» »

Win 98 inštalacija

Win 98 inštalacija

SkIDiver ::

Kako naj na formatiran sistem namestim windows 98. Zadeva nikakor ne dela. Ne vem al je kj narobe z CD-ROMom ker mi ga sploh ne prepozna.;((

MaD_Mavr0 ::

A si stoprocentno sformatiral sistem;
Če želiš namestiti WIN 98SE moraš prvo z zagonsko postaviti osnovo gor za podporo za CD-rom pogone, saj očitno nimaš original Windowsev in ti zaradi tega tudi očitno manjka BOOT sekvenca in ti za to ne prepozna CD oz ti ne želi instalirati iz CD-ja....

Zato ta osnovni korak stori z zagonsko disketo in ko boš videl v Dosu A: potem vpiši črko tvojega CD-roma in imej vstavljen CD-rom od Windowsev in boš tako lahko napisal setup.exe; da boš lahko pričel instaliranje....

>> Many things can solve your problem ?!?!?! <<

SkIDiver ::

Ja točn tko sm naredu. 100% je vse sformatiran in z disketo sm začel delat in vse naredu kukr si ti opisu sam, ko pa treba CD-ROM zalaufat ga pa ne prepozna. Neki tud jav, da če maš CD-ROM pod D: bo sedaj pod H: al neki tazga. Ka je tuki za en vrag narobe. Je kaka fora v biosu da boraš boot po kakem zaporedju nastavt al kaj?

kockish ::

Rabis drajver za cd-rom (dobis zraven cd-roma oz. uporabis generic driver) in MSCDEX (dobis zraven winsov/dosa). Ce imas particije fat16/32 (verjetno jih mas, ker mas win98) bo cd-rom na isti crki kot v win98.

MaD_Mavr0 ::

Kaj ti je;
Ko vstaviš zagonsko disketo ti ustvari navidezen pogon za vrsto programov in ti zaradi tega se ti črka CD-rom pogona spremeni za eno dalje torej iz D: na E:

Najbolje bi bilo da ti nekdo ustvari zagonsko disketo Windows ME in takrat lahko ob zagonu izbereš opcijo, da ti instalira podporo za cd-rom pogon....

>>To je 100% to <<

BigFoot ::

točno tko. enako disketo se da nardit tud v Win98. lepo jo daš notr, pogon D ti spremeni v E itd. pol pa samo še poženeš setup.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

SkIDiver ::

Zadeva urejena. Bla je napaka na zagonski disketi. Sem stopu do frenda pa mi je novo naredu in sem že uštimu. tnx za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik brez OP

Oddelek: Pomoč in nasveti
121328 (871) fifi2
»

Problem z Norton Ghost 9.0

Oddelek: Programska oprema
81151 (1029) Climber
»

Trdi disk in instalacija Win

Oddelek: Pomoč in nasveti
111215 (1010) eagle69
»

Namestitev Windows 98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
183163 (2959) Moonfire
»

Kako ohraniti podatke??

Oddelek: Pomoč in nasveti
12876 (781) Koci

Več podobnih tem