» »

RivaTuner 2.0 RC15.1 - 6800 softmodanje

RivaTuner 2.0 RC15.1 - 6800 softmodanje

«
1
2

boha ::

izšla je nova verzija RivaTuner-ja, ki omogoča softmodanje čipovj NV4x, še posebej navadnih 6800 (aktiviranje preostalih zaklenjenih cevovodov).

RIVATUNER - GURU3D

v to temo lahko postate rezultate!

p.s. zaenkrat sem še v službi in ne morem preizkusit svojega Winfasta... :))

boha ::

še mali info za softmodanje (vir: Guru3D - RivaTuner forum):

ppl, just there's no need to go on trying to activate and rebooting. haven't u read the FAQ from Unwinder? what u need to do to see if the pipelines/vp can be activated is simple, go to Customize in "Target Adapter", then "Graphics Subsystem Diagnostic Report", on the Report Categories, put a tick on the "Nvidia VGA BIOS information" and then click "Capture current report" (the little camera bottom left), scroll down in the info until u reach the "Nvidia VGA BIOS information" and just see what's there under "GPU units mask". if u got 16x1, 6vp, no softmod for you. if u got anything else (e.g. 12x1,5vp), THEN the softmod will work

zaenkrat je statistika slaba, aka nobenemu še ni uspelo odkleniti preostalih cevovodov.

Dr_M ::

aka nobenemu še ni uspelo odkleniti preostalih cevovodov.

normalno, nvidia dela zelo hudo selekcijo. dvomim, da se jim izmuzne velik delujocih cipov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

če bo 5% uspešnih sem papež XX :D

Caligula ::

Men se bolj zdi, da je rivatuner se mal kilav. Ker jih dejansko ne proba usposobit zgleda. Ker ni niti, da bi prisel do artefaktov ali kaj. Po rebootu se pac ne vklopijo. Pa ceprav mi naceloma pise, da mam maskiran en pixel pa en vertex crap kar pomeni 4 cevovode pa en un vertex crap.

Skratka so maskirani. Samo jih ta zadeva ne odklene. Zaenkrat. Lahko pa da je Leadtek pac malo drugacen za postimat. Avtor je se cisto tiho. Bomo videli.

EDIT:

Zgleda, da je res ene 5% uspesno modanih. Moja se zgleda ne. No ja-pa drugic :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

boha ::

verjetnost je res minimalna, a nekaterim je ratal. moja tudi ne gre, a kdo bi se sekiral. 8-)

WTF? ::

takle mora zgledat,da lahk odpre ostale ?

No...jst nameravam odklent pa me zanima,če lahko s tem poškodujem graficno in ce se performance kej izboljsa ?

Caligula ::

Ne. Pol bi ti moralo tam pisat recimo 16/5
Pa grd desktop mas >:D

In ne-kartice ne mores pokvarit. In da, poznalo bi se na performansah. Opazno.

WTF? ::

Sej tule pise ,da bi mi ratal a ne ?

if u got 16x1, 6vp, no softmod for you. if u got anything else (e.g. 12x1,5vp), THEN the softmod will work Jst mam pa 12X1,5vp a ne ?

Dr_M ::

ja kaj bluzis, HITR PROBAT!!! :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

hitr 200 benchmarkov :P

Caligula ::

Sej lepo tam f FAQ pise, da to ni nobena garancija. Meni tud to pise. Marsikomu to pise pa se ne moda. Pac. Zal. Ce se ti po rebootu izpise enako, pac ni slo zgleda. Sicer pa pozeni kak test pa bos videl.

boha ::

@WTF?: you wish. tako simple pa spet ne gre. poglej tale thread za navodila:

LINK

WTF? ::

Kok pa enablam zej tiste ostale cevovode ? AJA Takle zgleda bios al karkoli že :D

Kaj morm naredit v rivatunerju ?

WTF? ::

Ok, zej mi je tole napisal HEHE skoda

Caligula ::

Sej tudi, ce ti nebi nebi bilo drugace. Pac te v prosti prodaji so vse hardwerski zaklenjene.

ERGY ::

Se pravi softmod se ne dela kao. Kaj pa ksn poseg na grafo ( uporcki pa podobne zadeve >:D ) ????
A je mozno ??? A je ksn ze probu ???:\



LP ERGY

Dr_M ::

ej, a ti slucajno slabo vids?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boha ::

wow, a je kdo probal softmod z novo verzijo Rivatunerja? can you say "16x1/6vp"? uspešnost odklepa je zelo visoka, pozna se pa kar precej (10% pri 3dmark05, D3).

torej zaenkrat je best buy 6800LE (8x1/4vp -> 16x1/6vp). hudo, ni kej.

8-O

Tic ::

A je kdo probal? :)
persona civitas ;>

Caligula ::

Jaz mam artefakte. Nisem pa se probal z navadinm biosom pa se maticna mi malo nagaja...

moi ::

S te novo 15.2 verzijo je okoli 80% vseh, ki so to tam probali to uspelo (okrog 100 ljudi uspesno)
oh no its alive

Tic ::

Le kdaj bo 100% :D
persona civitas ;>

ZaFo ::

Zej sem malo gledal po forumih pa vidim, da je uspešnost nekje 50%. Dobro se softmoddajo XFX, baje da tudi ASUS V9999GE.

Najbolj zanimivo pa je, da se lahko softmodda tudi 6800LE, ki se ga dobi za ceno radeon 9800PRO. Sanse za uspeh so enake kot pri 6800 - 50%.

Ne vem, ali bi vzel leadtek 6800 ali MSI ali kar asus. Glede na to, da caligulo ni slo, bom verjetno izbral kar MSI.

Tic ::

Jaz bi leadtek.
persona civitas ;>

ZaFo ::

Jaz tudi. Samo me je malo strah, ker se nisem videl nikogar, ki bi mu uspelo uspesno softmoddat tega leadteka.

ZaFo ::

Aja še to me zanima. A ma leadtek GDDR3??

Na njihovi spletni starni piše, da ga ima, na strani spletne trgovine, kjer bi ga kupil, pa piše, da ima navaden DDR.

Tilen ::

GT in ULTRA imata GDDR3
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tic ::

Kok se sploh kej pozna to?
persona civitas ;>

Tilen ::

Tezko bi rekel, ker GT-ja in ultre z "navadnim" ramom ni. In tdu navadne ne, ker potem nebi bla navadna. Matr sm zakompliciral.

Skratka, relativno tezko je to stestirat. Naj kdo da kak pameten predlog ce se spomni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

v hitrosti ne, oz gddr3 dosega pac visje frekvence.
pa manjso porabo ma.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tic ::

U bistvu bi mogli navadni odklenit cevovode in pa GTjko ali ultro downlocackat. :)
persona civitas ;>

boha ::

fantje, moj leadtek se je uspešno softmodal. iz tega tudi podatek, da imam 10% pohitritev v 3dmark05 in D3 (tu je skoraj +15%), seveda brez artefaktov. caligula probaj zmanjšat core/mem frekvence. po odzivu sodeč se s softmodanjem prag overclockanja malo zmanjša.

Tilen ::

norooo 8-O ressss ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tic ::

Vzemi leadtek, mas 8 dni da vrnes, ce se ne moda :))
persona civitas ;>

Caligula ::

Jaz moram najprej maticno zamenjat. Pa pol se enkrat sploh probat zares. Ker mi je ven metalo-in to zaradi maticne..
Pa se voltmodan bios mam gor,..

Pocas.. 0:)

ZaFo ::

Ne bom ga kupil v SLO, tako da ga vrniti ne bom mogel. Pa saj je vseeno. Ce ne bo slo, pac ne bo slo. Uzel bom pa leadteka. Saj je grafa ze drugace zelo dobra.

Sporocim rezultate


Kolikor vem, obstaja asus, ki ima jedro 6800gt in je downclockan in mislim, da ima gddr3 rame.
Oznaka: asus v9999gt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaFo ()

Kl3mm ::

tud klasičen 6800tdh od leadteka ma DDR3! Saj pravjo tko zato jih pa lahko navija folk tok visok.

Kl3mm ::

tuki je ena tabela ki naj bi to indicirala sam nevem če je glih tko.....

TUKI

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kl3mm ()

Tic ::

Če je to res, bi blo to super.
persona civitas ;>

damirez ::

Po testih sodeč Radeon potem poseka GeForca.

Tic ::

Kaj si zdaj prbil?
persona civitas ;>

Dr_M ::

se en, ki zivi v preteklosti :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ZaFo ::

Kl3mm
Si zlo zanimiv človek. Daš link do strani, na kateri ti lepo piše, da ima DDR1.

This being the smallest of the three cards, it only comes with 128MB of DDR1 memory clocked at 350 MHz (700MHz DDR).

klik do tomshardware.com

moi ::

Ja za leadteka TDH navadnega imajo skor 100% odklepanje, med drugim se se XFX in asus dobro odklepajo. Stvar je pa ta da je treba kupit taksne graficne ki so bile izdelane v casu velikega povprasevanja po navadnih in LE 6800, ker so takrta devali vanje delujoce GT/Ultra cipe, ki niso bili takrat tako povprasani.
oh no its alive

Slasher ::

Jaz imam ASUS V9999GT (6800GT).


Dobu sem jo za 65k >:D . Saj zato sem jo vzel. Torej, ta ima:

Core: 350MHz
Memory: 350MHz (700MHz)
RAM: 128MB DDR 256bit
Pipic: 16


To je pol kot modana 6800LE če se ne motim.

morphling1 ::

Asus kartica, ki seka je 9999GE to je 6800 na Ultra PCBju s DDR3 čipi, modanje je na tej kartici res zelo verjetno. Jaz bom skoraj 100% vzel to zadevo če bo le cena prava. Je pa cena kar visoka, v bistvu malo ceneje kot 6800GT, samo v bistvu je vse na njej bolje kot večina GTjev, sam jedro moraš imet srečo da gre na 16/1 :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Hm a za termalni throttling si že kej pogruntal ,ker vem da boš probal s kakšno -10c vodo?:)

VASkO ::

morphling, za kaksno ceno pa to? v nemciji in avstriji je najcenejsa ta asus (med GDDR3 karticami), samo je pa zanimiva PNY Verto, pri kateri pa ni rizika za dodatne pipice, ker je GT verzija, je pa od asuske drazja samo za 20eur. cene se pa zacnejo od 360eur za asus in pa 380 za pny, torej nad 85 jurjev.

damirez ::

Kaj sm zdej jaz zagnojil? Pač sm pogledal teste in sm vidu da GF sploh ni tolk hitrejši od Radeona oz sploh ni. Z aa in af ga pri farcry lepo poseka.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z GF 6800 - POV/Asus

Oddelek: Zvok in slika
171455 (1186) bajsibajsi
»

Se splača odklenit samo en vertex

Oddelek: Strojna oprema
351633 (914) tiborrr
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137679 (5013) Alesi
»

ASUS V9999GT GeForce 6800GT 128MB DDR

Oddelek: Kaj kupiti
181255 (960) boris22
»

NV5 Silencer - kupiti, da, ne?

Oddelek: Kaj kupiti
171046 (942) Caligula

Več podobnih tem