» »

Radeon 9600! Be faster... :P

Radeon 9600! Be faster... :P

Goldee ::

Ow folk
jst mam radeon9600 /navaden (128ddr,128bit, 325/200mhz) pa me zanima kolk bi ga lahk navil brez da bi mogu menjat hlajenje? sm slisu da je atitool dobr za to? a je to res? in sm slisu tud to da ma ta program funkcijo ki ti zracuna, testira max hitrost jedra, rama pr katerih grafa se deluje stabilno? a se ta funkcija obnese? je moznost da ti useeno lahk skuri garfo? 8-O
aja in se to-zdj dobim u 3dmarku03 2683 tock (a je to primerljivo z drugimi radeoni9600?) , pa me zanima kolk lahk pridobis z navijanjem u mojmu primeru?
drgac pa grafa siba (za svoj razred jasno :\ - recimo u farcry lahk dam use na MAX, vodo na ultra pa use siba pr 800*600)
ok tnx za odgovore ze v naprej pa uzivite

Goldee
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Slasher ::

Moj primer:

Imel R9800, in za hec enkrat uporabu AtiTool, čeprav sem gor imel že RivaTuner (1A OC progič, res). Probam AtiTool, dam naj mi najde max core in ram. Pride do 460/380, brez artifaktov (KAO!!). "Super", si mislim. Pa probam 3DMark03, da vidim kolk bo kaj progressa, in v drugem testu so se mi začeli pojavljat artifakti, in štekat je orenk začelo. Pol sem dal ESC, pa je par minut ugašal Mark03, pol pa mi error fukne, da se je sistem obnovil, in da se nek fajl od driverjev ne najde =S

Kakorkoli, tisti autocore, ram finder ali karkorli je že, ni najboljše. OStajal sem, in še vedno ostajam, pri RivaTuner.

Lp

mihec87 ::

Ma ja tist ko ti samo poisce max ferkvence je za en drek po domac povedan.Jest sn enkrat to probu mi najde ferkvence pa dam accept ma se v winsih sem mel artefakte tak da me je minal navijat grafiko takrat.

TommyLee ::

js ga uporablam, vednar nikol ne dam find max.... ampak sam spreminjam po 5-10 mhz, krem testat, spet navijat itd ;)
www.dornik.si

Goldee ::

jst pa sm testiru in mi je frekvenco jedra navilo na 517,5 mhz in se naprej bi slo pa sm rajsi nehow! rame pa mi je dalo na 270mhz (540ddr). potem sm daw pa sam na 450/510mhz in dela uredu, nobenih artefaktow in u 3d marku mam 512 tock vec...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

ma dowgo cajta ze, od leta 1492 :) ej rabim se kaksno uporabno informacijo glede navijanja radeon-a pliz.....
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

mzidy ::

Sej si jo dobr navil:)
Ka je kaka možnost, da skurim grafo z ATiTool?

mzidy ::

Aja še to, ka ma kdo naslov na download RivaTuner?

Tilen ::

mzidy, ne.

RT
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Keki ::

Jah n00bi uporablajo max core, max ram vendar to ni najbolsa ideja... sam navijam po 10mhz in stestam in ne, ne moreš uničit grafe.....
Aja v pomoč: pri radeonih se v večini primerov rami dajo navit za zelo malo, proc pa kr fejst... da nebote pizdli zakaj artifakti sekajo :D :D :D
http://www.alfakan.si/
http://mihajerot.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Connect3D Radeon 9550 v 9600 ?

Oddelek: Navijanje
492565 (1097) Xserces
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986883 (3814) PINki
»

Tekmovanje "3DMark06 score 2007"

Oddelek: Navijanje
221545 (1038) joker16_7
»

New/old ATI user! Need some help :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
935719 (3734) Good Guy
»

Problem z navijanjem RAMov na grafični (Hercules Radeon 9600 PRO)

Oddelek: Navijanje
391885 (1363) G@MER

Več podobnih tem