npr. www.kingston.com), kjer je ram za notebooke lepo po proizvajalcih napisan!

Medo: če hočeš dobit ram, moraš vedet (pravega) proizvajalca notebooka, saj je proizvajalcev dosti manj kot je (bilo) vseh znamk na trgu! (recimo hyundai notebook je v resnici dell, itd.!) Drug problem je, da če ga slučajno kje (kakšni on-line štacuni) najdeš, bo cena za 8-16mb simm presegala vrednost tvojga notebooka...

Za cpu upgrade pa najprej poglej, če je socketed al prlotan na plato! Če je socketed, boš verjetno lahko dal not max. kakšnega amd486dx5-133, pod pogojem da plata podpira 3.3v procesorje (486sx je bil namreč 5v)... Če je pa prilotan , pa itaq nimaš kej narest!

Medved ::

verjetn maš prou El Che, se ne splača, itak ni nč vreden, ampak novi so svinjsko dragi in cene ne padajo, a mogoče kdo pozna kakšne pocen hmm:)

Tomi ::

Sedaj pa, da ne bo nejasnosti, ko sem pisal post, je Medvedov prvi post izgledal takole:P ( ja, en sam smajli ), tako da nisem vedel, kaj je sploh želel povedati.
Mislim, da je sedaj nesporazum rešen..
Medved: cene so res astronomsko visoke, vendar padajo, pa še podjetja imajo razne akcije, tako da se da dobiti kaj pametnega.
metrodusa.blogspot.com

Jaxx ::

he he saj res, sej sploh nisi mogu vedet za kašen nb gre... no offense:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MWC - HP predstavil Slate 7 z Androidom

Oddelek: Novice / Android
186134 (4972) PrimozR
»

AMD na 65 nm (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
628031 (6109) ricola78
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352513 (1629) civic_
»

Notebook - Win95 ne morem instalirat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5804 (753) Sumo
»

voltaza na 486

Oddelek: Navijanje
12778 (663) element

Več podobnih tem