» »

ATI RADEON 32MB SDRAM VS 3D PROPHET MX 64MB

ATI RADEON 32MB SDRAM VS 3D PROPHET MX 64MB

_Mortal_ ::

Obe kartice so kvalitetne sm jaz še ne vem točn kera se bolj splača eni hvaljo atijevo eni herculesa če mate lastne izkušnje z kero od teh kartic mi povejte

Pchand Ati Radeon 34.000 sit
rabljena 3D PROPHET MX 64MB 26.500 sit
  • spremenilo: _Mortal_ ()

yjj ::

Kupi Gf2mx/400 64, ki je še najboljiš mx, jaz pa ti osebno priporočam kyro2

MaD_Mavr0 ::

Pa to smo že predeskutirali miljon krat....

>>Preglej si ostale forume<<

1. [Radeon je izbira za najboljšo kvaliteta/cena/uporabnost]
2. [Kyrotov MX II 4500 je najboljsa izbira/cena]
3. [GeForce (ostali) pa je nekje vmes med 1 in 2]

Upam, da razumes kaj hočem povedat:8)

Kriko ::

Sam sem imel najprej Radeon zdaj pa imam Prophet MX 64, in resnično povedano sem z Prophet dosti bolj zadoviljen, saj je lepša slika dosto bolj kvalitetno lahko gledam tudi video in DivX-e.
Sam bo ti priporočal slednjo
kriko
kriko

freejack ::

Hmm, ko se že govori o lepši sliki, ne pozabimo, da ima Kyro II najlepšo (dokazano), kjer barvnih prehodov (skoraj) ni mogoče zaznati. ATI je žal tretja izbira, saj so v svoji naglici za pregonom konkurence (beri nVidii) pozabili kup stvari, ker pa nese Kyro II urinirati vse MX različice (včasih tudi celo gospodo imenovano GTS), priporočam slednjega. TBR in 64Mb zagotavljata, da Herculesove 3D Prophet 4500 še dolgo ne boš menjal. Verjemi, jst vem, osebne izkušnje. :D

Kriko ::

FREEJACK!!
Če bi natančno prebral vprašanje bi videl da sprašuje za razliko (mnenje) med Pchand Ati Radeon 34.000 sit in 3D PROPHET MX 64MB 26.500 sit, Kyro II sploh ni omenjena. Jaz sem mu povedal svoje mnenje in čisto nič slabega nisem rekel o drugih karticah zato....

element ::

Že jeseni bo fajn met DX8 kompatibilne grafikulje. Kupi MXa. :D

_Mortal_ ::

ampak bo MX jeseni zastarel nočem kupiti grafično ki bi jo moral menjat 2-3 mesca
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

luni ::

P3 550, 256MB RAMa, Win98

ATI Radeon 32MB SDR:
Quake3 800x600: 70,0
Quake3 1024x768: 56,9

Expendable 800x600: 49,13
Expendable 1024x768: 46,86

3D Mark 2k 800x600: 3926
3D Mark 2k 1024x768: 3197

GeForce2 MX400 32MB SDR:
Quake3 800x600: 87,2
Quake3 1024x768: 68,3

Expendable 800x600: 52,87
Expendable 1024x768: 50,67

3D Mark 2k 800x600: 4068
3D Mark 2k 1024x768: 3344


Mislim, da ni dileme, se posebej ce vzames v obzir ceno...
Artificial Intelligentia

_Mortal_ ::

V kok bitnem delu je blo 16,24,32 jaz mislim vzet tud z TV-OUT In LUNI a ti ne opaziš da sta Hercules 3D Prophet II MX 64MB ni 400 MX različica z 32MB-ov samo še neki ATI Radeon z TV-OUT stane 35k PROPHET MX 64MB 31.5K ampak jaz rabm grafično z TV-OUT-om a veš kakšno solidno pa ne mi ene brez veze MX trosit k noče kupt kartico kero bom moral čez dva mesca zamenjat
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Kriko ::

Mortal_car!!!!!!!!!!!11
Kot prvo si bolše oglej cene. Kot drugo pa NE sprašuj za mnenje če potem, ko mnenje od koga dobiš nisi niti malo hvaležen amapk vedno nekaj zabijaš. Ker kot zgleda si itak že mnenja kaj boš kupil in kaj rabiš!!!!!!!!!
Fantje hočejo samp bit prijazni!!

_Mortal_ ::

A ne razumeš al kaj jaz postavim med ATI Radeon in 3D PROPHET MX 64MB a veš kaj je pa on naredu on dela primerjavo ATI Radeon in GeForce2 MX400 32MB SDR in pol men neki začneš morit mane je sm zanimal kera kartica je od tistih dveh boljša ne kr neki o GeForcu če že pomagaš povej kaj me zanima ne pa nekaj tretjega
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Kriko ::

OK, Sory!!
Poglej sam uporabljam približno dva meseca Prophet II MX 64MB, do sedaj nisem razumel zakaj mi vsa orodja za optimalne nastavitve in overclocking kažejo da imam Core 175 in Memory 351 in si nisem upal overclockat, zdaj ko mi je to jasno ti povem da že kot default dela odlično poskusu sem jo navit in brez problemov gre na 230/210!!
Če te zanima kaj drugega za to kartico kar vprašaj!

_Mortal_ ::

Ma nima veze če se zmotiš si človek če pa ne pol pa nevem kaj si sej jaz se tud včasiih zmoti sm a nisi reku da maš 351 memory pol si pa navil na 230 al kaj ne razumem???
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Kot je reku je default memory 175. Vsi programi to zaznajo kot 2x32, im 2x175. A ti je zdej že kej bl jasn. Če jo je dal na 210 je to po logiki programa 420. :))

Aja, kle sploh ni dileme: kupi mxsa. :))

Kriko ::

Kot ti Pelcijan pravi, (poglej temo Prophet II MX 64MB) zgleda da tistih 351Mhz Memory kateri se prikaže pri vseh orodjih, si moraš razložit tako: 32MB GeForce ima default 175Mhz, 64MB pa samo X2, torej 2x32= 64MB in 2x175Mhz=350Mhz. Zdaj si samo izračunaš na kolko Mhz moraš dvignit z x2 nastavitve od 32MB-itnih GeForce-ov!!

_Mortal_ ::

Zdej razumem ampak bi vsen kdo to rabu popravt da dela normalno
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

element ::

Piši na Hercules, pa nej ti oni razložijo. Sej men tud ni čist jasn. Sej poglej temo pod OC, pa ti bo mal bl jasn. :)

_Mortal_ ::

Sej sm vidu tisto temo ampak to je prov glupo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ABX ::

Mortal_car: ti si nek zelo bogi osebek


Priporočam pa ti nakup ATI EXPERT 2000 z TV-OUT, pa še močna je.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

yjj ::

Jaz bi priporočal KYRa 2, če ne pa je od teh dveh kartic MX boljši

_Mortal_ ::

ATI Expert je krš kartica Kyro pa nima T&L
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

MaD_Mavr0 ::

No Mortal_car to je res....:D;
Vendar moramo vsi skupaj nekaj vedeti...da v nižjem cenovnem razredu mogoče res prevladujejo MXcloni takšnih in drugačnih podjetij....ampak...., kaj pa bi bilo, če bi bil samo NvidiA....??

Moje osebno mnenje je za golo igračkanje na računalniku je MX čisto dovolj, potem, ko pa greš malo višje pa prideš med RADEON 64Mb DDR z ali brez VIVO ter GForce 2 GTS, ki sta nekako izenačena [Radeon 183Mhz default clock + 5.5ns ram], seveda pa gre tudi višje koliko pač ima nekdo pod palcem....

Napisal bom za zaključek takole...ker pač sem že dolgo z grafiko in takimi in onakimi računalniki vrsto let menim, da je sedaj GeForce MX za igračkanje in ima slabšo sliko na ekranu z slabšimi efekti (nekaterimi....), v tem primeru pa ATIjev RADEON prikazuje boljšo sliko na default nastavitvah z seveda 64Mb različico (beri: da ne bo pomote z DDRramom 5.5ns) in ima zaradi tega tudi nekaj "majhnih" razlik z MXi...(beri:3-5 :\ frajmov manj...)

>> Še vedno pa se "kupec" odloči sam --- kajti le on uporablja to izbrano grafikuljo v vsakdanjih opravilih...

luni ::

Mortal_car vsi testi so v 32 bitni barvni globini in ce bi ti poznal kaj teorije, bi vedel da je pri takih resolucijah vseeno ali testiram 32MB ali 64MB MXa. Na splosno so 64MB MXi en navaden nateg, ker imajo prepocasen procesor, da bi se poganjali igre pri barvnih globinah in resolucijah, pri katerih bi tistih 32MB dodatnih prislo v postev.

Mad_Mavro sej bi se tebi nalimal par benchov med GTS in Radeon 64MB DDR (VIVO je isti qrc, samo da ma milijon vhodov/izhodov) pa se mi res ne da. Mi bos pac moral verjeti na besedo, da je Radeon 64MB mogoce malo hitrejsi od MXa 400. Sicer se je meni tudi cudno zdelo, ampak sem se preprical na lastne oci.
Artificial Intelligentia

ABX ::

Luni: samo tudi tebi se da razlagat folku ki noče razumet.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

_Mortal_ ::

a Kartice kimajo AGP vodilo 2x/4x ne delujejo na navadnem AGP vodilu al pa delujejo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

quattro ::

ce vprasas mene osebno, bi ti priporocil radeona DDR, vendar ga ne kupuj v sloveniji, ker imata tako pchand kot acord brezveze v nebo navite cene. (samo namig, v ZDA dobis radeona 64 vivo za 150-170$).
luni, ne dvomim v tvojo hardversko izobrazbo, toda izjava "edina razlika je milijon izhodov" je malo uh oh. vivo pomeni tudi rage theater on board, kar hkrati pomeni zajemanje videa v mpeg2 v realnem casu. kdor to potrebuje, bo znal to ceniti. kakovost video izhoda pa je pri atijkah prav tako bistveno boljsa. ampka ok, jaz pac ne maram geforcov mx.

luni ::

sorry, sem pozabil na Rage Theater... se ze tepem po glavi...

drugace se pa strinjam, ViVo je odlicna kartica in definitivno najboljsa od vseh Radeonov... ce bi jaz ze kupoval kaksnega Radeona bi se definitivno odlocil za ViVo, se posebej glede na ceno, ki je od "navadnega" 64MB DDR visja za mogoce 3-4 jurje

ampak kot clovek, ki se ne ukvarja veliko z zajemanjem in obdelavo videa in ki ne potrebuje hardverskega odkodiranja DVDja, obenem pa ima rad hitro 3D grafiko, pa raje pogledam za GeForci
Artificial Intelligentia

_Mortal_ ::

Luni kaj misliš kera kartic abo boljša Kyro III al Radeon II
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

kaj boljša...
Itak folk gleda sam na hitrost... Nekateri bi z vsem veseljem kupili ene 4 Voodoo-je 3, če bi se jih dalo zvezat v SLI :\.

_Mortal_ ::

Ja če bi se dal
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

morphling1 ::

Cez kaksnih 14 dni , bom dobil iz amerike radeona 32mb ddr za katerega sem z postnino dal 125$ , potem pa pricakujte test , ker so testi ki jih naredim jaz pri sebi vedno dosti boljsi od vecine ki jih vidis na netu , zato se bom sam preprical kako se res obnese ta radeon , v primerjavi z gts2 in mx , ki sem jih ze imel pri sebi in vem cesa sta zmozni.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kyro 2 64 mb ali geforce 2 64mb

Oddelek: Kaj kupiti
161800 (1496) ABX
»

Kera grafična je bolš?

Oddelek: Kaj kupiti
462669 (2063) _Mortal_

ATI vs Hercules vs Matrox

Oddelek: Zvok in slika
401776 (1435) EvilK|NG
»

Grafična za špile!

Oddelek: Kaj kupiti
281565 (1201) Koci
»

geforce-MX vivo

Oddelek: Zvok in slika
82262 (2110) matevzm

Več podobnih tem